Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kavalíří národ sobě!

Lidé kolem kavalírů jsou podobně jako jejich čtyřnozí miláčkové velmi přátelští a družní. Není tedy divu, že klubové výstavy Cavalier King Charles Spaniel Clubu Čech, Moravy a Slezska jsou vyhlášené nejen kvalitou rozhodčích a hojnou účastí vystavovatelů, ale i báječnou atmosférou, která na nich panuje … a v posledních třech letech i dobrotami, které se tam servírují. Zdarma. Jen tak. Pro chuť a pro radost. Tak trochu „kavalíří národ sobě“!


Kavalíří národ sobě!
Radek Anděl 26.9.2017 2090x Výstavy

 

Na začátku byla jedna fotka Miloše Kopeckého (neee, není to ten herec, je to náš „kavalíří“ kamarád), kterou pořídil na výstavě spřáteleného slovenského klubu. Komentoval, jaká tam byla prima atmosféra ještě podtržená stolkem se sladkostmi, které vždycky někdo napeče a donese pro ostatní.  A že by to mohla být inspirace pro nadcházející klubovku v Kutné hoře, kde je nabídka sladkého občerstvení více než omezená. Nenapadlo mne tehdy, že zdvižením této rukavice vznikne tradice. Původní výzva donést „něco dobrého do placu“ se přetavila do soutěžní přehlídky kulinářských perel ze sladké, slané i jiné kuchyně, odkud si ti nejúspěšnější odnáší kokardy, tituly a ceny podobně jako z výstavního kruhu.

V letošním již třetím ročníku Masterchef Of Clubshow aneb Něco MOC dobrého do placu se o tituly nejvyšší utkalo třicet dobrot – po třinácti v kategorii „sladké“ a „slané“, plus čtyři v kategorii „jiné“. O vítězích rozhoduje každý, kdo něco dobrého ochutná a rozhodne se svého favorita podpořit hlasem – letos šlo o více než sedmdesát hlasovacích lístků.

A jak to dopadlo?

V kategorii „sladké“ si titul MOC odnesly Nóbl řezy s 16 hlasy a titul resMOC mix Sladkých rolád s 11 hlasy (a jen jeden hlas od tohoto titulu dělil nadýchané skvosty Pavlova a Slovácké koláčky).                   

         

V kategorii „slané“ to letos bylo hlavně o mase – titul MOC si s 21 hlasy odnášela Paštička s mandlemi a brusinkami plus hradecký chléb, resMOC s 10 hlasy báječné klobásky s poetickým názvem Pochoutka z Jamnických lesů, luk a hájů … ale jen o fous před pomazánkami, včetně škvarkové, která se sice na stůl dostala se zpožděním, ale o to rychleji mizela a objevovala se na nejednom hlasovacím lístku.

Překvapením letos byla kategorie „jiné“. Letos žádné psí sušenky ani nakládaná zeleninka – tři ze čtyř byly „tekuté dobroty pouze pro plnoleté“… a BORŠČ! Ta velká písmena si právem zaslouží … a i titul MOC a titul absolutního vítěze, který si s 33 hlasy právem odnesla Daniela Jugasová: nejenže ho začala vařit s dvoudenním předstihem (domácí vývar je domácí vývar), ale obstarala si na něj i várnici, misky, lžíce, kysanou smetanu… ale i nádoby na tříděný odpad!

                              

Přátelé, děkuji všem, kdo jste něco navařili, napekli, namazali, donesli…  A rodině, že mne v tom nenechala a již třetím rokem tvoří, zapisuje, čísluje, sčítá…. A Milošovi, že sehnal stoly. A vůbec vám všem, kdo jste tam byli… a kdo se přidáte příště. Věřím, že i příští rok se můžeme všichni těšit na něco MOC dobrého do placu.

Za organizační tým, s díky Petra Víšková

Foto: P. Víšková

Výsledky těch nejlepších ve výstavním kruhu

Sobota:

              LOREEN PROKOPSKÁ HVĚZDA  

LOREEN PROKOPSKÁ HVĚZDA – V1, CAJC, BOJ,
o.CHARALIER DRESS TO THE NINES FOR CHARLESWORTH,
m.FANTASTICA PROKOPSKÁ HVĚZDA,
chov. a maj. HANA NOVÁKOVÁ

             IMPERIAL RED INU YASHA´S BESTIA

IMPERIAL RED INU YASHA´S BESTIA – V1, BOV,
o. LOLITA´S DREAMING MILLENIUM AKEEM,
m. NUOMI BASTIENS,
chov. KERSTIN GULL,
maj. MICHAELA A MICHAL KUDLÁČKOVI

             IULIETTE QUATRO Z KAMILKOVÉ ZAHRADY

IULIETTE QUATRO Z KAMILKOVÉ ZAHRADY – V1, CAC, VKV, BOS,
o. QUINN TERNO Z KAMILKOVÉ ZAHRADY,
m. FIONA TERNO Z KAMILKOVÉ ZAHRADY,
chov. ZDENA ŠŤULÍKOVÁ,
maj. ŠÁRKA VLKOVÁ

             CRAZY ANGEL MARADECO KING

CRAZY ANGEL MARADECO KING – V1, CAC, VKV, BOB,
o. CLOPSVILLE MAI TAI,
m. TWILLIGHT MARADECO KING,
chov. a maj. ANGELIKA STASZUK


Neděle:

            DENPASAR VALACHIAN BEUATY

DENPASAR VALACHIAN BEUATY – V1, CAJC, BOJ,
o. LAMBERT LOVE ME,
m. GIVENCHY MORAVIA EDEN,
chov. JANA ŚTOLFA,
maj. LIBUŠE KRISTOVÁ

           IMPERIAL RED INU YASHA´S BESTIA

IMPERIAL RED INU YASHA´S BESTIA – V1, BOV,
o. LOLITA´S DREAMING MILLENIUM AKEEM,
m. NUOMI BASTIENS,
chov. KERSTIN GULL,
maj. MICHAELA A MICHAL KUDLÁČKOVI

           SHAYEN OD PTAČÍ SKÁLY

SHAYEN OD PTAČÍ SKÁLY – V1, CAC, VKV, BOS,
o. ANGELS PRIDE BENJAMIN BUTTON,
m. MADELENE OD PTAČÍ SKÁLY,
chov. JOSEF VETEŠNÍK,
maj. HANA ŠAŠKOVÁ

          CRAZY ANGEL MARADECO KING

CRAZY ANGEL MARADECO KING – V1, CAC, VKV, BOB,
o. CLOPSVILLE MAI TAI,
m. TWILLIGHT MARADECO KING,
chov. a maj. ANGELIKA STASZUK

Foto: L. Pašková

Kam dál ...