Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pomáháme galgům!

Dnes krátce po poledni dorazil k nám do Čech zatím největší transport zachráněných španělských galgů.


Pomáháme galgům!
Naděžda Aronová 16.9.2017 4787x Útulky

Na celé „operaci“ se jako pokaždé ve spolupráci s vedoucí španělského útulku Loli Cantero podíleli Magda Urbíková, Eliška Suchová a Ladislav Lacina. Od roku 2012 bylo spolkem Galgo v nouzi tímto způsobem zachráněno již 1300 psů z Irska, Velké Británie, Španělska, Lanzarote, Slovenska, Maďarska i ČR. Nejednalo se vždy jen o chrty a jejich příbuzné, ale i o týrané a opuštěné psy jiných plemen. 

Jak to celé funguje a co s dovezenými pejsky?

Je to velmi jednoduché. Zájemci o tato plemena psů si svého budoucího parťáka vyberou předem na dálku z nabídky spolupracující španělské organizace a pak už nezbývá nic jiného než čekat, až galgové doputují na území naší republiky. Tentokrát měl transport dorazit již kolem dvanácté hodiny do Proboštova, ale nakonec na dvacet pět hodin trvající cestě nabral ještě dvě hodiny zpoždění. Budoucích dvacet jedna majitelů mělo tedy dostatek času vyřídit potřebnou administrativu a seznámit se s radami, jak se o své pejsky již od počátku správně starat. Příjemné ovzduší celé akce ještě umocnilo pro všechny připravené pohoštění. Zkrátka organizátoři nenechali nic náhodě.

     

     

Kdo si počká, ten se dočká!

Nakonec nastal ten velký okamžik a Loli, Magda a Eliška mohly začít předávat psy netrpělivým majitelům. Při přebírání byl zkontrolován čip a nový páníček byl také seznámen s chováním a povahou konkrétního psa. Všichni se drželi doporučení nejdříve se se svým novým čtyřnohým parťákem po tak dlouhé cestě projít a pokusit se ho uklidnit, aby se pak následně mohly vyřídit další formality, jako jsou předání pet pasu nebo převzetí startovacího balíčku od firmy JK Animals, která se spolkem „Galgo v nouzi“ dlouhodobě spolupracuje

    

    

A na závěr?

Nezbývá než dodat, že atmosféra byla naprosto úžasná, všichni byli velice vstřícní a i chrti po tak dlouhé cestě vypadali celkem dobře. Kolem třetí hodiny odpoledne se již všichni začali rozjíždět zpátky do svých domovů, avšak bohatší o jednoho úžasného tvora. A my jim budeme držet palce!

    

    

                

Foto: Naděžda Aronová


 A vy, naši milí čtenáři se od příštího čísla našeho časopisu můžete těšit na osudy takto zachráněné fenky Darinky! Vycházet bude 16. října 2017.

                       

 

Kam dál ...



-->