Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!

V pořadí již osmnáctá Valná hromada Českomoravské kynologické unie je zdárně za námi. Pokud by vás „v kostce“ zajímalo, co se tentokrát událo nebo zda prošel návrh na povolení účasti háravých fen na našich výstavách, pak si u nás nezapomeňte přečíst krátké shrnutí z jejího průběhu.


XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!
red 17.3.2024 575x ČMKU

V pořadí XVIII. valná hromada Českomoravské kynologické unie se konala 9. března 2024 v Brně. Zúčastnilo se jí 170 zástupců členských subjektů ČMKU. Program vyplýval ze Stanov. Valná hromada vzala na vědomí zprávy předsedy ČMKU Luboše Širokého a předsedy Dozorčí rady ČMKU Milana Krinkeho. Schválen byl hospodářský výsledek a projednány byly materiály zaslané členskými subjekty.

XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!

Do poslední kategorie patřilo např. pověření pro P ČMKU zapracovat do Výstavního řádu povolení účasti háravých fen na výstavách. Návrh byl schválen a P ČMKU se bude problematikou zabývat. Do úpravy Výstavního řádu ale platí původní ustanovení. Další úkol pro P ČMKU spočívá ve vyjasnění možné hospodářské činnosti členských subjektů. Potleskem byli přijati dva noví řádní členové ČMKU a to Klub chovatelů collií a sheltií a Klub ruský toy ČR.

Delegáty zaujala některá čísla související s činností ČMKU od zápisů TOP plemen za rok 2023, přes počty zapsaných vrhů, vydaných šampionátů a celkového počtu zápisů do naší plemenné knihy až po porovnání, jak jsme na tom z pohledu čísel ve srovnání s jinými státy. Přehledy najdete v příloze.

Přesné znění usnesení z XVIII. VH ČMKU je zveřejněno na webových stránkách unie (https://www.cmku.cz/cz/novinky-148). Trochu úsměvné nebo spíše potěšující je to, že se jednalo o nejkratší valnou hromadu v historii ČMKU. Atmosféra byla přátelská, nálada výborná, neprojednávaly se problémy vyplývající z mezilidských vztahů, ale mluvilo se o kynologii jako celku a hlavně o psech a byla jasně viditelná snaha se dohodnout. Zdálo se, že delegáti jednání valné hromady vnímají jako příjemný den strávený ve společnosti lidí, s kterými nás spojuje společný zájem.

Ze zprávy předsedy ČMKU Lubomíra Širokého

XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!XVIII. Valná hromada ČMKU je již minulostí!
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->