Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Říjen je tu a my s ním!

Říjen je desátým měsícem roku a podle starého římského kalendáře, ve kterém rok začínal březnem, by to byl měsíc osmý, tedy october, a právě odtud pronikl jeho název do většiny evropských jazyků. To ale jistě není to, co byste chtěli číst v kynologickém magazínu. Nicméně trochu poučení na úvod nikdy neuškodí, souhlasíte? Co nás tedy v říjnu 2022 na eCanis čeká?


Říjen je tu a my s ním!

Září nebylo zrovna přívětivým měsícem, co se krásného počasí týče. Doufejme tedy, že říjen bude v tomto ohledu poněkud příjemnějším obdobím. Čím se ale uplynulý měsíc každoročně vyznačuje, je množství akcí, které se v celém jeho průběhu pořádá. A to je moc dobře. Nicméně září je pryč, tak se za ním pojďme lehce ohlédnout a také si nastínit, co pro vás chystáme v následujících týdnech…

V září se cosi změnilo...

Říjen je tu a my s ním!

Minulý měsíc oběhla svět zpráva, která nás všechny hodně zaskočila. Každý z nás si nejspíš myslel, že britská královna Alžběta II. je nesmrtelná. Opak je však pravdou! Jasné ale je, že byla velkou milovnicí psů a zvláště pak plemene velškorgi pembroke, které ji provázelo prakticky celým životem. Věřte však, že z naší strany to nebyl ani tak úmysl, ale spíš jedna velká náhoda, že se právě v říjnu budeme tomuto malému slavnému plemeni věnovat. Jeho profil pro vás totiž máme připravený již dva měsíce. Můžete se tedy těšit na celkově velmi pečlivě a hlavně poutavě zpracovaný materiál, za což patří velký dík jeho autorce Vendule Bauerové. A pokud bychom měli ocenit nejlepší portrét tohoto roku, pak by byl jedním z těch, který by měl velkou šanci zvítězit.

Taková naše rutina

Říjen je tu a my s ním!

Nepřijdete samozřejmě ani o své oblíbené seriály, rozhovory, reportáže, soutěže a čím dál tím více poslouchané podcasty. Připraveno pro vás máme opravdu mnoho zajímavých materiálů. Také nás stále zásobujete otázkami do všech našich poraden a my je pro vás dále zpracováváme.

Který článek u vás zvítězil?

V září jsme vám blíže představili argentinskou dogu, která rozhodně patří i k tak trochu diskutovaným plemenům. Osobně je naprosto obdivuji a miluji a celý uplynulý měsíc jsem si ty přípravy a následné čtení fakt užívala. No, a o to větší radost mám, že nejčtenějším článkem se stal rozhovor právě s majitelem plemene Tomášem Pavelekem, který se vyšplhal na téměř 14 000 zhlédnutí. Pojďme si ho tedy znovu připomenout:

Argentiny rozhodně potřebují správnou výchovu!
Argentiny rozhodně potřebují správnou výchovu!

Další povídání o argentinských dogách budeme tentokrát více směřovat k chovu nejen u ...

15.9.2022Rozhovory o plemeni

Ráda bych však upozornila ještě na jeden naprosto skvělý rozhovor o tomto plemeni, který jsem vedla s Romanem Zelenkou, skvělým výcvikářem a odborníkem nejen na argentinské dogy. Toto povídání by si rozhodně měli přečíst všichni zájemci o jakékoliv plemeno typu bull.

Argentina je pro mě tím pravým parťákem!
Argentina je pro mě tím pravým parťákem!

Také obdivujete plemeno argentinská doga, ale nejste si úplně jistí, zda by bylo právě pro ...

8.9.2022Rozhovory o plemeni

No, a do třetice bych chtěla poukázat ještě na jeden krásný a opravdu povedený rozhovor. Sice není o AD, ale o plemeni, které je FCI zatím neuznané a jmenuje se americký bezsrstý teriér. Tohle povídání s chovatelkou Vendulou Tomanovou mě opravdu nesmírně bavilo. A rozhodně jsme o plemeni stihly probrat všechno od A do Z. Takže přátelé, pokud vás americký bezsrstý teriér aspoň trochu zajímá, anebo jen hledáte malého psího parťáka, toto si opravdu přečtěte:

Našla jsem průvodkyni svého života!
Našla jsem průvodkyni svého života!

Máte alergii na psí srst, avšak klasičtí naháči pro vás nejsou tím pravým ořechovým? ...

12.9.2022Rozhovory o plemeniMéně známá či málopočetná plemena

Podcasty se těší velké oblibě

Říjen je tu a my s ním!

Podcasty jsou u nás pořád ještě novinkou. Snažíme se naše hosty vybírat tak, aby pro vás byli opravdu zajímaví, a něco přínosného jste se dozvěděli. V září jsme pro vás natočili tři zajímavé rozhovory. První byl s prezidentem FCI komise pro pracovní psy panem Fransem Jansenem, druhý s Jiřím Kolářem, předsedou KK Liberec a třetím bylo poutavé povídání s předsedou ČKS panem Václavem Kejřem. Všechny naše podcasty najdete na SPOTIFY, YOUTUBE, anebo přímo na našem webu:

Povídání s Fransem Jansenem, prezidentem FCI komise pro pracovní psy!
Povídání s Fransem Jansenem, prezidentem FCI komise pro pracovní psy!

Mistrovství světa FCI IGP 2022 je již minulostí. Avšak právě na této nejočekávanější akci roku jsme měli tu čest potkat se s prezidentem FCI komise pro pracovní psy panem Fransem ...

13.9.2022

O kynologii, NZŘ a IGP s předsedou ČKS Václavem Kejřem
O kynologii, NZŘ a IGP s předsedou ČKS Václavem Kejřem

Když už se člověk potká s Václavem Kejřem a zapovídá se, vždy je to velice pěkný zážitek. Myslíme si, že s tímto tvrzením bude mnoho z vás souhlasit. A tak jsme si na něj ...

26.9.2022

Když se kynologie dělá srdcem – Jiří Kolář
Když se kynologie dělá srdcem – Jiří Kolář

Na MS FCI IGP 2022 v Roudnici nad Labem jsme měli možnost potkat se také s Jirkou Kolářem, kterého kvůli vzdálenosti zas tak často nevídáme. A tak slovo dalo slovo a máme z toho pro nás ...

19.9.2022

Pokud byste vy sami měli nějaký nápad nebo tip na pro vás atraktivní téma, či rovnou konkrétního člověka, tak nám neváhejte napsat na redakce@ecanis.cz.

Novinka měsíce ZÁŘÍ!!!

Pro nás a naši práci je nesmírně důležitou novinkou zavedení obchodu MERCH, který jsme pro vás v září spustili. Pokud tedy máte eCanis opravdu rádi, stojíte o to, aby dál dobře fungoval a ještě zlepšoval své služby, neváhejte nás podpořit třeba tím, že si u nás na e-shopu vyberete zboží označené jako MERCH.

https://www.ecanis.cz/shop/merch-ecanis-cz_27.html


 

Naše soutěže

Také v září jsme pro vás měli připravenou lákavou soutěž a věříme, že nejen vám, ale především vašim pejskům uděláme další laskominou „z kuchyně“ Brit Care velkou radost. A kdo že bude tentokrát tím šťastným?

Soutěž o krmivo Brit Care Dog Hair & Skin zná své vítěze:

  1. L. Dlouhá
  2. P. Dlugošová
  3. E. Kantová

Výhercům gratulujeme!

Nezapomeňte nás sledovat!!!

Líbí se vám kynologický magazín eCanis? Pak nás nezapomínejte sledovat nejen na webu www.ecanis.cz, ale také na sociálních sítích a také na spotify, kde každý týden vycházejí podcasty nejen z naší dílny, ale také z té společné s veterinární laboratoří Labvet.

✿ Náš INSTAGRAM: ecanis_media

✿ Náš E-SHOP a MERCH https://www.ecanis.cz/shop.html 

⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis/

⊱WEB: www.ecanis.cz

⊱spotify: ecanis.cz

Ohledně případné spolupráce nás můžete kontaktovat na e-mailu redakce@ecanis.cz.

Na všech našich sítích nezapomeňte na...!!!

LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

Přátelé, jsme tu pro vás a máme vás rádi!

 

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

Foto: Lucie Doksanská, Jana Strnadová, Kateřina Franková

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->