Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pohádka o třech zlobivých borderkách

Dokáží vás vaši čtyřnozí miláčci také občas pořádně vytočit? A daří se jim to většinou v tom nejméně vhodném okamžiku? Nejinak tomu bylo i letos krátce před Vánocemi u autorky našeho dogdancingového seriálu Markéty Kunckové. Nakonec posuďte sami…


Pohádka o třech zlobivých borderkách
Markéta Kuncková 30.12.2018 3727x Příběhy

Předvánoční shon vrcholil, a tak jako každý rok jsem nestíhala a alespoň jeden pracovní den se ulila, že napeču cukroví. Všechno šlo jako po drátkách…

Musím do obchodu

Pohádka o třech zlobivých borderkách

Sedím v jídelně, voňavé linecké mažu na střídačku marmeládou a nutelou, mám toho dva velké tácy a takové tradiční kynologické tvary jako kost, pes, ovce apod. samozřejmě převažovaly. A do toho si chci zadělat na pracičky, dám suroviny do mísy a zjistím, že došly citróny na kůru. I nelením, hodím něco přes sebe, že sjedu do Davle a hned jsem zpátky. Naženu tedy borderky do chodby, všechny dveře pozavírám, štěně zavřu na tu chvíli do klece a Betku zlodějku si vezmu do auta s sebou. Ještě vyndat kliku od dveří, v kuchyni ji pokládám na linku, obouvám se, zamykám a jdu.

Do půl hodinky jsem byla zpátky…

Pohádka o třech zlobivých borderkách

… vítězně a s dobrou náladou. Ta bohužel netrvala dlouho. Otevřu dveře a chodba, až na štěně, zela prázdnotou, zato dveře do kuchyně byly nemilosrdně dokořán. Utěšovala jsem se, že to ještě nemusí být tak zlé. Šla jsem dál. Bohužel i dveře do jídelny byly pohostinně otevřeny. Všude vládlo ticho a klid, borderky se vypařily. Jako ve snách jsem došla ke stolu, kde na mě nemilosrdně civěly dva velké, prázdné a krásně vyleštěné tácy. Ztuhla jsem jako Lotova žena a krve by se ve mně nedořezal. Z posledních sil jsem ještě otočila hlavu k míse s pracičkama. Kostka másla také zmizela, oříšky s moukou jim nechutnaly a kakao bylo všude po stole. Pár vteřin trval můj reflexní oblouk, než jsem začala řvát.

Po prvotním vypuštění páry jsem v jídelně bezmocně a vyčerpaně klesla na židli a začala hořce a procítěně plakat…

Já nic, já muzikant!

Pohádka o třech zlobivých borderkách

Mezitím borderky už vzorně ležely ve svých pelíškách v chodbě s výrazem, co nás rušíš, právě jsme se probudily. Moje první kroky vedly ke kuchyňské lince pro vařečku. Řvala jsem tak, že lehly i teriéři u Irglů v Měcholupech a byla jsem velmi vděčná, že nemáme v zimě žádné sousedy. Krejza a Čeple to nesly statečně, Šílená zbaběle pištěla. Po prvotním vypuštění páry jsem v jídelně bezmocně a vyčerpaně klesla na židli a začala hořce a procítěně plakat. Nad jízlivostí nebes, nad tím, jak nevděčné a bídácké mám psy, co všechno pro ně člověk pořád dělá, kolik času jim věnuje, a jak oni se mu odvděčí, že nepochopí, že už týden spím cca čtyři hodiny a melu z posledního, že zničí mojí x hodinovou práci, prostě jsem byla na konci psychických sil a mezi vzlyky jsem si řekla, že už se můžu na všechno vy…..

Zrušila jsem, co se dalo!

Odvolala návštěvy, trénink, závod, nepovinně povinné firemní večírky s tím, že nervy mám jenom jedny. A protože pohádky mají mít ale dobrý konec, tak musím poděkovat a pochválit mé dítko, které zřejmě pochopilo, že je fakt zle a o víkendu se svým „boyfrendem“ upekli a namazali nové linecké.

Pohádka o třech zlobivých borderkách

A závěr?

Můžu si za všechno sama, protože jsem sice kliku z jedné strany vyndala, ale druhou půlku jsem v té roztržitosti a fofru nechala trčet ve dveřích. A tak jsme měli zblitou zahradu, protože kostka másla dělá divy…

Foto: archiv Markéty Kunckové

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->