Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

To by vás určitě bavilo! Běh s věrným parťákem po boku. Společné plnění úkolů. Jeden bez druhého nefunguje. A každý nese svůj velký díl na společném výsledku. To vše je branný víceboj kynologů!


Branný víceboj kynologů opět v Lounech
Denisa Aulická 7.5.2019 8081x Reportáže

První máj – lásky čas se letos už druhým rokem stal dnem konání vylučovací soutěže na MČR v branném víceboji kynologů. Akce se uskutečnila na kynologickém cvičišti v Lounech právě v tento sváteční den. A jak to probíhalo?

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

V devět hodin už bylo čtyřicet závodních dvojic z jedenácti kynologických organizací připraveno na slavnostní zahájení.  Závodníci museli spolu se svými psími parťáky absolvovat trať, která byla různé délky dle příslušené kategorie. Žáci a žákyně – 1 km dlouhá trat. O něco delší ji měli ženy a muži nad čtyřicet let, ta byla dlouhá 1, 5 km. Nejdelší trat – 2 km byla připravena pro dorostenky a dorostence a také pro muže a ženy do čtyřiceti let.

Všichni jsou si rovni bez ohledu na plemeno – úkoly se plnit musí...

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Cestou museli všichni účastníci plnit různé disciplíny, jako jsou skok přes překážku, kladina, střelba ze vzduchovky a také hod granátem. Pejsci tu byli zastoupeni různými plemeny od německého ovčáka, border kolie, knírače malého i velkého, boxera, belgického ovčáka až po pražského krysaříka či boloňského psíka.  Některé výkony byly po ukončení první části závodu opravdu těsné.

Druhá část byla spíše více na psech

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Všichni proto s napětím očekávali druhou část, kdy si každý mohl vybrat mezi aportem a hladkým zadržením, které figuroval svazový figurant Jan Kuncl. Posuzování se ujal rozhodčí Jaroslav Tišl.  Dobrá nálada i přes zamračené nebe vydržela až do konce.

Malý rekord také rekord

Branný víceboj kynologů opět v Lounech

Nejmladším účastníkem byl dvanáctiletý Jan Zeisek ze ZKO Žatec Loučky se svým bernským salašnickým psem. Oproti tomu nejstarší odvážlivec Luboš Petrlík (1956) s Bakem ze ZKO Louny. Obdiv si vysloužil absolutní vítěz Nikola Makarius (ZKO Louny) se svou německou ovčandou Lyssi Waji s celkovým počtem bodů 358.

Blahopřejeme všem, kteří si vybojovali postup na Mistrovství ČR, které se uskuteční 5. října 2019 opět v Lounech. Přivítáme zde i reprezentaci ze Slovenské republiky. Druhé vylučovací závody se budou konat 25. května v ZKO Vítkov. 

Velké díky patří ZKO Louny za skvělou přípravu celého závodu, kantýně za spokojená bříška a všem závodníkům za fair play.  

 

Foto: Archiv ZKO Louny

http://www.zko-louny418.estranky.cz

https://www.facebook.com/zko.louny

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...