Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dvakrát zlato pro Alenu!

Mistrovství republiky v tanci se psem pro všechna plemena je za námi, medaile jsou rozdané a soutěžním týmům už nezbývá nic jiného než se těšit na další rok. Jak to však dopadlo letos? To zjistíte z následujících řádků…


Témata: dogdancing
Dvakrát zlato pro Alenu!
Markéta Kuncková 2.12.2018 6199x DogdancingReportáže

Aby závodníci opravdu nezáhaleli, tak hned čtrnáct dní po MČR BCCCZ se konalo již 15. MČR DDCCR. A opět v hale na Balkáně na Praze 3. Tentokrát si klub pozval nizozemskou paní posuzovatelku, a to Esther Niemeijer a z našich rozhodčích potom taneční sestavy hodnotily Petra Malá a Andrea Špalková.

Převažovaly borderky

Atmosféra byla ještě slavnostnější než u border kolií, za což mohl větší prostor v hale s tribunami pro diváky, kteří se zvedali již s prvními tóny naší hymny. Trochu překvapením byl tentokrát heelwork, kde počet čtrnácti přihlášených závodníků byl oproti dvaadvaceti ve freestyle celkem nízký. Velkou část soutěžních týmů jsme mohli vidět už před dvěma týdny  na již zmiňovaném mistrovství borderek. A i zde, jak jinak, převládaly borderky, kterých bylo přes padesát osm procent.

Ne vždy je zrovna „posvícení“

Úroveň sestav byla opět vysoká se stoupající tendencí, i když ne všem závodníkům se vystoupení povedlo úplně podle jejich představ. Tohle je vždy velice těžké a obdivuji tyto týmy ještě více než ostatní. Občas mi to i vhání slzy do očí, protože ustát s grácií chvíle, na které se připravují celý rok, a když se pak sestava nepovede a pejsek nechce cvičit, a přesto ji nakonec zvládnou dokončit s úsměvem, to opravdu není lehké.

Když muži tančí…

Tentokrát měly ženy konkurenci dokonce tří mužů, kteří některými svými „kousky“ poměrně dost překvapili, i když je ženy mezi sebe na posty nejvyšší zatím nepustily.

  

A jaké byly výsledky a kdo se stal Mistrem republiky?

Heelwork to Music
1. Alena Smolíková a Awesome Kira Crazy Fellow
2. Hana Maršálová a Derry the Guardians of Albion
3. Petra Pražáková a Elliana Devon Exe

Freestyle
1. Alena Smolíková a Action Jerry Malina Gang
2. Kateřina Dohnalová a Bella from Bohemica Land
3. Markéta Coufalová a Kreizy z Trnitých akátů

 

Foto: Martina Irglová

Video: Petra Víšková

Kam dál ...