Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rozběháme útulky!

Na internetu vidíme mnoho pomoci pro pejsky v útulcích. Ale celkem nedávno jsme narazili na velmi zajímavý nápad. Pokud jste majitelem útulku, pak zbystřete!!!


Rozběháme útulky!
miroslav 31.10.2018 88055x Útulky

Martin Říha je člověk, kterého kynologická veřejnost dobře zná. Je to nejen skvělý a čestný chovatel, ale také člověk se srdcem na pravém místě. A to opět dokázal, jen tentokrát přišel se zcela ojedinělým nápadem. Ptáte se s jakým? Tak dobře čtěte.

Martine, vy jste opravdový milovník psů a přišel jste na zajímavé vyžití pro útulkové pejsky. Jak vás to napadlo?

Když ke mně přijely na trénink dvě holčiny, jedna měla pejska z útulku a druhá v dočasce. Jednak na mě zapůsobilo, jak se jim krásně věnují, že jim zaplatí i běhání a také jsem byl překvapený, jak to pejskům krásně šlo. To psí štěstí mě skoro dojalo.  Ten kontrast představy pejska v útulkovém kotci a jeho naprosté nadšení na coursingové dráze mě v tu chvíli přivedl na myšlenku udělat akci „Rozběháme útulky!“

   

Toto běhání pro útulkáčky probíhá tedy u vás v Ješíně každý čtvrtek. Pro kolik psů to je a jak se u vás útulek může objednat?

Ano, každý čtvrtek. Optimální počet je patnáct pejsků, abych se jim mohl pořádně věnovat, samozřejmě když jich útulek bude mít vhodných na běhání dvacet, tak si to prostě uděláme delší, nedělal bych v tom žádné limity, nebo dogma. Objednat se je velice snadné, stačí mi na Facebooku napsat přes messenger a určitě se domluvíme.  

 

Tito psi často neslyší na svá jména, jak je zajištěna bezpečnost?

Dráha v Ješíně je celá oplocená reflexní pružinovou sítí, která je pro psy dobře viditelná a i když do ní při běhu náhodou narazí, nic se jim nestane a chronickým útěkářům znemožní opustit prostor dráhy. Většinou s tím ale problém není, pejsek je fixován na střapec a bezpečně zase přiběhne k majiteli do cíle.

Jak se k vám tito psíci budou dostávat? Ne každý útulek je vybaven převozovým vozem.

Když jsem s touto myšlenkou přišel na naší facebookové skupině Prag Coursing, začali se spontánně hlásit dobrovolníci, kteří se nabídli jednak s pomocí při zahřátí, vypouštění a vychození pejsků po běhu a také ti, kteří mají možnost převézt v autě několik psů najednou. Dokonce se nabídly i dvě fotografky, jedna bude fotit jejich výkon na dráze a druhá udělá pejskům krásné portréty, aby třeba více zaujali své nové potencionální majitele.

Máte již nějakou odezvu z útulků? Zajímá majitele tato aktivita?

Tento čtvrtek má zamluvený dočaska „Pro psí voči, z. s“. se Stáňou Strohscheneiderovou, která je jednou z těch dvou dobrých duší, které mě na ten nápad přivedly.   

  

Martine, já vám opět děkuji. Zase jste mi ukázal, že když má člověk srdce, tak dokáže vymyslet cokoliv. Na závěr zkuste k vám sám útulky pozvat.

Chtěl bych poprosit všechny ty, kdo mají v útulku pejsky, které by to mohlo bavit, a nemají k tomu zdravotní omezení, aby se nebáli komplikací s převozem, nebo jak to na místě zvládnou, ty šťastné psí oči se střapcem v hubě za těch pár šedin určitě stojí.

  

FB: Prag Coursing

Foto: archiv Prag Coursing, Lucy Kaslová

Vzpomínáte na krásné povídání s Martinem Říhou o coursingu v Jenšíně?
Hurá za střapcem do Ješína!
Hurá za střapcem do Ješína!

Rádi byste zkusili coursing se psem? Nevíte, zda bude právě to vaše plemeno pro tento sport ...

8.11.2017Rozhovory o výcviku

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->