Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Základy mantrailingu - Výcviková příručka pro začátečníky

Sledujete náš seriál o mantrailingu a měli byste zájem o další informace? Pak je pro vás jistě vítanou novinkou, že je na světě první knížka o této výcvikové metodě a autorem není nikdo jiný než průkopník MT u nás i na Slovensku – pan Luboš Satora! Určitě si tedy nenechte ujít tuto tiskovou zprávu…


Základy mantrailingu - Výcviková příručka pro začátečníky
Red. 22.11.2020 6206x PR články

Základy mantrailingu Výcviková příručka pro začátečníky Lubomír Satora

Praha 5. 11. 2020 – Právě vychází první česká kniha o mantrailingu, jedné z nejstarších metod výcviku pachových prací. Tato unikátní příručka je určena všem, kteří chtějí nejen posílit vztah mezi psem a člověkem, ale získat tak trochu psí pohled na výcvik svého čtyřnohého parťáka. Ať už jenom pro radost ze společné smysluplné práce, nebo pro skutečná pátrání po ztracených osobách. 

Základy mantrailingu - Výcviková příručka pro začátečníky

Mantrailing – tedy vyhledávaní osob podle individuálního pachu – je trochu jiná metoda výcviku. Psovod využívá vrozené schopnosti psa najít pachové stopy. Nesnaží se mu vnutit „lidský“ pohled na věc, psa plně respektuje, snaží se mu porozumět a spolupracovat s ním tak, aby pes ve výsledku splnil to, co se od něho očekává a našel pohřešovanou osobu.Ne všichni zvládnou vycvičit svého miláčka až do té míry, že bude schopen skutečně pátrat po ztracených lidech. Pro mnoho kynologů bude ale odměnou radost ze smysluplné spolupráce se svým psem. Při tréninku mantrailingu si upevní vzájemné pouto a naučí se svému psovi lépe rozumět.Lubomír Satora je dlouholetý kynolog, trenér, záchranář a lektor této staré výcvikové metody. Se svými psy přes deset let pomáhá při pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách a kvalitu tohoto způsobu výcviku tak potvrdil v praxi. Své zkušenosti teď předává dál v knížce plné tréninkových postupů a fotografií.

Základy mantrailingu, výcviková příručka pro začátečníky

Lubomír Satora
Grada, 136 stran, Měkká vazba, 299 Kč

K dispozici pro média:

  • Recenzní výtisk knihy
  • Knihy do soutěže
  • Ukázky v PDF
  • Rozhovor s autorem

Kontaktní údaje:

Alžběta Blahoutová
PR a propagace
Nakladatelský dům GRADA
blahoutova@grada.cz,
+420 775 090 119

O společnosti GRADA Publishing:

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů.

Od roku 2015 nakladatelský dům rychle expanduje i mimo oblast kvalitní odborné literatury. Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. A ani pět novějších značek nakladatelství na knižním trhu jistě nepřehlédnete.

První, u čtenářů úspěšnou značkou je COSMOPOLIS, přinášející zahraniční i českou beletrii všech žánrů.

Další již zavedenou značkou je BAMBOOK, značka dětské literatury předkládající malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů.

Značkou literatury poznání, knih z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, ale také alternativního vědění je ALFERIA.

Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu.

Prozatím poslední, rychle rostoucí značkou Nakladatelského domu GRADA je BOOKPORT, unikátní projekt online knihovny, který již dnes disponuje třetinou všech e-knih v ČR.

Více na www.grada.cz

 

Nakladatelský dům Grada

Foto: archiv Nakladatelského domu Grada a Luboše Satory, yascha design

 

Již zanedlouho si budete u nás moci o tuto knížku i zasoutěžit! Sledujte tedy pečlivě www.ecanis.cz, https://www.facebook.com/psicasopis nebo Instagram ecanis_media a vše se včas dozvíte!

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->