Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!

Nemohli jste se přímo zúčastnit a zajímalo by vás, jak dopadlo letošní Mistrovství České republiky v dogdancingu? Rádi byste si přečetli pár postřehů Markéty Kunckové a prohlédli si i několik zdařilých momentek přímo z akce? Pak je tato malá reportáž určená právě pro vás!


Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!
Markéta Kuncková 11.10.2021 5665x Reportáže

Uteklo pouhých deset dní od MČR juniorů v tanci se psem a už tu máme další velký a všemi dlouho očekávaný závod letošní sezóny, asi aby to nebylo dospělákům líto. Tím je samozřejmě klasické Mistrovství České republiky v dogdancingu 2021. A opět se bylo na co koukat…

Změna místa konání prospěla

Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!

U MČR jsme byli dlouhá léta zvyklí, že se konalo pravidelně ve sportovní hale v Praze na Balkáně, kde ale nebyl pro tančící pejsky zrovna ideální povrch a poměrně dost to klouzalo, nehledě na to, že při mistrovstvích pořádaných většinou v listopadu diváci mohli zapomenout na to, že by si na tribuně odložili bundy. Proto velmi příjemně překvapilo, že se letošní MČR konané na Václava, tedy 28. září 2021 přesunulo do areálu krásné, nové a přímo pro pejsky šité Tachyon Sport Arény v Čerčanech. Hala ještě úplně voněla novotou, všude spousta prostoru, šatny, umývárna pro pejsky, restaurace s velkým prostorem vnitřním i venkovní zahrádkou, velká hala s umělou trávou, tribuny pro diváky, obří travnatý areál s možností ubytování v chatkách, dostatek parkovacích míst, dobrá dopravní dostupnost… Prostě, povedlo se. No, a nakonec spolupracovalo i počasí, sluníčko se na nás usmívalo, takže v mezičase se mohli pejsci vesele venčit po areálu.

Mezi tolika ženami jsme letos ve startovním poli mohli vidět i dva úspěšné muže!

Startovní pole bylo velmi pestré

Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!

Po velice úspěšném MČR juniorů jsem se dost těšila, jestli se dospěláci nenechají mládeží zahanbit. Letos nám startovalo v heelworku celkem třináct týmů a dvacet šest týmů nastoupilo ve freestylu. Posuzování výkonů měly letos na starosti Petra Malá jako hlavní rozhodčí, Anička Říhová a Alena Balcarová. A opravdu se bylo na co dívat. K ostříleným závodníkům letos přibylo poměrně dost nových tváří. Smísilo se tady naše mládí z MČRJ, závodníci, kteří nás ještě před pár dny reprezentovali na Mistrovství Evropy i závodníci pokročilejšího věku, prostě pestrá paleta, a to i co se týkalo kostýmů. Mezi tolika ženami jsme mohli vidět alespoň dva úspěšné muže, kteří nás právě reprezentovali na ME. A tak jako každý rok ukápla i nějaká ta slzička za disk nebo výkon, který nebyl úplně podle představ závodníků, i když těchto situací nastalo jen velmi málo.

Pořád je co zlepšovat          

Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!

Jeden nešvar se nám tu ale přeci mezi pejsky rozmnožil, a to poměrně časté štěkání, kňučení a obdobné hlasové projevy. Chápu, že to jsou velké emoce, jak pro závodníky dvounohé, ale i pro ty čtyřnohé, ale bohužel tyto hlasové projevy pak ruší celou sestavu. Co bylo ovšem tento rok velkým překvapením, že mnozí nováčci podali opravdu velmi profesionální výkony, které by možná od nich nikdo ani nečekal a naopak od závodníků, které už mnoho let vídáme na postech nejvyšších, byl očekávaný letos ještě lepší nebo zajímavější výkon… No, alespoň je to tedy velká výzva.

Každopádně bylo to moc pěkné mistrovství, velký dík patří pořadatelům, závodníkům, rozhodčím a hlavně pejskům, kteří jsou s námi pro každou taškařici, a to je moc fajn.

A takhle to nakonec dopadlo…

Heelwork      

Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!
  1. Mistr ČR DDCCR – Vanda Gregorová a Superfly‘s 10-4 Good Buddy, AUO
  2. Vicemistr ČR DDCCR – Kamila Vavřincová a Vivien Reilly z Gipova, CHP
  3. Vicemistr ČR DDCCR – Alena Smolíková a Awesome Kira Crazy Fellow, BOC

Freestyle 

Mistrovství ČR v dogdancingu 2021 je za námi!
  1. Mistr ČR DDCCR – Markéta Coufalová a Kreizy z Trnitých akátů, BOC
  2. Vicemistr ČR DDCCR – Monika Zapletalová a Afrodite Mayby Simple Elegance, BOC
  3. Vicemistr ČR DDCCR – Hana Pulkertová a Apolo Brixa´s Family, BOC

 

 

Markéta Kuncková

Foto:   Pavel Maršál

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->