Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak se rodil kavalíří kalendář…

Máte rádi zajímavé a originální projekty? Možná by se do této kategorie dal zařadit i „vymazlený“ stolní kalendář, kde hlavní roli hraje maličký kavalír king Charles španěl. Ovšem co všechno předcházelo tomu, než se dostal na svět a jaké „porodní bolesti“ si musela protrpět Míša Čermáková, než svůj báááječný nápad zrealizovala? A chcete si o kalendář na závěr ještě zasoutěžit? Tak račte…


Jak se rodil kavalíří kalendář…

Právě touto dobou před deseti lety jsem (asi z nedostatku jiné činnosti) přišla na báááječný nápad. Usmyslela jsem si, že dám dohromady padesát dva lidí a společně necháme vytisknout pro rok 2010 kavalíří kalendáře. Jako myšlenka to byla pěkná, o to nic, ale kdybych tenkrát věděla to, co vím dnes, asi bych jí šla rychle rozchodit někam do lesa...

Není nad dobré přátele

Už jenom ta představa, že se mi přihlásí tolik zájemců, byla zcestná, ale protože mám skvělé a hlavně odolné kamarády, nenechali mně v pověstném „štychu“, a neobsazené týdny si zabrali pro sebe. Takže třeba Hanka s Pavlem měli týdny hned tři, což by asi nebylo nic proti ničemu, jenže ta kalendářová „spolujízda“ byla a je nastavena tak, že každý, kdo obsadí svými pejsky jeden týden, si zakoupí deset výtisků, které pak může třeba rozdat. Tím jsme se totiž dostali nad hranici pěti set kusů, a tak se cena tisku významně snížila. Co tenkrát se třiceti kalendáři udělali, netuším, ale vytapetovanou kuchyni jimi neměli.

S vakem jak babka svačinářka…

První kalendáře vyšly a mně nastal další úkol, nějak je dostat mezi lidi. Drahou poštu jsem si nechala jako poslední možnost a v taškách, ruksaku a kufru jsem po výstavách a bonitacích rozvážela balíky kalendářů a potichu se modlila, aby lidi, co je měli objednané, na tu kterou akci také dorazili. Kdo to nezažil, ten těžko pochopí, do jaké eskapády jsem se pustila, ale i já jsem odolná a tak příští rok byla akce „Kavalíří kalendář“ rozpoutána opět. To už jsem se domnívala, že mám nejhorší za sebou, že už mě nemůže skoro nic překvapit, ale samozřejmě, že jsem se zase mýlila. 

kalendář Krucinál, pošli mi to větší!"

Tak například kvalitní fotky v tiskové kvalitě nejméně jeden mega velké znamenaly pro některé mé technicky nevybavené kamarády deset fotografií (abych si mohla prý vybrat) ve velikosti 300 kB.

 „Větší, musíš mi to poslat větší“, kvílela jsem do telefonu a vzápětí jsem dostala obrázek 320 kB. Ano, byl větší. Každá další edice byla sice organizačně méně náročná, zato laťku jsme výrazně zvyšovali, takže věta: „Tuhle fotku neberu a ten text jsi také schopná napsat líp“, se opakuje se železnou pravidelností každý ročník. Příští rok na jaře vyjde pro rok 2019 edice jubilejní – desátá. Už mám vymyšlený motiv, kamarád Libor připravuje „kalendářového blížence“, tedy kalendář nástěnný a já už se moc těším, jak se budu zmítat v hysterickém oblouku a ječet na Evu, fotografováním nepoznamenanou: „Větší! Krucinál, pošli mi to větší!"

Je to nakažlivé

Jo a nemyslete si, že jsme jediní šílení chovatelé, co si nechávají tisknout kalendáře svého plemene, to vůbec ne. Třeba velká rodina pudlů se pod taktovkou Hanky pustila do kalendářového koncertu také. Tak hodně krásné kalendáře přejeme.

Foto: Míša Čermáková

Chtěli byste mít tento krásný kalendář na rok 2018 doma?

kalendář Pro čtenáře jsem si po vzoru slavných mezinárodních časopisů připravila malou vědomostní soutěž. Kdo z vás první správně odpoví na všechny otázky, dostane ode mne kavalíří kalendář na rok 2018 zdarma.
Samozřejmě si jej můžete i objednat na zlaty.kavalir@seznam.cz

  1. Kde se bude konat světová výstava psů v roce 2021?
  2. Na jakém typu výstav může pes obdržet titul BOB?
  3. Platí titul CAC, když ho nemáte zapsaný v příloze průkazu původu psa?
  4. Na kterou stranu je výhodné od rozhodčího vykročit, když máte se psem udělat trojúhelník?
  5.  Když jde váš pes mimochodem, je to správně?
  6.  Co jsou to hlezna?
  7.  Když rozhodčí mluví o přestavěné zádi, co to znamená?
  8.  Které plemeno psa má ve standardu uveden jako typ skusu podkus?
  9.  Pokud je ve třídě zadán titul CAC, je rozhodčí povinen dát druhému psu v pořadí res.CAC?
  10.  V Liberci je pořádána Národní nebo Mezinárodní výstava psů?

   kal

 Vaše odpovědi zasílejte s uvedením celého svého jména a doručovací adresy na redakce@ecanis.cz, nejpozději však do 5. prosince 2017.
Hned následují den na našich stránkách zveřejníme jméno výherce a také správné odpovědi.

Foto: Míša Čermáková

Kam dál ...