Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Klubová výstava hovawartů se opravdu povedla!

Klubové a speciální výstavy mají u každého plemene vždy ten takzvaný „zvuk“. A nejinak je tomu i u hovawartů. Pojďme se tedy společně podívat, jak to letos dopadlo a chybět nebude ani fotogalerie vítězů.


Klubová výstava hovawartů se opravdu povedla!
Dušan Kochwasser 30.5.2018 3069x Výstavy

Třetí květnovou sobotu se v areálu kempu Knížecího rybníku u Tábora konala Klubová výstava hovawartů se zadáváním titulu „Klubový vítěz“, na které se předvedlo celkem sto čtyřicet jedna hovawartů. Letošní posuzování bylo čistě v kompetenci rozhodčích ze země původu a zároveň specialistů na toto plemeno. Uznávaný rozhodčí a dlouholetý chovatel Michael Kunze hodnotil psy a neméně zkušená  Brit Wuchert posuzovala feny.

Rozhodovaly detaily

Celá akce proběhla za velmi příjemného počasí, které pro toto místo není úplně standardním.  Oba dva rozhodčí i přes vysoký počet přihlášených jedinců po celou dobu konání akce posuzovali opravdu precizně a spravedlivě a nebyla na nich znát ani únava z tak náročného dne. Dle jejich slov bylo velice těžké vybrat vítěze z každé třídy a nakonec i celé výstavy, protože se jednalo o typické představitele plemene s minimálními odchylkami, a tak o postech nejvyšších rozhodovaly opravdu jen detaily.

Ze stupínků nejvyšších…

Titul BOJ z konkurence šestnácti mladých psů a dvaceti čtyř mladých fen získala fena Bohemian Rhapsody Ghipinaldo (chovatel: Markéta Wortnerová, majitel: Michaela Gruntová).

hovawart
Bohemian Rhapsody Ghipinaldo
V1, CAJC, BOJ; nar. 29. 7. 2017, o. Miro v. d. Jagsthöhe, m. Ch. Garish Ghada Enormous, chov. Markéta Wortnerová, maj. Michaela Gruntová

Titulem BOV se může pyšnit pes Argus Canewart (chovatel a majitel: Daniela Procházková).

hovawart
Argus Canewart
V1, BOV; nar. 19. 8. 2008, o. Artur z Duhového kopce, m. Atrea Královské srdce, chov. a maj. Daniela Procházková

Vítězi této klubové výstavy se stali fena Against all odds Ghipinaldo (chovatel: Markéta Wortnerová, majitel: Hana Jemelková), která obdržela tituly CAC, Klubová vítězka, BOS a čekatel šampionátu IHF a pes Arnie Čerchovské hvozdy (chovatel: MVDr. Josef Vítek, majitel: Blanka Pivoňková), který si vyběhal ocenění CAC, Klubový vítěz, BOB a čekatel šampionátu IHF.

hovawart
Against all odds Ghipinaldo
V1, CAC, Klubový vítěz, čekatel šampiona IHF, BOV; nar. 28. 3. 2015, o. Joker v. Hundsbühl, m. Ch. Garish Ghada Enormous, chov. Markéta Wortnerová, maj. Hana Jemelková

hovawart
Ch. Arnie Čerchovské hvozdy

V1, CAC, Klubový vítěz, čekatel šampiona IHF, BOB; nar. 18. 10. 2010, o. Daniels Jack Šédedab, m. Bystrouška Katčina smečka, chov. MVDr. Josef Vítek, maj. Blanka Pivoňková

V soutěžích chovatelských skupin se na 1. místě umístila chovatelská stanice Gasko Prim (chovatel: Lenka Svobodová) – plaví, na 2. místě skončila opět chovatelská stanice Gasko Prim (chovatel: Lenka Svobodová) – černí se znaky a 3. místo obsadila chovatelská stanice Awedante (chovatel Eva Hajšmanová).

hovawart
Chovatelská skupina Gasko Prim plaví – 1. místo, chov. Lenka Svobodová

V soutěžích o Nejhezčí pár psů zvítězili pes Upas Hovarian a fena Bohemian Rhapsody Ghipinaldo (majitel Michaela Gruntová).

hovawart
Nejkrásnější pár Upas Hovarian a Bohemian Rhapsody Ghipinaldo – 1. místo, maj. Michaela Gruntová

Nashledanou zase za rok!

Foto: Královi F.O.T.O.

Kam dál ...