Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Blok II, lekce 3 Pohyb po targetech a střídání práce s targety a s míči

Vše jednou končí i náš online kurz o treibballu. Nyní zde máte všechny důležité součásti skládačky a můžete tedy pilně začít s tréninkem. I když je tento kurz ukončen stále bude autorka reagovat na vaše videa a dotazy. Neváhejte tedy začít. A pozor na konci tohoto dílu je malé překvapení od autorky...


Blok II, lekce 3 Pohyb po targetech a střídání práce s targety a s míči
Bohdana Stoklasová 12.2.2019 10166x Treibball

Slíbili jsme, že poslední lekce našeho treibballového online kurzu bude opět věnována targetům a jejich využití pro ovladatelnost psa na dálku. Targety jsou v treibballu vhodné i ke zklidnění psa při práci a pro nácvik jeho sebeovládání. A také se hodí pro treibballový trénink ve větrném počasí, kdy je cvičení s míči obtížné.

Cíl

Cílem poslední lekce našeho online kurzu je spolehlivý pohyb psa po targetech i na větší vzdálenost a střídání práce s targety a s míči. I když někteří psi mají klidné chození po targetech velmi rádi, většina z nich preferuje dynamičtější ťukání do míče a pokud jsou na hřišti targety i míče, snaží se dostat rovnou k míčům a targety „přehlédnout“. Je proto velmi užitečné občas postavit do hřiště targety i míče a dosáhnout toho, aby pes pracoval na targetech klidně a spolehlivě i tehdy, vidí-li v okolí míče a práci s targety a s míči střídal přesně podle vašich pokynů.

Postup

Položte tři targety napřed velmi blízko před sebe a psa vyšlete na prostřední target. Přesměrujte psa na pravý/levý target. Když pes spolehlivě zvládne přesuny po targetech do stran, zkuste posun po targetech směrem k vám (jednodušší varianta) i směrem od vás. Napřed pracujte na velmi krátkou vzdálenost a postupně ji zvětšujte. Až pes zvládne spolehlivě pohyb po targetech do stran, směrem k vám i směrem od vás, přidejte do sestavy míče a vysílejte psa střídavě na targety a za míče. Na většinu psů budou míče v sestavě působit jako magnet a budou se snažit dostat se primárně k nim. Je to dobře vidět i na našem videu. Buďte trpěliví a dbejte na to, aby pes pracoval podle vašich povelů. Nároky zvyšujte postupně a při opakovaných nezdarech se vraťte o krok zpět. Zatímco ťukání do míče si pes většinou dobře pamatuje i po delší tréninkové pauze, u práce s targety je lepší pro opakování vždy zvolit jednodušší úkoly a kratší vzdálenost.

Dospěli jsme až na konec treibballového kurzu.

Nyní jste připraveni nejen na své první treibballové závody ve třídě začátečníků, na kterých se s vámi rádi potkáme, ale i na tři slíbené treibballové hry, v nichž si procvičíte různé dovednosti, které jste se v treibballovém kurzu naučili, a zasoutěžíte si o permanentku na čtvrtletní treibballový kurz v Pesoparku. Pokud bydlíte daleko od Prahy, lze permanentku vyčerpat ve formě intenzivek s delšími intervaly nebo individuálního online kurzu.

Přejeme hodně zdaru a těšíme se na vaše dotazy i videa.

Ukázkové video

VIDEO: Targety3

Videa účastníků online kurzu, dotazy, komentáře

Komentáře a dotazy vkládejte přímo pod článek do prostoru diskuse. Nezapomeňte své tréninky, pokroky, ale i třeba to, co vám právě nejde, natáčet.

Videa pak zasílejte na e-mail redakce@ecanis.cz. Videa mohou být zasílána přímo nebo jen jako odkaz na Youtube, kde jsou nahrána. Do předmětu e-mailu napište „Treibball kurz, blok II. – lekce 3“. Autorka kurzu vám bude odpovídat na dotazy, radit a pomáhat s tréninkem online! Sledujte tedy pravidelně tuto stránku!

Pravidla a podmínky soutěže jsou velmi jednoduché:

  • Zaslání videí dokumentujících zvládnutí všech tří her (pokud si přejete, mohou být videa zveřejněna pod pseudonymem, který nám napíšete)
  • Zvládnutí všech dovedností na základě cvičení podle našeho online kurzu, ne fyzickou účastí na kurzech pořádaných na různých místech naší republiky

O vítězi, který získá čtvrtletní treibballový kurz v Pesoparku v hodnotě 1250 Kč (nebo individuální čtvrtletní online kurz zdarma), rozhodnou čtenáři našeho magazínu v anketě pod vašimi uveřejněnými příspěvky.

Kam dál ...