Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Babí léto přichází, horké léto odchází...

Prázdniny jsou již minulostí a přišel nový školní rok. Děti nám nastupují do škol a na nás čeká mnoho příprav. A nejen těch kynologických...


Babí léto přichází, horké léto odchází...

Září je měsícem, který je snad tím „nejrychlejším“ – ano, protože po dvou měsících prázdnin se najednou vše rozjede. Škola, kroužky, skončí výcvikové tábory, začínají závody, bonitace, výstavy – a honem, honem vše stihnout než bude konec roku a po sezóně, anebo než nás vláda opět zavře… Bože snad ne!

Co se u nás líbilo nejvíce?

Vím, že se neustále opakuji, nicméně napíšu to znovu. Ten měsíc utekl tak rychle, že je to až neuvěřitelné. Nejprve si však zavzpomínáme na to, co se vám ,našim milým čtenářům líbilo nejvíce. Plemenem měsíce byl perský chrt, tedy saluki a portrét plemene z pera Petry Pudové a Martiny Ryslerové sice vidělo více jak 12 600 čtenářů, ale stejně se nestal nejčtenějším článkem. Tím byla opět výprava do historie za psím hrdinou. Článkem s největším počtem shlédnutí se tedy stala Legenda o Gelertovi, paradoxně článek, o kterém jsem dlouho přemýšlela, zda se do této rubriky vůbec hodí. Přeci jen je to legenda – pohádka. A hle, udělala jsem dobře. Přečetlo si jej více jak 18 000 čtenářů. A to je prostě paráda! Děkujeme.

Hrdinové všude mezi námi – legenda o Gelertovi
Hrdinové všude mezi námi – legenda o Gelertovi

Těšili jste se už na další díl oblíbeného seriálu o psích hrdinech? Tak tentokrát se ...

Psí hrdinové

Co přinese září?

Babí léto přichází, horké léto odchází...

I na eCanis to bude v září uspěchané a divoké. Čeká na vás bezva jízda s jezevčíky, kteří jsou dle mého názoru jedni z „největších“ pracovních psů. Jsou tvrdí, neohrožení, houževnatí a tak trochu jiní. Proč je s nimi více práce při výchově než s jinými plemeny, na co byste si přitom měli dávat při pozor, kde a jak vybrat kvalitní štěně, jaké jsou pro ně soutěže, a mnoho dalšího se dozvíte během celého září. Začneme krásným a čtivým portrétem plemene, který pro vás poprvé připravil dokonce celý kolektiv autorů, a pokračovat budeme zajímavými rozhovory, kterých bude tentokrát více než čtyři. A tak jste-li příznivci krátkonohých „draků“, pak se na eCanis budete mít na co těšit.

Nebojte se...

Pokud nepatříte mezi fandy jezevčíků, tak nemusíte mít strach. Máme pro vás mnoho dalších skvělých článků a rozhovorů. U nás budete mít vždy co číst – na to nezapomínejte!!! A tak nepřijdete o své oblíbené seriály, poradny a mnoho dalšího.

Kdo chce získat pěknou knížku?

Babí léto přichází, horké léto odchází...

V srpnu jsme vyhlásili soutěž o pěknou knížku a nyní máme prvního výherce, o něm ale až níže. Určitě jste se svými psíky byli na výletě v přírodě nebo jste společně navštívili nějakou památku, a jakože určitě ano, pak nám neváhejte na adresu redakce zaslat fotografii, kde všude jste jezdili nebo chodili. A pokud k tomu přidáte i krátké povídání, bude to úplně nejvíc super. Pojďme spolu vytvořit mapu skvělých výletů se psy. Nazvěme to například „Kam se psy na výlet?“ A my za odměnu vylosujeme jednoho z vás, kterého vždy odměníme krásnou kynologickou knížkou. Tak neváhejte, foťte se a zasílejte nám snímky i s popisem místa, které jste navštívili, na adresu redakce@ecanis.cz. Můžete také využít zprávy na našem Facebooku nebo Instagramu.

Za měsíc srpen a krásný snímek dostává knihu: Marie Krůtová

Zasláním svých fotografií do redakce eCanis automaticky udělujete souhlas s jejich i pozdějším použitím k našim článkům (s uvedením vašeho jména samozřejmě)!

Kdo se bude radovat?

 

V srpnu jsme pro vás měli připravené také dvě soutěže. Jako již tradičně na vás čekala soutěž s VAFO Praha a také s e-shopem Bouda. A jak to dopadlo, přátelé?

 

Soutěž s Britem o  pamlsky s hmyzem pro psy vyhrávají:

Zuzana Drobná

Jana Malátná

Iveta Dobřínská

 

Soutěž s Boudou o Mrkev na čuchací aktivitu značky dogLemi Snuffle Carotte získává:

Soutěžící s instagramovým profilem stankova.si

Prosíme všechny vylosované, aby se nám ozvali na náš redakční e-mail redakce@ecanis.cz.

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

 

Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chcete o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

 

Přátelé, děkujeme za vaši přízeň a přejeme pohodové září!

Iveta Panýrková

Foto: archiv Nikola Kolářová

 

Kam dál ...