Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!

Jste příznivci plemene hovawart a nestihli jste květnovou víkendovou akci na Knížecím rybníce? Možná vás tedy bude zajímat krátká reportáž z „místa činu“ a fotografie těch nejlepších. Tak neváhejte a čtěte!


Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Kateřina Fejfarová 18.5.2019 7206x ReportážeVýstavy

Druhý květnový víkend hostil již tradičně areál na Knížecím rybníku u Tábora dvoudenní akci pořádanou Hovawart klubem ČR, z. s. V sobotu proběhla speciální výstava a vyhlášení pracovního hovawarta za rok 2018. V neděli se pak pokračovalo svodem mladých jedinců. 

Nejlepší pracanti…

Před začátkem speciální výstavy proběhlo vyhlášení soutěže o „Nejlepšího pracovního hovawarta za rok 2018“. Na prvním místě umístila fenka Blackie Amijon Star chovatele a majitele Miroslava Pospíšila s krásným celkovým počtem 566 bodů. Ty získala za šest zkoušek, které během loňského roku absolvovala (1x FPr3, 2x IPO-FH, 3x FH2). Na druhém místě se ztrátou pouhých šesti bodů se umísila fenka Darlie Černý vítr, chovatelky Martiny Balonové a majitele Josefa Vanického. Na bronzové pozici pak skončila fena Drákulka Katčina smečka chovatelky a majitelky Kateřiny Houškové.

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!

Pracovní hovawart 2018

Pořadí Jméno psa Jméno psovoda Body
1 Blackie Amijon Star Miroslav Pospíšil 566
2 Darlie Černý vítr Josef Vanický 560
3 Drákulka Katčina smečka Kateřina Houšková 548
4 Ford od Královského rybníka Timotea Dekanová 358
5 Rennie z Budské samoty Petra Kejdanová 326
6 Adar Šenovský dvůr Iva Hažmuková 292
7 Simba Gasko Prim Lenka Roschová 228
8 Diggy Takavorakan Martina Pokorná 228
9 Benyen Kasurgis Petra Kejdanová 225
10 Cartouche Elibuky Eva Zálešáková 175
11 Army Pom Pette Věra Kovářová 110

 

Vystavovatele zaskočily i kroupy

Na speciální výstavu se přihlásilo téměř sto třicet hovawartů, kteří se i přes nepřízeň počasí, s čímž zde bojujeme každý rok, snažili předvést a ukázat to nejlepší, co bylo za dané situace možné. Dopolední déšť jsme všichni jakžtakž zvládli, ale odpolední kroupy nám bohužel výstavu na chvíli přerušily… Kroupy jsou i pro hovawarty opravdu silným kalibrem.

Posuzování se zhostily dvě zahraniční rozhodčí – Beatrice Holder (feny) z Německa a Gabriela Höllbacher (psi) z Rakouska. Obě dámy hodnotily sice přísně, ale spravedlivě.

V neděli se opět již tradičně uskutečnil svod mladých, kterého se letos zúčastnilo celkem sedmdesát osm mladých jedinců tohoto plemene.

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Yrwin z Budské samoty - V1, CAJC, BOJ, nar. 19. 3. 2018, o. Leroy v. d. Hofreite, m. Victory z Budské samoty, chov. Lidmila Černá, maj. Kateřina Stránská
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Harri Finn Eldorádo Lipí - V1, CAC, BOS, VSV, ček. IHF, nar. 7. 4. 2017, o. Upas Hovarian, m. Ayrin Cicesbeo, chov. Michaela Gruntová, maj. Ing. Daniela Manďáková
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Breeze Plattense-Wart - V1, CAC, BOB, VSV, ček. IHF, nar. 28. 4. 2015, o. Et Hovi-Raj, m. Notus Gina Anonymus, chov. Tamás Kovács, maj. Radka Chmelinová
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Fáma z Julinčina údolí - V1, BOV, nar. 27. 3. 2011, o. Aram z Kraje pestrého kamení, m. Unie Gasko Prim, chov. a maj. Martina Mazurová
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Micailve - nejlepší chovatelská skupina, chov. Veronika Benešová
Hovawarti opět na Knížecím rybníku!
Benji z Ondrova dvora a Ariana Divine Destiny - nejlepší pár psů, maj. Martina Vršecká

Co říci závěrem?

Hovawarti opět na Knížecím rybníku!

Nezbývá už nic jiného než pogratulovat vítězům a těm, kteří tentokrát neuspěli, popřát mnoho štětí zase příště. Také musíme velmi srdečně poděkovat hlavnímu sponzorovi celé akce, a to firmě VAFO Praha, s. r. o., bez které by to samozřejmě nešlo. A se všemi majiteli a příznivci našeho úžasného plemene se těšíme zase za rok na shledanou!

 

Foto: Královi F.O.T.O.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->