Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Určitě víte, že nad letošním oblíbeným veletrhem visel velmi dlouho otazník. Bude, nebude, bude, nebude… Naštěstí to ale dobře dopadlo a FOR PETS se v náhradním termínu přeci jen uskutečnil!


Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?
red. 7.9.2020 11960x Reportáže

Jubilejní desátý ročník tohoto skvělého veletrhu neproběhl letos „díky“ korona viru tradičně v dubnu, ale až nyní v září. A jaký tedy byl, se vám nyní pokusíme přiblížit z pohledu jeho přímého účastníka.

Změna je život, a že jich letos bylo...

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Ano, změna je život a ten se nám všem letos opravdu velmi změnil. Celý svět trápila a stále trápí korona virová epidemie a tak nejzásadnější změna spočívala již v samotném termínu této akce. Bylo tedy pochopitelné, že muselo dojít k určitým úpravám. Velkou škodou bylo, že jsme letos nemohli souběžně s veletrhem pro zvířata vidět také FOR HORSE a FOR KIDS. Ale snad se napřesrok vše urovná a bude vše opět tak, jak jsme zvyklí. A tak námitky některých návštěvníků, že letos je veletrh slabý, nebyly určitě na místě. Protože jste zde mohli vidět více jak sto vystavovatelů. Další povinnost pro návštěvníky i vystavovatele spočívala v nošení roušek, používání dezinfekcí a trochu komplikovanějším cestování mezi jednotlivými sekcemi v hale. Ale to vše se dalo zvládnout a upřímně – všichni jsme byli rádi.

Tradičně i netradičně...

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Tradičně jsme zde mohli vidět známé vystavovatele. Opět převažovaly stánky s nabídkou produktů převážně pro pejsky. Ale nezapomnělo se ani na ostatní domácí zvířata. Velmi zajímavé byly ukázky králičího hopu, tedy takové to agility po „králicku“. Doprovodný program na podiu zahrnující poutavé ukázky běžel na plné pecky, a tím vznikl i prostor pro diváky trochu si odpočinout a při tom se zároveň něco zajímavého dozvědět.

V soutěži Grand Prix soutěžilo hned sedmnáct výrobků!

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Do soutěže Grand Prix, ve které odborná porota hodnotí přihlášené výrobky podle různých kritérií, se letos přihlásilo celkem sedmnáct výrobků od několika firem. Již tradičně se zde uděluje jedno hlavní ocenění GRAND PRIX a dvě Čestná uznání. „Nestačí se do soutěže pouze přihlásit, ale je také důležité umět zaujmout porotu a daný výrobek dokonale odprezentovat a představit. A také odpovědět na naše všetečné otázky“, říká jedna z hodnotících komisařek.

Kdo zvítězil?

Rozhodování nebylo vůbec snadné, protože přihlášené výrobky byly opravdu skvělé. Za mnohými z nich stálo mnoho usilovné práce a rovněž neskutečně zajímavé příběhy. „Výrobky, které jsme letos mohli mezi přihlášenými vidět, by si uznání zasloužily opravdu všechny. Je neuvěřitelné, co všechno lidé dokáží vymyslet. Velkou radost nám však opravdu dělá fakt, že mnoho výrobců myslí na ekologii, anebo pomáhají potřebným (v tomto případě většinou útulkům pro zvířata),“ uvedla jedna z porotkyň.

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Výherním exponátem a hlavní cenu Grand Prix získala NUGO Taška pro psy od firmy Nugo. Za tímto výrobkem stojí obrovská práce sourozenců, kteří nejenže vymysleli naprosto originální tašky, ale drží se i hesla: „Nic z výroby nepřijde na zmar!“ To znamená, že ze zbytků látek se vyrábí další zajímavé výrobky firmy Nugo a také pravidelně přispívají určitou částku z výdělku na provoz vybraného útulku.

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Dále zde byly oceněny dva výrobky Čestnou cenou ale bez pořadí. Jedno Čestné uznání získala firma Funky Dog za Žlutou signální vestu s nápisem. Možná se ptáte: „A proč právě za vestu?“ Odpověď je snadná. Je to vlastně taková „osvěta“. Zářivá žlutá signální vestička s označením pro pejska, který potřebuje prostor. Iniciativa Žlutá stužka se snaží pomáhat právě jedincům, kteří potřebují svoji vlastní komfortní zónu. Jakékoliv žluté označení má tedy signalizovat lidem v okolí, aby se k danému pejskovi nepřibližovali, a aby k němu nepouštěli děti a psy. Vyrobeno ručně v chráněné dílně v České republice, ryze českou firmou, která dává část výdělku na útulky. 

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

A další Čestné uznání získal výrobek BEDCELL od firmy CIUR, a.s. Jedná se o ekologické stelivo pro domácí mazlíčky. Ekologická podestýlka z celulózového vlákna a přírodního absorbentu zápachu. Na komisi zapůsobil fakt, že použité stelivo lze spláchnout do záchodu nebo přidat na kompost. A také velice pěkná a příjemná prezentace výrobku.

To však není vše...

Jistě nám dáte za pravdu, že nejen výrobek a prodejce, ale také prostředí je důležité a tak se i letos jako každý rok v rámci veletrhu FOR PETS udílela cena za nejzajímavější expozice v rámci veletrhu TOP EXPO. Odborná porota prochází veletrh a zvažuje umělecké i funkční aspekty a vybírá jedno ocenění TOP EXPO a dvě Čestná uznání.

Jaký byl veletrh FOR PETS 2020?

Hlavní cenu TOP EXPO získal stánek AKINU, s. r. o za stylově jednoduchou, čistou a upravenou expozici. Čestné uznání si odnesla firma AGRO CS za velmi útulnou a do detailu propracovanou expozici. A poslední Čestné uznání získala firma DOGS AND FUN, s. r. o. za velmi přehledně a tematicky členěnou expozici.

 

Je pravdou, že vždy je na FOR PETS opravdu na co koukat. Člověk se netěší jen na zboží a program, ale také na to, jak budou stánky postavené a naaranžované. Je to jako vždy inspirativní a opravdu promyšlené.

Desátý veletrh je již minulostí…

Ano, je to tak. Desátý veletrh FOR PETS se tímto stal minulostí. Obvykle bychom si řekli, že se sejdeme zase za rok. Letos se však rozloučíme se slovy: „Nashledanou 8. – 11. dubna 2021!“ Samozřejmě pokud situace dovolí, a my pevně věříme, že ano.

Kam dál ...