Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tobias Oleynik v Čechách!

Kdo by neznal toto jméno? Snad každý, kdo se věnuje modernímu výcviku zvířat, musí vědět, kdo Tobias je. A někteří z vás měli tu možnost se v září účastnit jeho úžasného semináře v Terezíně. A kdo ji neměl, může se dozvědět podrobnosti díky naší malé reportáži…


Tobias Oleynik v Čechách!

O víkendu 1. a 2. září se uskutečnil seminář s Tobiasem Oleynikem v České Republice. Tobias je velmi progresivní trenér, který například dlouhodobě spolupracoval s trenérem trenérů Bartem Bellonem. Na semináři pro omezený počet účastníků představil koncept moderního tréninku psů pro závodění v mezinárodním zkušebním řádu IPO. Akce se uskutečnila v nádherném prostoru koňské haly v Terezíně. Teorie byla provázena ukázkami z praxe. Seminář byl tlumočen Helenkou Švarcovou, která již překládala například i seminář s Bartem Bellonem.

Tobias Oleynik Na úvod v teoretické části se Tobias zabýval tím, jak se vlastně psi učí, pozitivní a negativní učení, výcvikové plány a mnoho dalšího. V praxi se nejvíce probírala tolik proklínaná vysílačka, kdy se s námi Tobias podělil o svou několikaletou praxi z vrcholných závodů a vysvětlil nám snad veškeré postupy, jak naučit tento cvik natrénovat.

Hlavním posláním semináře byl proaktivní pes, žádné čikyčakakungfu. A pes se učí z důsledků svého chování. Pozitivní a negativní učení.

Celou akci organizačně zaštítila psí škola Arka, jejíž doménou je právě moderní výcvik psů. V příštím roce se můžete těšit na další semináře, které bude pořádat se světovými špičkami v oblasti moderního výcviku psů.

Účastníci semináře napsali...

Iveta Linhartová:

Bezkonkurenční seminář, který naprosto překonal veškerá má (ne zrovna skromná) očekávání!!! Tobias Oleynik je nesmírně talentovaný trenér s pověstnou německou precizností. Celý víkend se nesl ve velmi přátelské, uvolněné atmosféře s humorem jemu vlastním. Byl to výjimečný zážitek!!!

Vlasta Kořínková:

Tobias Oleynik Již jsem se účastnila více seminářů s tuzemskými i zahraničními trenéry zvířat. Každý z těchto seminářů mě obohatil. Ovšem seminář s Tobiasem mi dal mnohem více, jelikož je to nejen velmi příjemný člověk, závodník, ale i skvělý trenér, který se zaměřuje na IPO. Seminář byl jak teoretický, tak i praktický a obzvláště mě zaujala praktická část s cizími psy, kde během pár minut bylo na psech vidět, jak je pro ně daný trénink jasný a srozumitelný!!! Žádná šedá zóna, ale pes přesně věděl, zda dané chovaní vykonává správně či nikoliv... Měla jsem tu čest trénovat s Artikem pod jeho vedením a byl to pro mě neskutečně přínosný zážitek! Nebudu dopodrobna rozepisovat výcvikové rady a postupy, které nám Tobias otevřeně řekl dle svých zkušeností a chyb... Byl to pro mě jeden z nejlepších seminářů, které jsem absolvovala! A v neposlední řadě musím poděkovat kamarádovi Martinovi za skvěle zorganizovaný víkend bez jediné chybičky.

Bára Janská:

Víkend plný zábavy, humoru, ale především kynologie na té nejvyšší možné úrovni. Jsem velmi ráda, že psí škola Arka organizuje u nás semináře na takové úrovni.

Jana Zbořilová:

Tobias Oleynik Ve výcviku psů máme trochu tendence se teorii vyhýbat, protože si říkáme, že to nepotřebujeme, že to je ztráta času a že ho raději věnujeme praxi. Ale pokud se chceme něčemu věnovat pořádně, bez teorie se neobejdeme. A to byl hlavní důvod, proč jsem se přihlásila na seminář s Tobiasem. Některé informace byly pro mě úplně nové a některé člověk tak nějak ví, ale stejně se jimi až tak úplně neřídí a pak se strašně divíme, proč nám to nefunguje. Tento víkend nebyl jen o získávání informací, ale i o spoustě srandy a o vzájemné výměně zkušeností mezi lidmi.

Martin Laco:

Tobias Oleynik Nechci se vyjadřovat přímo k semináři, to by měli hodnotit lidé, kteří si za seminář zaplatili. Ale chtěl bych se vyjádřit k Tobiasovi jako k člověku. Myslím, že jsem v kynologii snad ještě nepoznal tak otevřeného a pozitivně naladěného člověka. Je to neuvěřitelně vtipný a charismatický chlapík, naprostý profesionál, který se s námi neváhal podělit o nejmenší detaily svého tréninku, který je na té nejvyšší světové úrovni.

Nela Poláková:

Nezapomenutelný a skvělý seminář. Nové pohledy a metody výcviku založené na zkušenostech ze závodů a vše promyšlené do posledních detailů. Otevřená diskuze a vždy plně zodpovězené a vysvětlené otázky. A to všechno v přátelské atmosféře s notnou dávkou humoru. Děkujeme!

Pořadatelem akce byla Psí škola Arka.

Foto: Martin Laco, Psí škola Arka
https://www.psiskolaarka.cz

Kam dál ...