Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Máte rádi krásné a netradiční věci? Pokud ano, pak je osmé okénko našeho Adventního kalendáře určeno právě vám. Máme pro vás totiž připraveno něco opravdu speciálního! Jste zvědaví? Tak směle do toho!


V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

V dnešním adventním povídání vám představíme sympatickou a energickou výtvarnici, jejíž díla jsou tak nádherná, že srdce každého člověka okamžitě zaplesá. Ono vyrobit krásnou věc, která lahodí oku, nedokáže úplně každý, ovšem ateliér CZ ARTS Romany Nagyové toto rozhodně splňuje. Pojďme tedy společně nahlédnout „pod ruce“ této šikovné dámě, něco více se dozvědět o její práci a samozřejmě si prohlédnout i některé její výtvory. A nezapomeňte najít skrytou indicii, protože to je vaší „vstupenkou“ k výhře od CZ ARTS.

Romano, vy jste velmi talentovanou výtvarnicí, ale tou se asi člověk nestane jen tak přes noc. Kdy jste začala pozorovat, že umíte i něco navíc?

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Hodně jsem kreslila a tvořila už jako malá holka. Je to „dar“ ze strany mého taťky a dědy. Dodnes jsem ale zůstala ve všem naprostým samoukem,  ať už v kresbě tužkou, perokresbě nebo akrylu. Vždy to šlo formou pokus-omyl, takže v mém případě talent pokrývá asi dvacet procent. Zbytek je o úsilí, vytrvalosti a práci na sobě samé. Člověku velmi pomůže, když je k sobě sebekritický a zvládne přijmout kritiku druhých, která ho neurazí, ale posune dál (pokud je objektivní a je opravdu přínosem). I nyní po každé dokončené práci vidím, kde bych to příště mohla udělat třeba trochu jinak. Člověk prostě postupně roste. Určitě se nikdo jako kreslíř nenarodí, tím se postupem času stává. Kreslení bylo také jedním z hlavních důvodů volby mé profese – původně jsem tiskař.

Jste majitelkou firmy CZ ARTS, o které jsme již psali. Mě by však zajímalo, kdy a proč jste se rozhodla v současné době zariskovat a jít do vlastní firmy?

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Já vlastně nikdy neriskovala. Na začátku těhotenství jsem přišla o zaměstnání, jen jsem si tehdy potřebovala přivydělat nějaké peníze navíc. Všude říkám, že podnikám de facto omylem. No, nějak se mi to zvrhlo (smích). Původně jsem jen kreslila portréty a ručně brousila sklo. Mé nápady ze dřeva mi velmi dlouho vyráběla jiná firma, která později moc nestíhala. Bývalý přítel proto přišel s nápadem, že by se pořídil vlastní stroj. Mě osobně by to asi vůbec nenapadlo, protože já v tu dobu měla novorozence a co se týkalo počítače, grafických programů nebo internetu..., byl věčný problém mezi židlí a myší (smích). Ale teď po skoro jedenácti letech už jsem o dvě lekce dál, hotový ajťák.

Co vše tedy vaše firma CZ ARTS dělá a kolik máte zaměstnanců?

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Aktuálně se v CZ ARTS vyrábí především ceny pro psí speciální a klubové výstavy a závody, a to od malých medailí a klipů až po prestižní ocenění BIS. Dále vytváříme propagační předměty pro chovatele, kluby a také předměty pro fanoušky různých kapel. Tím, že jsem i doghandlerem a zapisovatelem v jednom, dokážu se se zákazníkem velmi rychle domluvit, nebo ohlídat nějaký chybějící údaj v zadání atd. Celý proces od přijetí zakázky, přes zpracování kreseb a grafik až po samostatnou výrobu je dílem jedné hlavy a dvou rukou. Občas mám k ruce jednu šikovnou pomocnici. Pracuji převážně sama, to mi nejlépe vyhovuje, ale občas je to náročné pro šedou kůru mozkovou. Takže když potom přijede zákazník, je to na půl dne dovolené (smích).

Cenu do adventního okénka na 8. prosince 2021 věnuje česká firma CZ ARTS,

Výherce se může těšit na 30 cm duhovou vázu s vlastním zvoleným motivem.

Kontakty:

https://portretovani.webnode.cz

https://www.facebook.com/czarts.cz

czarts@email.cz

Teď upřímně smekám, protože být sama na tolik rozmanité práce a ještě to vždy nejen stihnout včas, ale i na více jak sto dvacet procent v kvalitě, je již zárukou. Řekněte mi, máte vůbec vy osobně čas na rodinu, či nějaké koníčky? Já si to neumím moc dobře představit.

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Děkuji. No, občas je to časově sci-fi. Co se týče domácnosti, tak to se stíhat musí, i kdyby bylo 35. května (smích). Málokdo ví, že vlastně zadává práci samoživitelce, která by občas potřebovala nafukovací den. Nic se samo neudělá, ale je mi prostě dáno si práci umět naplánovat a pracovat opravdu efektivně. Denní výrobní plán je dnes už opravdu nutností. Koníčky? Tohle všechno je mým velkým koníčkem. Tvořím ráda, naplňuje mě to. Radost z radosti... i o tom to stále je. Ani po jedenácti letech mi to v hlavě nepřepnulo na systém „byznys“. Jinak stále sleduji vrcholové soutěže jak psí, tak i koňské.

Tohle všechno je mým velkým koníčkem. Tvořím ráda, naplňuje mě to!

Zaměřujete se jen na psy nebo také na něco jiného?

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Zaměření určují po celý čas moji zákazníci, takže se v mé dílně vždy převážně „štěkalo“. Tematicky nejsou žádná omezení, nic mne nesvazuje pustit se i do sportovních akcí pro lidi. Já ale nabídky své práce nikdy nerozesílala, takže spousty klubů a organizátorů akcí, CZ ARTS vůbec nezná. Plní se mi sen a vyrábím už i pro koně. Adventní. Tímto bych chtěla strašně moc poděkovat manželům Kernovým, díky kterým se to vše kolem koní začalo dít. Je to dalším milníkem mého snažení.

Romano, vy se letos již podruhé účastníte naší vánoční soutěže s názvem „Adventní kalendář“, což nás velice těší. Prozradila byste tedy našim čtenářům, o co boudou tentokrát hrát?

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Já bych ráda výherci věnovala 30 cm duhovou vázu s vlastním zvoleným motivem, který si sám určí. Je to v mém portfoliu ještě takovou novinkou, která se těší velkému zájmu a oblibě i v zahraničí. Na tento typ cen se tu u nás totiž nikdo nezaměřuje. V nabídce je dokonce už i několik barevných variant. Váza je krásná i čistá bez jakéhokoliv dekoru, třeba jako zajímavý prvek do interiéru.

Na závěr nám ještě povězte, co se za ten rok u vás změnilo a v čem jste se posunula zase dále?

V mé dílně se vždy převážně „štěkalo“!

Určitě každého ovlivnila situace minulého roku, kdy se vše rušilo. Já se výrobně přepnula na drátování, které šlo skloubit s distanční výukou mého syna. V mezičase jsem  připravovala učební osnovy pro znovuotevření dvou výtvarných kroužků a kurzy drátování pro dospělé. Nyní vedu několik malých nováčků a daří se jim opravdu skvěle. Jsem šťastná, že i osmileté dítě se těší na další hodinu. Dále se má práce letos dostala už do 48. státu, vyráběly se hlavní ceny na dostihy ve Švýcarsku a nějaké obří vázy se dostaly pro BIS do Německa. V danou chvíli už asi není potřeba dokazovat nic sama sobě ani nikomu dalšímu, jen si to prostě všechno s pokorou užívám. V neposlední řadě se také samy „vynesly odpadky“ v podobě falešných přátel. To je však život. Já si jen přeji dál věnovat se tomu, co mě naplňuje, protože spokojená máma = spokojené dítě.

Děkuji vám za příjemné povídání.

Pravidla soutěže:

Každá soutěž má svá jasně daná pravidla a není tomu jinak ani v případě našeho Adventního kalendáře. Nejsou však nikterak složitá, a pokud soutěžit chcete, tak směle do toho! Co tedy musíte splnit?

  • V daný den pečlivě přečíst celý článek a vyhledat v něm ukrytou INDICII, kterou jistě bezpečně poznáte.
  • Prostřednictvím facebookového profilu ecanis.cz (https://www.facebook.com/psicasopis) sdílejte na svém vlastním profilu a zároveň označte minimálně tři své přátele z řad pejskařů.

 

POZOR!!!

Pro zařazení do slosování o hlavní vánoční cenu, o kterou se v Adventním kalendáři hraje 24. 12. 2021, je nutné posbírat všech 24 indicií, což můžete učinit i zpětně!!!

Adventní kalendář 2021 jen a jen pro vás!!!
Adventní kalendář 2021 jen a jen pro vás!!!

Slyšíte to také? Vánoční svátky již klepou na dveře a my jsme pro vás po loňském mega ...

26.11.2021Adventní kalendář 2021

Ceny pro výherce:

Soutěžit můžete od 1. prosince do 24. prosince 2021.  Každý den jeden z vás, který splní obě dvě výše popsané podmínky, získá jednu cenu, o kterou se aktuálně bude hrát a bude detailně popsána v adventním článku, z nějž také jasně vyplyne, kdo je partnerem a zároveň dodavatelem dané výhry.

Výherce budeme kontaktovat vždy nejdéle do tří pracovních dní.

Iveta Panýrková

Foto: archiv firmy CZ ARTS

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->