Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

MET konference – a je to venku!

Již pomalu se blíží čas, kdy obrazovky našich počítačových monitorů „zaplaví“ trenéři z MET konference. A už je venku i to, kteří tam vystoupí. Věřte, že letos to bude opravdová pecka! Čeká na vás opravdová hvězda mezi psími trenéry! Jste zvědaví?


MET konference – a je to venku!
Red. 23.2.2022 42557x Tam nesmíte chybět

MET konference se uskuteční již o prvním dubnovém víkendu (2. – 3. dubna 2022) a my již známe i jméno posledního zahraničního a doposud pečlivě „utajovaného“ trenérského esa. Pojďte se tedy nyní seznámit se všemi čtyřmi přednášejícími, kteří se s vámi již brzy podělí o své letité zkušenosti, vychytávky a tipy na řešení problémového chování.

Již druhý ročník mezinárodní online konference pro pejskaře a trenéry psů v Česku a na Slovensku, která se koná 2. a 3. dubna 2022, pomalu klepe na dveře a vy máte stále šanci zakoupit si vstupenky. Stejně jako loni se pohodlně usadíte k obrazovkám počítačů a telefonů a společně s ostatními profesionály a zapálenými majiteli psů budete mít možnost se vzdělávat v moderním etickém tréninku psů, stejně jako tomu bylo při prvním ročníku. Na virtuálním pódiu MET konference se sejdou trenéři, kteří aktivně přispívají k posouvání se oboru. Každý trenér bude mít po přednášce ještě 15-30 minut na zodpovídání otázek od hostů a moderátorů. A nyní si vám dovolíme přiblížit program a představit zahraniční čtyřku trenérů.

Sobotní program MET konference

Jako první se v 9.00 hod. ujme slova Chirag Patel, který nám představí svou přednášku o agresivním chování psů. Dozvíte se, co agresivní chování znamená a proč vzniká? Jak vlastně vypadá? Podíváme se na to, co můžeme udělat pro to, abychom psí agresivitu, zejména tu vůči jiným psům, zlepšili nebo vyřešili. To vše pomocí praktických a jednoduchých postupů s využitím behaviorálních věd.

MET konference – a je to venku!

Chirag Patel je jedním z nejžádanějších trenérů současnosti, ke kterému se jezdí učit a inspirovat trenéři z celého světa. On sám studoval u předních odborníků, včetně Jean Donaldson, která vystoupila na MET konferenci v roce 2021. Chirag má titul v oboru veterinárních věd na Royal Veterinary College v Londýně a postgraduál v oboru klinického chování zvířat na University of Lincoln. Kromě běžné praxe vystupoval také v pořadu Nightmare Pets SOS na BBC a na řadě světových konferencí. Jeho mottem je: „Učení hlavou a srdcem“.

„Učení hlavou a srdcem!“ Chirag Patel

V sobotu večer, respektive v 18.00 hod. vystoupí další zahraniční trenér psů a to Michael Shikashio s tématem „Jak porozumět a pracovat s psí agresí na lidi“. Klíčem k práci se psí agresivitou je jednoduchost. Mike ve své přednášce vyzdvihne jednoduché koncepty a techniky, které využívá při své každodenní práci s klienty a jejich agresivními psy. Představí nám skutečné případové studie včetně videozáznamů, které ukazují úspěšná řešení problémů. Seznámí nás s příběhy psů, kteří se v minulosti projevovali agresivně zejména vůči lidem. Ukáže nám své jednotlivé kroky od bezpečnosti přes řízení tréninku, až po změnu chování.

MET konference – a je to venku!

Michael Shikashio je americkým trenérem, který je živoucím důkazem toho, že agresivní psí chování lze zvládnout bez použití averzivních metod. Michael je mentorem programu „Agresivita u psů“ prestižní Mezinárodní asociace poradců pro chování zvířat (IAABC), působí jako soudní znalec pro pokousání psem, poskytuje rozhovory do televizí, podcastů a novin včetně New York Times a o psí agresivitě přednáší na univerzitách i na konferencích. Agresivitě psů se bude věnovat i v naší přednášce.

MET konference 2022

sobota 09.00 hod. Chirag Patel: Agresivní chování psů, jeho pochopení a řešení

sobota 12.30 hod. Martina Klimešová: Ideální motivace a vhodně zvolená kritéria pro trénink psů

sobota 15.00 hod. Martina Vondráková: Jak na drápky

sobota 18.00 hod. Michael Shikashio: Jak porozumět a pracovat s psí agresí na lidi

neděle 09.00 hod. Chirag Patel: Praktická řešení běžných tréninkových situací pomocí pozitivních metod

neděle 12.30 hod. Júlia Bokovinská: Využití obedience v každodenním soužití

neděle 15:00 hod. Turid Rugaas: Pes společenský

neděle 18.00 hod. Malena DeMartini: Jak si poradit se separační úzkostí

Nedělní program MET konference

V neděli dopoledne opět přivítáme Chiraga Patela, který se ve své přednášce posune trochu jinam a bude se věnovat tématu praktického řešení běžných tréninkových situací pomocí pozitivních metod. Během jeho povídání se podíváme na to, jak řešit problémové chování neaverzivním a účinným způsobem. Chirag rozebere různá problémová chování psů a na praktických příkladech ukáže řešení, která můžete sami doma vyzkoušet. Od tahání na vodítku, přes psy, kteří nechtějí vrátit věci, skákání, štěkání, přivolání a další.

Odpoledne, přesněji v 15.00 hod. se můžete těšit na hlavní „hvězdu“ MET konference, kterou bude Turid Rugaas a její přednáška „Pes společenský“. Psi jsou společenskými zvířaty, ale často nemají možnost tuto svou stránku dostatečně rozvinout, zdokonalit se v ní, nabýt sebevědomí a získat v rámci svých vztahů svobodu. Tento problém řeší socializační trénink. Správně vedený trénink psům umožňuje, aby si vybudovali sociální dovednosti a byli společenští po celý svůj život. Když se běžné situace se psy či lidmi nevyvíjí dobrým směrem, dokáží dobře zvolené metody pomoct. Turid Rugaas se ve své přednášce zaměří na moderní etické socializační postupy.

MET konference – a je to venku!

Turid Rugaas je známou norskou trenérkou, která se zabývá prací se psy od roku 1969. V 80. letech založila vlastní trenérskou školu Hagan Hundeskole. Věnuje se výzkumu komunikace psů. Společně se svým kolegou fotografovala a natáčela nonverbální dorozumívání psů. Veřejnosti pak představila svou přelomovou knihu Konejšivé signály. Každý rok pořádá v Oslu vzdělávací setkání The Dog Symposium. Za svou práci pro psy dostala medaili Jeho Veličenstva krále Haralda.

Celou MET konferenci zakončí v 18.00 hod. Malena DeMartini se svou přednáškou na téma „Jak si poradit se separační úzkostí“. Panický strach ze samoty ztrpčuje život mnoha psům, jejich majitelům i okolí. Separační úzkost psů je velmi častým problémem, který se jen obtížně řeší. Světová expertka na tuto oblast, Malena DeMartini, nám popíše nejčastější symptomy a hlavně způsob práce se psy, kteří touto nesnází trpí. Část přednášky bude věnována i její prevenci.

MET konference – a je to venku!

Malena DeMartini zasvětila svůj profesionální život řešení psí separační úzkosti a stala se mezinárodně uznávanou odbornicí na toto téma. Zaměřuje se na etický a systematický trénink. Vytvořila protokoly a postupy, které pomohly mnoha lidem a zvířatům po celém světě. Publikuje knihy i odborná pojednání pro trenéry. Také Malena DeMartini studovala u Jean Donaldson.

V tomto článku jsme vám zatím představili pouze zahraniční trenéry. Ale vy víte, že na vás čekají ještě tři skvělí čeští trenéři. S těmi vás seznámíme samostatně v rozhovorech během března. Rozhodně se máte na co těšit.

Vstupenky na MET konferenci zakoupíte na: www.metkonference.cz

Red.

Foto: archiv MET konference, google.com

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->