Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Věděli jste, že i tak velký a známý obchodní dům, jakým IKEA jistě je, pomáhá opuštěným zvířatům prostřednictvím svého projektu „Nový domov“? A dělá to opravdu originálním a velmi trefným způsobem. Nakonec posuďte sami…


Podpořme projekt „Nový domov“ pro psy a kočky!

Pomoc opuštěným zvířatům je jistě velmi záslužnou činností, a když se do ní navíc zapojí takový gigant, jakým obchodní dům IKEA v každém případě je, vznikne kampaň, která mít úspěch prostě musí. A těžit z ní budou právě pejskové a kočičky v útulcích. Blíže jsme si ale o všem popovídali s koordinátorkou celého projektu Lenkou Barvínkovou, specialistou lokálního marketingu, IKEA Černý Most…

Paní Barvínková, velmi mne zaujal projekt „Nový domov“, který obchodní dům IKEA v Praze na Černém mostě nedávno spustil za účelem najít domov opuštěným zvířatům. Prozraďte nám o tom něco bližšího.

„Nový domov“ Ve vybraných útulcích jsme vyfotili konkrétní psy a kočky. Z fotografií jsme vyrobili makety zvířat v reálné velikosti a ty jsme rozmístili po našem obchodním domě. Zákazníci tak najdou nově v našich interiérech nejen inspiraci pro bydlení, ale také konkrétního psa nebo kočku, o kterých se dozví více na přiložené cedulce a QR kódu. QR kód zákazníka přesměruje na profil konkrétního domácího mazlíčka na webových stránkách útulku. Podrobné informace o zvířeti a další kroky potřebné k adopci si zákazník domluví přímo s útulkem.

       

Jak se vůbec zrodil takový nápad?

„Nový domov“ Částečně jsme se inspirovali u našich zahraničních kolegů v Číně a v Singapuru, kde tento projekt sklidil velký úspěch. Od roku 2018 nabízíme v našich obchodních domech produkty z kolekce LURVIG, která je určená pro milovníky domácích mazlíčků, proto jsme se rozhodli využít této skvělé příležitosti k propojení s touto aktivitou a začali spolupracovat s místními útulky. IKEA Černý Most chce také tuto akci využít a upozornit na problém se zvířecími množírnami a zvýšit informovanost ohledně kastrací zvířat.

Různých útulků a azylů pro opuštěná zvířata je u nás celá řada, vy jste se ale rozhodli pomoci dvěma konkrétním. Které to jsou a proč právě tato volba?

Na projektu spolupracujeme s útulky „Voříškov“ a „Šanta kočičí“.  Útulky jsme vybírali podle pozitivních referencí a doporučení od našich partnerů. Následně celý projekt vyhodnotíme a rozhodneme se o dalších krocích.  Rádi bychom v podobných projektech i nadále pokračovali.

Zajímalo by mne, jak probíhala příprava celého projektu a určitě nebylo ani jednoduché všechny pejsky a kočičky ke „spolupráci“ přemluvit. Jak jste se s tím poprali?

„Nový domov“ Všechna zvířátka spolupracovala téměř jako profesionální modelové a modelky. A když bylo v okolí něco zajímavějšího, pomohli jsme si oblíbeným pamlskem. Tím, že je projekt pilotní, jsme hodně věcí řešili operativně a hodně nám pomohly i zkušenosti samotných útulků.

Co když se jako zákazník IKEA na místě rovnou do nějakého zvířátka zamiluji, jak je potřeba postupovat, abych ho mohla případně získat?

Určitě je v první řadě dobré zjistit si na stránkách útulku základní informace o zvířeti. Na ty vás přesměruje QR kód, který má každé zvíře na cedulce na krku. Nebo si profil najdete podle jména zvířete přímo na stránkách. Podrobné informace o zvířeti a další kroky potřebné k adopci si domluvíte přímo s útulkem. Pokud se vše podaří a rozhodnete se pro adopci, dostanete navíc dárkovou kartičku IKEA v hodnotě 200,- Kč a váleček na chlupy BÄSTIS.

Máte přehled o tom, zda už některé zvíře našlo díky vaší podpoře svou novou rodinu?

V„Nový domov“ našem obchodním domě máme vystavených celkem šestnáct zvířat, z toho už tři pejsci a sedm koček našlo svou novou rodinu. Považujeme to za velký úspěch a jsme moc rádi, že díky našim zákazníkům můžeme zlepšovat každodenní život zvířátkům i budoucím majitelům.

Zařazujete do nabídky i průběžně další nové jedince, kteří se třeba v mezidobí v útulku objeví?

Určitě, brzy se chystáme na další focení nových opuštěných zvířat, abychom obnovili ta stávající, která už rodinu našla.

V jakém časovém horizontu vůbec celá akce poběží?

Tento projekt probíhá na obchodním domě IKEA Černý Most od srpna 2018 a bude pokračovat až do konce roku 2018. Následně projekt vyhodnotíme a rozhodneme se o jeho dalším pokračování.

Mohl by nějak pomoci i člověk, který prostě zvíře bohužel adoptovat nemůže, ale rád by také přispěl?

„Nový domov“ Zákazníci, kteří domácího mazlíčka doma nemohou mít, mají možnost také pomoci. U východu z obchodního domu je připraven box, do kterého můžou vhodit produkty ze sortimentu IKEA, které si útulky předem vybraly a použijí je na pomoc zvířatům, nebo na provoz útulku. Dárky z boxu budou mezi útulky rovnoměrně rozděleny. Seznam produktů, které zákazníci můžou vhodit do boxu, je uvedený na webových stránkách www.ikea.cz/cernymost. A útulky samozřejmě hledají i dobrovolníky, kteří jim mohou pomoci přímo.

Chystáte do budoucna nějaké další podobné projekty, třeba i v jiných lokalitách?

Projekt „Nový domov“ po skončení vyhodnotíme a na základě zpětné vazby od našich zákazníků a útulků se rozhodneme o dalších krocích. Samozřejmě budeme moc rádi v takových činnostech pokračovat i v budoucnu.

Co byste vy osobně popřála opuštěným zvířatům v útulcích?

„Nový domov“ Přála bych jim, aby všechna našla milující rodinu, která jim ukáže, že lidem mohou zase věřit a která jim vytvoří krásný a bezpečný domov. Také, aby si lidé nejdříve pořízení mazlíčka dobře promysleli, aby co nejméně zvířat končilo v útulcích. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří zvířatům v útulcích pomáhají, protože je to opravdu záslužná činnost.

Foto: archiv OD IKEA

Kam dál ...