Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rok 2020 nebyl nic moc!

Souhlasíte, že loni se nám na poli kynologickém příliš nedařilo, a že letos zatím situace nevypadá o moc lépe? Možná vás tedy bude zajímat pár statistických údajů za uplynulý rok, které se nám podařilo získat od těch doslova nejpovolanějších!


Rok 2020 nebyl nic moc!

Chtěli bychom býti optimisty, ale současný stav zatím nevěstí nic dobrého a těžko se odhaduje, co bude dál. I když jak se říká: „Naděje umírá poslední!“ Všichni bychom zase chtěli chodit na tréninky, skládat zkoušky nebo předvádět svého psa na výstavách. To si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Pojďme se však mezitím podívat na některé statistické údaje za rok 2020 z ČMKU, ČKS, KJČR, ale také ze SVSČR. Co nám tedy říkají?

Výstavy nám scházely

Rok 2020 nebyl nic moc!

Pod záštitou ČMKU je každoročně nahlášeno cca pět set výstav různých typů. Výstavy, které používají online systém ČMKU (dogoffice) a byly přesunuté na jiné datum, jsme schopní vyfiltrovat (31 akcí). Pokud však organizátoři náš systém nepoužívají, výstavu zruší a neinformují o tom ČMKU, nemáme přehled, zda akce proběhla (za dodržení podmínek aktuálního nouzového stavu) či nikoli.

Za ČMKU tajemnice Ivana Jarošová

 


 

Zkoušky a vrcholové akce

Rok 2020 nebyl nic moc!

Zkoušky a vrcholové akce jsou pořádané pod záštitou ČKS. Bohužel ani zde neznáme žádná čísla ani statistiky. Možná ještě budou zveřejněné, ale k datu uzávěrky tohoto příspěvku bohužel nejsou k dispozici. Avšak podle vygenerovaných výsledků na stránce ČKS můžeme napsat alespoň toto:

VS IGP3 Plánované tři akce a všechny zrušené.

MR IGP3 Plánováno na 26. – 29. 11. v Roudnici nad Labem bylo zrušeno.

VS ZVV3 Plánované dvě akce a obě zrušené.

MR ZVV3 Konalo SE 11. – 13. 9. V Kutné Hoře.

VS IGP-FH Celkem bylo naplánovaných šest akcí a všechny se uskutečnily.

MČR BVK 2020 Akce s mezinárodní účastí byla také zrušená.

U jednotlivých plemen se podařilo uskutečnit všechny akce, které byly naplánované.

Pokud vás zajímá více informací, pak neváhejte navštívit stránky ČKS (http://www.kynologie.cz/).

Z webu ČKS

 


 

Kynologická jednota České republiky (dříve KJB)

Rok 2020 nebyl nic moc!

Kvůli pandemii pocítila Kynologická jednota ČR poprvé po letech místo vzestupu spíše pád, co se zkoušek týče. Ostatně o tom nám řekl své garant zkoušek z výkonu u KJB pan Ing. Luděk Novák:

„Loňský rok byl opravdu špatný. Sotva se na jaře rozběhla sezóna zkoušek, nastal Covid19, takže všechny naplánované zkoušky musely být zrušeny. Potom sice došlo k uvolnění, ale bylo to v době letních prázdnin, kdy se zkoušky všeobecně moc nepořádají. Jen jsme se na podzim trochu „nadechli“, přišla druhá vlna koronaviru se stejnými důsledky jako na jaře. A tak jsme ustrnuli na těchto číslech.“

Počet akcí: 51

Úspěšně složené zkoušky: 442

z toho:   361 ZOP

                 70 ZPU-1

                   9 ZPU-2

                   2 ZPU-S

Je to zhruba jedna třetina z výsledků dlouhodobého průměru minulých let. Z uvedených důvodů bylo zrušeno i MR KJ-ČR, které se mělo konat v Ostravě.

Ing. Luděk Novák

Garant zkoušek z výkonu KJB

 


 

 

A jak si vedla Státní veterinární správa v oblasti chovu psů?

Rok 2020 nebyl nic moc!

Ačkoliv koronavirus značně ovlivnil také činnost Státní veterinární správy, její komisaři přesto stihli svou práci dělat, jak nejvíc to šlo.

  • V oblasti welfare psů bylo v roce 2020 provedeno 1946 kontrol, z toho bylo při 606 kontrolních akcích zjištěno porušení (31 %)
  • Chybějící označení psa čipem zjištěno celkem při 247 kontrolách, počet psů 404
  • Porušení povinnosti očkovat psa proti vzteklině při 294 kontrolách, počet psů 528
  • Porušení hlášení 3 a více fen zjištěno při 47 kontrolách, počet psů 171
  • Databází ztracených a nalezených psů prošlo přes 600 psů (nalezených 376, ztracených 225), nevíce databázi používají útulky a městská policie (Plzeň, Ostrava)
  •  

Petr Majer

zástupce tiskového mluvčího

Státní veterinární správa

 


 

Foto: archiv redakce

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->