Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ve víru hudby a tance

Fandíte akčním a všestranným border koliím? A líbí se vám také dogdancing? To všechno jde krásně dohromady a vy můžete nyní prostřednictvím našeho magazínu nahlédnout „pod pokličku“ mistrovství republiky právě v této disciplíně.


Ve víru hudby a tance
Markéta Kuncková 19.11.2018 3060x DogdancingReportáže

V sobotu 3. listopadu se konalo v pořadí již 5. Mistrovství republiky České republiky border kolií v dogdancingu (MR BCCCZ 2018) a opět v hale v Horních Počernicích v Psí akademii Dance and Jump. Hodnocení týmů měly pevně v rukou zkušené rozhodčí Petra Malá, Vanda Gregorová a Anna Říhová.

Ve znamení novinek

Letos poprvé k nám zavítaly závodit i zahraniční týmy, a to ze Slovenska a z Francie. A pro tento rok to nebyla jediná novinka. Dalším překvapením byla divize Heelwork to Music, kdy poprvé byla patrná při pohledu na startovní listinu extrémně silná konkurence, která předčila i oblíbený Freestyle.

Úroveň stále roste

dogdancing V heelworku nastoupilo na taneční parket třináct týmů a úroveň sestav byla opravdu velmi vysoká, vždyť šest z nich má za sebou úspěšnou účast nebo i posty nejvyšší na prestižních mezinárodních závodech. A tak se „laicky uzavíraly sázky“ a paní rozhodčí rozhodně neměly lehkou práci. Nakonec ve velké konkurenci zvítězil tým a Mistry ČR v kategorii heelworku se stali Hanka Maršálová a její šestiletý Derry the Guardians of Albion. Tento tým kromě kvalitního provedení sestavy měl ještě velice veselý a optimistický projev, což je jejich velkým know how.

Zvítězila zkušenost 

dogdancing Ve freestyle se předvedlo celkem patnáct týmů. I tady bylo rozhodně na co koukat a velice pozitivní je fakt, že mnozí „nováčci“ se rozhodně nenechali zahanbit ostřílenými závodníky a šlapali jim na paty. Bohužel v této kategorii se dva týmy mladičkých, ale velice nadějných závodnic diskly a došlo i na slzičky, ale i to se občas ve sportu stává a myslím, že o nich určitě ještě uslyšíme. Ve freestylu nakonec právem zvítězila velmi zkušená a úspěšná závodnice Alena Smolíková a se svou fenkou Action Jerry Malina Gang.

A co ještě dodat?

dogdancing V zahraničních závodnicích měly naše týmy velkou konkurenci a v obou kategoriích obsadily tyto závodnice medailové posty, takže český dogdancing rozhodně nemůže usnout na vavřínech. Je pozoruhodný velký věkový rozptyl závodníků, kdy se nám na mistrovství prodírají jak junioři, a to až překvapivě úspěšně, a zároveň tanec se psem přitahuje i zralé ročníky. Velmi potěšitelná byla i účast dvou mužů, kteří se mezi ženami rozhodně neztratili.

Organizace a průběh závodu byl jako každý rok profesionálně zvládnutý a měl skutečně slavnostní atmosféru. Je opravdu velmi výrazně vidět, jak se výkony závodníků a jejich čtyřnohých parťáků rok od roku zlepšují a nezbývá než se těšit na příští rok, jaké překvapení nás bude zase čekat!

Výsledky divize Heelwork to Music

dogdancing

1. Hana Maršálová + Derry the Guardians of Albion CZ
2. Alena Smolíková + Awesome Kira Crazy Fellow CZ  
3. Alexandra Creusot + D' Hendi od Dupíků FR              

Výsledky divize Freestyle

dogdancing

1. Alena Smolíková + Action Jerry Malina Gang CZ                   
2. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen SK     
3. Monika Zapletalová + Afrodité Mayby Simple Elegance CZ

Foto: Martina Irglová

Kam dál ...