Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

I odchod může být krásný

O tom, že odchod našeho čtyřnohého přítele nemusí být vždy jen smutný, ale naopak může být krásný a důstojný, jsme si popovídali s ing. Janem Šípkem, spolumajitelem Krematoria zvířat Praha.


I odchod může být krásný
miroslav 31.8.2017 1752x PR články

Pane Šípku,  asi každý ví co je krematorium, ale jaké je krematorium zvířat, konkrétně to vaše pražské?

Naše zvířecí krematorium je určeno, jak už název sám napovídá, zvířátkům – domácím mazlíčkům. Jinak se od toho lidského zase tak moc neliší. Kremační technologie, kterou používáme, je zmenšenina té lidské. Naše krematorium má také moderní zázemí, které je laděno do světlých barev, aby na klienty působilo co nejméně depresivně. Čím se však podle mě lišíme, je přístup ke klientovi. My máme velmi zákaznicky orientovaný přístup a snažíme se plnit všechna možná přání. Jsme tu pro lidi, kteří ztratili svého zvířecího druha, a to je velmi bolestivé období.

Mnozí by si mohli myslet, že mezi vaše služby patří jen samotná kremace. Vy však nabízíte široký sortiment služeb. Představte nám některé zásadní.

Dalo by se říct, že nabízíme opravdu komplexní pohřební služby pro zvířátka. A to od začátku až do konce. Tedy od uspání zvířátka v domácím prostředí, kdy ke klientovi domů přijedou kolegové s veterinářem a zvířátko odejde tam, kde to mělo nejradši. Není nutné tak pejska či kočičku před odchodem zbytečně stresovat. Je možné, že si pro vaše zvířátko přijedeme k vašemu panu veterináři a domů vám jen dovezeme urničku s popelem. Vy se tak nemusíte o nic starat, ani nikam jezdit. Jak jsem již zmiňoval, se zvířátkem se můžete i přijet rozloučit k nám do obřadní síně. Lze také sledovat celý proces kremace od začátku do konce přímo u nás v krematoriu. Poté probíhá individuální kremace a nakonec popel připravíme do vybrané urny, šperku, či dalších produktů.

Co se děje, když vás navštíví klient. Jak s ním jednáte, co vše jste schopni poskytnout?

Když k nám přijde klient, uvítáme ho v prostorné recepci a předtím, než začneme řešit nutné záležitosti, nabídneme mu kávu, čaj či vodu. Dále musíme sepsat dotazník, kde jsou uvedeny iniciály majitele i zvířátka a služby, které si klient přeje. Vždy se snažíme vyjít zákazníkům maximálně vstříc ve všem, co si přejí. Jsme tu opravdu pro ně. Nabízíme širokou škálu uren (asi 500 modelů), šperky, kam se vsype trochu popela a člověk tak má kousek svého zvířátka stále u sebe, a mnoho dalších věcí a služeb.

Potřebuji ke kremaci nějaké doklady?

Ideálně ohledací list od pana veterináře a očkovací průkaz. Důležité je však především podepsat čestné prohlášení, že zvířátko nejméně sedm dní před svou smrtí nikoho nepokousalo.

Je možné mít obřad?

Pokud si klient přeje, a přeje si to zhruba 20% zákazníků, může se se svým zvířátkem ještě naposledy rozloučit v naší obřadní síni. My vše nachystáme podle přání klienta. Zapálíme svíčky, dodáme květiny, pustíme fotografie na velké ploché obrazovce a pustíme hudbu. Majitel zvířátka tak má možnost se dle svého ještě rozloučit se svým mazlíčkem, než začne kremace.

V sekci novinky jsem zaregistrovala velmi zajímavou věc, a to Strom vzpomínek. Popište nám, o co se jedná, jak to funguje a kde se zrodil tento velmi zajímavý nápad?

Strom vzpomínek je strom na zdi v obřadní síni, kam lidé, kteří se při obřadu loučí se svým zvířátkem, mohou připevnit poslední vzkaz svému mazlíčkovi. Vzkaz napíšou na dřevěný lísteček a ten se poté umístí na Strom vzpomínek k ostatním vzkazům. Podobný nápad jsme viděli v Anglii a moc se nám líbil. Číst vzkazy je opravdu dojemné.

Co když mi zemře pes o víkendu?

My máme nonstop pohotovost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Svátky a víkendy nevyjímaje. Stačí, když nám i o víkendu zavoláte na naši bezplatnou linku 800 122 122 a domluvíme se na všem potřebném.

Jakou mám záruku, že můj pes bude zpopelněn sám a dostanu jen jeho popel?

U nás 100%. Na tom si opravdu zakládáme a je to to nejdůležitější na celé kremaci. U nás je vždy každé zvířátko v peci samo, ať už se jedná o malého křečka, či velkého psa. Aby klienti měli jistotu, vyvinuli jsme systém Garance. Ten zajistí, že vždy dostanete popel pouze svého mazlíčka. Jak? Každé zvířátko dostane při příjmu unikátní kód, který je vyražen i na kremačním kameni. Kámen pak cestuje se zvířátkem celým procesem kremace a skončí i s popelem v urně. Dle kamene lze např. kdykoliv identifikovat samotný popel (když už není poznat, jaké zvířátko to bylo). Proto nikdy nemůže dojít k záměně. Navíc každou kremaci nahráváme na kameru a záznam si uchováváme. Ze záznamu je vidět, že se jedná o to konkrétní zvířátko a že bylo v kremační peci samo. Tento záznam zasíláme zdarma na email klientovi, pokud si to přeje.

Jak se pohybují ceny za kremaci?

Cena začíná na 1.900,- Kč a odvíjí se od váhy zvířátka. Může se vyšplhat i přes 10.000,- Kč – podle velikosti zvířátka a také podle služeb a produktů, které si klient vybere. Průměrná cena je však zhruba 5.000,- Kč.

Děkuji vám za rozhovor

Foto: Archiv Krematorium zvířat Praha

         

 

Kam dál ...