Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pomoc pro asistenčního pejska Daránka na léčbu onkologického onemocnění

Dovedete si představit, jak skvěle dokáže asistenční pes zkvalitnit život člověku s tělesným postižením? Jistě si tedy dokážete domyslet, co by se stalo v případě, kdyby takový majitel o svého chlupatého asistenta náhle přišel. Pojďme se tedy nyní společně seznámit s příběhem jedné takové dvojice, která si naši pomoc rozhodně zaslouží.


Pomoc pro asistenčního pejska Daránka na léčbu onkologického onemocnění
Lucie Jonová 27.8.2023 1456x OstatníPříběhy

S usměvavou a velmi sympatickou Lucií Jonovou se život bohužel nikterak nemazlil. Diagnostikovali jí komplikované multiorgánové onemocnění, je v invalidním důchodu a navíc upoutaná na invalidní vozíček. Přesto všechno si však každý den užívá, jak jen může a s optimismem se dívá do budoucna. Jejím obrovským pomocníkem a zároveň nenahraditelným přítelem je skoro devítiletý asistenční flat coated retrívr Daránek. Jsou na sebe velmi silně napojeni a jeden bez druhého si to vlastně ani neumí představit. A nyní přišla další krutá rána osudu. Pejskovi byl nedávno potvrzený zhoubný osteosarkom v čelisti a jediným řešením s rozumnou prognózou je velmi nákladná zahraniční léčba. Naděje ale vždy umírá poslední. Momentálně je vypsaná veřejná sbírka a zapojit se může samozřejmě každý z nás. Na dalších řádcích se dočtete, jak to celé vidí sama paní Lucie…

Kdo je můj Daránek?

Pomoc pro asistenčního pejska Daránka na léčbu onkologického onemocnění

Daránek je mým nepostradatelným, láskyplným, mazlivým, pracovitým a neustále pozitivně naladěným pejskem. Jsme spolu už osm a půl roku dvacet čtyři hodin denně a za tu dobu jsme k sobě přilnuli natolik, že jsme propojeni a navzájem si doslova čteme myšlenky. Od první chvíle, co jsme spolu, mi Daránek dodává pozitivní energii a sílu na to, abych zvládala své těžké multiorgánové onemocnění, a zároveň mi asistuje v každodenních činnostech. Nepomáhá však jenom mně, rozdává radost a sílu do života i druhým lidem. Prošel konkurzem do pořadu Šampioni, kde s paničkou ukazovali ostatním,  jak spolu pracují. Hned si tam svojí přátelskou povahou každého získal. 

Přestože je Daránek pořád pozitivně naladěný, v červnu přišla při pravidelné veterinární kontrole nečekaná a pro nás šokující zpráva. Daránkovi byl diagnostikovaný nádor v ústní dutině (osteosarkom). Bohužel se ho při operaci nepodařilo celý odstranit. Na klinice nám bylo doporučeno přejít na vyšší onkologické pracoviště, kde nám sdělili možnosti další léčby. Bohužel se tato léčba provádí pouze v zahraničí (Vídeň, Frankfurt) a je finančně velmi nákladná. Ráda bych nám dvěma dala ještě šanci, abychom se mohli společně radovat ze života ještě alespoň několik let. Jsme tak propojení, že nedokážeme jeden bez druhého být, abychom se museli už nyní rozloučit. Bez terapie nám zbývá jen pouhých několik měsíců. 

„Ráda bych nám dvěma dala ještě šanci, abychom se mohli společně radovat ze života ještě alespoň několik let.“

Jaká léčba by mohla zabrat?

Pomoc pro asistenčního pejska Daránka na léčbu onkologického onemocnění

Vybrané peníze půjdou na léčbu mého nepostradatelného čtyřnohého asistenta prováděnou v zahraničí. Daránkovi v tuto chvíli platím zdravotní pojištění nejvyšší kategorie, zatím nám pojišťovna vychází s úhradou vstříc (většina vyšetření jsou hrazená), ale náklady na potřebnou léčbu pokrýt nemůže, i vzhledem k tomu že se provádí pouze mimo naši republiku (dodatečná operace s implantátem a radioterapie).

Pomůžete?

Pomoc pro asistenčního pejska Daránka na léčbu onkologického onemocnění

Věřím, že jsou mezi námi tací, kteří rádi a nezištně pomůžou lidem, kteří se snaží pro své zvířecí miláčky udělat to nejlepší, ale bohužel jejich finanční situace jim to nedovoluje. Sama jsem v invalidním důchodu s komplikovaným multiorgánovým onemocněním a pejsek je pro mne na prvním místě. Snažím se mu poskytnout tu nejlepší možnou péči.  Přesto pro mne léčba v zahraničí představuje příliš vysoké náklady, které jsou nad rámec mých finančních možností.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pomoc pro asistenčního pejska Daránka na léčbu onkologického onemocnění

Daránek potřebuje dodatečnou operaci (resekce části patra a jeho náhradu implantátem) s následnou radioterapií, případně chemoterapií, aby se nádoru úplně zbavil. Vídeňská univerzitní klinika je jedním z pouhých tří pracovišť v Evropě, kde se taková terapie provádí. Navržená léčba dává Daránkovi šanci na ještě několik let kvalitního života a rozdávání radosti své mamince (paničce).  

Předpokládá se, že terapie bude trvat několik týdnů, dle předběžné zprávy se budou výdaje za nezbytné úkony pohybovat okolo následujících částek:

CT vyšetření

25 000 Kč

Resekce čelisti a implantát          120 000 Kč
Radioterapie 200 000 Kč
Chemoterapie 96 000 Kč
Předoperační vyšetření a monitoring terapie    50 000 Kč
Bezbariérové ubytování se psem během léčby  60 000 Kč
Celkem 551 000 Kč

Pokud se nám podaří vybrat více, než plánujeme, finance budou použity pro další pomoc zvířecím miláčkům v nouzi.

Všem lidem, kteří nám pomůžou s finanční částkou na Daránkovu léčbu, předem srdečně děkujeme. 

Pokud byste byli ochotní paní Lucii jakoukoliv (i drobnou) částkou přispět na léčbu jejího milovaného flata Daránka, rozklikněte si tento odkaz, kde najdete veškeré podrobnosti: https://www.donio.cz/pomoc-pro-daranka.

Lucie Jonová

Foto: archiv Lucie Jonové

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->