Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odebrání tří týraných psů na Prostějovsku

Také vás nenechává chladnými, když někdo ve vašem okolí týrá zvířata ve své péči nebo se o ně řádně nestará? Budete-li svědky takového jednání, nebojte se neprodleně kontaktovat Krajskou veterinární správu, která zjedná nápravu podobně jako v následujícím případě…


Odebrání tří týraných psů na Prostějovsku
Petr Vorlíček 15.8.2023 1555x Na ostří nože

Inspektoři Státní veterinární správy z Olomouckého kraje provedli na základě obdrženého podnětu ve čtvrtek 10. 8. 2023 kontrolu chovu tří psů v Němčicích na Hané. Při kontrole provedené ve spolupráci s obcí s rozšířenou působností (ORP) Prostějov a Policií ČR zjistili zcela nevyhovující podmínky chovu. V rámci rychlého jednání bylo na místě rozhodnuto o odebrání všech tří psů a jejich předání do útulku.

Odebrání tří týraných psů na Prostějovsku

10. 8. 2023 obdržela Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj (KVS) podnět od náhodné návštěvnice obce Němčice nad Hanou na Prostějovsku. Podle podnětu měli být v zahradě rodinného domu týraní tři psi.

KVS proto okamžitě kontaktovala ORP Prostějov. Za účasti Policie České republiky a odchytové služby provedli ještě téhož dne inspektoři KVS a zástupci ORP kontrolu v místě chovu. Chovatel se v době kontroly v domě nenacházel a podle informací PČR se dalo očekávat, že bude pryč několik dní.

Všichni psi byli uvázání na krátkém úvazu z řetězů a provazu k pevným předmětům (strom, lavice) bez možného minimálního pohybu!

Odebrání tří týraných psů na Prostějovsku

Zahrada byla celá zarostlá stromy a náletovými křovinami, plná vyřazených elektrospotřebičů, plastových beden, různých předmětů a plných igelitových pytlů. Průchod ke psům byl možný jen úzkou zarostlou uličkou. Všichni psi byli uvázání na krátkém úvazu z řetězů a provazu k pevným předmětům (strom, lavice) bez možného minimálního pohybu. V dosahu psů nebylo žádné napájení ani krmení. Psi vykazovali stresové chování, neustále se pokoušeli uvolnit z úvazu. Neměli prostor na lehnutí k odpočinku, možnost se schovat při nepříznivém počasí, ani se volně venčit.

V rámci rychlého jednání ORP Prostějov na místě vyhlásila předběžnou náhradní péči pro všechny tři psy. Všechna zvířata byla následně odchytovou službou předána do péče útulku Ajsha v Čechách pod Kosířem. KVS dále úzce spolupracuje s ORP a policií. Další postup bude upřesněn.

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS

 

Foto: archiv SVS

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->