Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Na internetu se to v poslední době online kurzy pro pejskaře jen hemží. Jejich zaměření je velmi různorodé – od ošetření psa se souhlasem, přes psí sporty a různé kynologické disciplíny, po práci se štěnětem nebo rozdováděným psím mlaďochem. Jenže jak si ten správný kurz vybrat?


Veselé Vánoce vám přeje Mariada!
red 20.12.2023 24623x Adventní kalendář 2023

Online kurzy obvykle vedou trenéři psů, kteří mají bohaté zkušenosti s vlastními i cizími psy. Nebo by tomu alespoň tak být mělo. Právě jejich praxe je učí postupy, které fungují, a mohou je proto předávat dál. Nicméně každý pes má trochu odlišné potřeby a podle toho bychom měli vyhledat i trenéra, popřípadě jeho online kurz. A my vám tentokrát představíme jeden velmi pěkně propracovaný od Marie Adámkové.

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Online kurzy mají řadu výhod, ale samozřejmě i svá úskalí. Mezi výhody patří především to, že si ho můžete projít v čase, který vám vyhovuje. Cvičíte v době, kdy máte na trénink náladu a ne tehdy, kdy se na vás dostane řada. Každý postup výcviku bývá detailně vysvětlený, a pokud si něco nezapamatujete, můžete se k materiálům kdykoliv vrátit. Nemusíte nikam cestovat a ztrácet tím svůj čas i peníze. Nikdo se na vás nedívá skrz prsty, pokud vám zrovna výcvik nejde. A nikdo se s vámi nesrovnává.

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Na druhou stranu může mít online kurz svá negativa. Obvykle dostanete od trenéra materiály k výcviku, ale už ne jeho zpětnou vazbu. Pokud vám něco nejde, můžete se ve výcviku zaseknout. Pokud je kurz zaměřený jen na práci v klidném prostředí, nikdy si v rámci kurzu nezkusíte pod dohledem trénink mezi cizími lidmi, psy, projíždějícími auty, cyklisty, zkrátka v náročnějším prostředí, kde jsou chyby nasnadě. Online kurz neznamená, že před obrazovku posadíte psa a on se vše naučí bez vás. Naopak na vás takový kurz klade zvýšené nároky, protože se sami musíte dokopat k tomu, abyste s výcvikem začali.

Není nad vlastní zkušenosti

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Usměvavá Marie Adámková sama prošla několika online kurzy, protože ji vždy zajímal přístup různých trenérů v ČR i zahraničí. Některé kurzy byly zpracované lépe, jiné hůř. Neznamenalo to sice, že by neobsahovaly zajímavé informace, ale byly třeba tak časově náročné, že podle nich člověk nejen nestíhal cvičit, ale měl problém je i stíhat sledovat. „Naštěstí jen jeden byl podán tak nudnou formou, že jsem měla co dělat, abych ho dosledovala. Ale za každou zkušenost jsem ráda a získala jsem během nich i mnoho opravdu cenných informací. Člověk si myslí, že za osmnáct let, co se kynologii věnuje, už ví docela hodně, ale pak se k vám do rukou dostane pes (ať už vlastní, nebo klientův), který vám vaši iluzi velmi rychle sebere a vy můžete vymýšlet a hledat nové cesty a způsoby pro komunikaci a oboustrannou spokojenost páníčka a jeho psa“, říká sama Maruška. A hned pokračuje: „Když jsem před pár lety vytvořila svůj první online kurz pro běžné pejskaře, který nesl název Výcvik psa: Praktická poslušnost psa pro každodenní život, potěšilo mě, kolik kladných recenzí na něj přišlo a kolika lidem pomohl k lepšímu spolužití. Přišel tedy nápad udělat druhý kurz, který však bude v něčem trochu jiný.“

Součástí tohoto kurzu budou nejen texty a videa, ale jako benefit také online poradna po celou dobu jeho trvání!

Kurz Pes pro radost jako novinka roku 2024

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Kurz Pes pro radost byl natáčený v roce 2023 a jeho první běh bude startovat 8. ledna 2024. Je to kurz, který bude k dispozici jen párkrát do roka, a navíc s omezenou kapacitou účastníků. Proč? Protože trvat bude celé dva měsíce a jeho součástí budou nejen texty a videa, ale také online poradna. To znamená, že během kurzu mohou účastníci nahrávat své dotazy i videa, které budou moci s trenérkou společně také konzultovat a řešit, aby pro ně měl kurz co největší přínos. Zkrátka. A právě z tohoto důvodu není kurz nafukovací, protože jeho benefitem je právě i dostatek prostoru ze strany Marie Adámkové na každého z jeho účastníků.

Přihlášení do kurzu je možné do konce prosince 2023.

Co se v kurzu dozvíte?

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Kurz je určený především pro začínající majitele, nebo pro páníčky, kteří aktuálně se svým psem řeší nějaký výchovný či výcvikový problém. V rámci kurzu se lektorka věnuje tématům, jako jsou koncentrace psa na páníčka, tahání na vodítku, reaktivní chování psa, skákání na lidi, spolehlivé přivolání psa, srozumitelný výcvik, první krůčky se štěnětem i mnoha dalším. Pokud by vám cokoliv během kurzu chybělo, i k tomu je určena online poradna pro účastníky.

„Nejvíc pro mě ale je, když výcvik moje psy baví a dokážeme se spolu naladit na jednu vlnu!“

Kdo kurz vede?

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Kurz pochopitelně povede Marie Adámková, kterou jsme požádali o krátkou osobní vizitku: „Na závěr mi dovolte, abych se vám představila. Plně totiž rozumím tomu, že když si od někoho chcete nechat poradit, chcete se s dotyčným nejdříve blíže seznámit. A to nejen s jeho úspěchy, ale také s celkovým přístupem. Nejprve bych ráda uvedla, že můj výcvik je postavený na pozitivním posilování. Ovšem neznamená to, že bychom psu nedávali hranice a pravidla. Naopak. Uvidíte, jak mu říct, co se vám nelíbí. A také, jak být pro něj celkově srozumitelný a cvičit ho s férovým přístupem.

Veselé Vánoce vám přeje Mariada!

Jmenuji se Marie Adámková (rozená Trauškeová) a kynologii se aktivně věnuji už více jak osmnáct let. Mám složeno více než 43 zkoušek z různých odvětví, mnoho umístění na závodech, dvojitou účast v reprezentaci na Mistrovství Evropy v dogdancingu, 4. místo na mistrovství světa v dog pulleru, 2x titul mistra ČR v dogdancingu mládeže, 2x účast na mistrovství Evropy v dogfrisbee, 3. místo v anketě Kynolog roku i další. Nejvíc pro mě ale je, když výcvik moje psy baví a dokážeme se spolu naladit na jednu vlnu. Ne všichni moji psi jsou jednoduší a občas i jim „rupnou“ nervy (nejsou to stroje) - ale právě to mě ve výcviku posouvá nejdál, protože se stále vzdělávám a hledám nové a nové cesty. Cvičáků, kde vám při jakémkoliv problému poradí, abyste psa „vyškubali“, „vyvěsili na vodítku“, „zaklekli“, nebo mu pořídili ostnatý či elektronický obojek, je dnes stále, bohužel, hodně. Každý pes, který si tímto stylem výcviku a výchovy nebude muset projít, je pro mě výhrou.“

Více o kurzu i s proklikem na video najdete v odkazu v boxu níže.

Pravidla soutěže:

Každá soutěž má svá jasně daná pravidla a není tomu jinak ani v případě našeho Adventního kalendáře. Nejsou však nikterak složitá, a pokud soutěžit chcete, tak směle do toho! Co tedy musíte splnit?

V daný den pečlivě přečíst celý článek a vyhledat v něm ukrytou INDICII, kterou jistě bezpečně poznáte.

Prostřednictvím facebookového profilu ecanis.cz (https://www.facebook.com/psicasopis) sdílejte na svém vlastním profilu a zároveň označte minimálně tři své přátele z řad pejskařů.

 

POZOR!!!

Pro zařazení do slosování o hlavní vánoční cenu, o kterou se v Adventním kalendáři hraje 24. 12. 2023, je nutné posbírat všech 24 indicií, což můžete učinit i zpětně!!!

Ceny pro výherce:

Soutěžit můžete od 1. prosince do 24. prosince 2023.  Každý den jeden z vás, který splní obě dvě výše popsané podmínky, získá jednu cenu, o kterou se aktuálně bude hrát a bude detailně popsána v adventním článku, z nějž také jasně vyplyne, kdo je partnerem a zároveň dodavatelem dané výhry.

Výherce budeme kontaktovat vždy nejdéle do tří pracovních dní.

V případě, že si výherce nevyzvedne výhru do 30 dní od kontaktování, cena propadá!

Již za pár dní to vypukne – nejočekávanější počin eCanis startuje 1. prosince!
Již za pár dní to vypukne – nejočekávanější počin eCanis startuje 1. prosince!

Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Opět nám na dveře klepe prosinec a s ním i ...

15.11.2023Adventní kalendář 2023

O co se hraje?

Cenu do adventního okénka na 20. prosince 2023 věnuje Marie Adámková, lektorka online kurzu Pes pro radost.

Výherce se může těšit na dvouměsíční online kurz Pes pro radost, který startuje 8. ledna 2024.

Kontakty:

https://mujprvnipes.cz/online-kurz-pes-pro-radost/

Red.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->