Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak na Silvestra

A je to zde! Budeme zase o rok starší, ale co hůře, našim čtyřnohým miláčkům se bude opět vařit v jejich chlupatých hlavičkách. Již za pár dní nás čekají vůbec nehlučnější oslavy, a čím veseleji vítáme nový rok my, tím méně nadšeně a s abnormálním stresem ho prožívají naši psí parťáci. Co bychom pro ně mohli udělat, aby to v rámci možností nějak zvládli?


Jak na Silvestra
Pavla Dorničová 29.12.2018 4063x ZajímavostiZima, Vánoce a Silvestr 2019

Blíží se období, které často již předem děsí majitele psů (i jiných zvířat). Období bujarých oslav spojených s odpalováním petard a ohňostroji, se kterými je spojen příchod nového roku. Jak na to, abychom ho s našimi parťáky prožili a přežili co nejlépe a pokud možno bez stresu?

Důležitá je příprava během celého roku, pokud je to možné. Postupně zvykat psa na ruch a zvuky různého typu, citlivě a s rozmyslem, s ohledem na jeho zkušenosti a nervovou soustavu. K dostání jsou i nahrávky různých zvuků – petardy, sirény, bouřka apod. Některé psy je možné pomocí těchto nahrávek, jejichž hlasitost se postupně zvyšuje, na tyto situace alespoň trochu připravit.

Nyní už se to ale blíží. Co můžeme udělat?

Jak na Silvestra
  • Zmizet na Silvestra (nejlépe na celé období od Vánoc do Nového roku) do lůna přírody, daleko od civilizace. Má to své kouzlo a pes to jistě ocení.
  • Pokud máte možnost, vybrat pobyt mimo město nebo mimo vyhlášená horská centra, kde by měla být intenzita oslav alespoň trochu menší, než ve velkých městech.
  • Jste-li v místech, kde se více slaví, využijte na vyvenčení brzké večerní hodiny a pak až déle po půlnoci, kdy již největší veselí utichne.
  • Psa v každém případě veďte na vodítku a tak, aby se nemohl vytrhnout nebo vyvléknout, kdyby se vyděsil.
  • Doma umožněte psovi, aby si sám vybral nejklidnější místo, které mu bude vyhovovat.
  • Nechte puštěnou nahlas televizi, zakryjte okna.
  • Je-li ochotný komunikovat, psa bavte a hrajte si s ním.
  • Po poradě s odborníky můžete zkusit využití aromaterapie nebo Bachových květových esencí či dalších přírodních prostředků, objevují se i dobré zkušenosti s využitím uklidňujících TTouch dotyků a bandáže (body wrap). Na dotyky a bandáže je však třeba psa předem připravit.
  • Pokud je pes opravdu ve velkém stresu, můžete se dopředu poradit s veterinářem o správném využití uklidňujících prostředků, ale opatrně! Některé mají nevhodné účinky, kdy psa zklidní fyzicky, ale nikoliv psychicky.

Přejeme prožití oslav pokud možno v klidu a hlavně v dobré náladě.

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...