Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Děti a junioři na parketu opět zaváleli!

Rádi byste se dozvěděli, jak zaváleli junioři na právě proběhlém Mistrovství České republiky v tanci se psem? Pak si nezapomeňte přečíst naši krátkou reportáž a budete hned v obraze!


Děti a junioři na parketu opět zaváleli!
Markéta Kuncková 25.9.2021 4860x Reportáže

Tak jsme se konečně letos dočkali! V sobotu 18. září 2021 se konalo MČR juniorů v dogdancingu. Je pravda, že to vlastně mělo být MČR juniorů 2020, protože vloni v době koronavirové nám všem, tedy nejen mládeži, byly tanečky zatrženy vládou. Ale vzhledem k tomu, že skluz už by se těžko vyrovnával, tak mistrovství z roku 2020 bylo nakonec úplně vypuštěno. Po několika letech konání v České Třebové a v roce 2019 v Přerově, doputovalo mistrovství letos do Prahy, a to do Psí akademie Dance and Jump do Horních Počernic, kde je pro takovou akci opravdu dobré zázemí.

Rekordní účast

Děti a junioři na parketu opět zaváleli!

Nevím, zda to bylo místem konání nebo absencí psích akcí, ale účast závodních týmů byla letos rekordní a přihlášeno bylo celkem dvacet sedm týmů ve čtyřech kategoriích – Heelwork to Music – děti, Freestyle – děti, Heelwork to Music – mládež (do 21 let), Freestyle – mládež. Tentokrát nám juniory posuzovaly paní rozhodčí Petra Malá, Tereza Hoření a Lenka Ičo Zábranská.

Budou-li naše ratolesti podávat takovéto výkony, pak se dospělí závodníci rozhodně můžou právem obávat rostoucí velké konkurence!

Dogdancing není jen ženskou záležitostí!

Děti a junioři na parketu opět zaváleli!

Na děti a mládež je vždycky hezké pokoukání, ale letošní rok byl opravdu výjimečný, na tom jsme se my, divácky zúčastnění dospěláci, všichni shodli. Závodníci podávali velmi pěkné až profesionální výkony, paní rozhodčí to rozhodně neměly jednoduché. A pokud budou naše ratolesti takhle pokračovat, dospělí závodníci se rozhodně můžou právem obávat rostoucí velké konkurence. A co je ještě velmi potěšitelné, je fakt, že letos jsme měli v soutěžících týmech i dva „ mladé muže“, protože i z ostatních mistrovství je jasně vidět, že dogdancing není jen ženskou záležitostí, ale že muži umí prorazit. A protože každá mince má dvě strany, tak i letos ukápla nějaká ta slzička nad nevydařeným startem, ale paní rozhodčí nechaly děti si sestavy ještě jednou zopakovat mimo soutěž.

A kdo si převzal letošní krásné a bohaté ceny?

Děti a junioři na parketu opět zaváleli!

Byli to ostřílení kozáci nebo nové tváře?

Hellwork to Music – děti

 1. Mistr ČR: Lucie Bumbová a Dragon Runner Nica Bohemica (BOC)
 2. Vicemistr ČR: Linda Prause a Hadden Ferenčík (BOC)
 3. vicemistr ČR: Anežka Ottová a Giacomo Antonio od Halířů (AUO)

Freestyle – děti

 1. Mistr ČR: Dominika Korintová a Holly (pudl)
 2. Vicemistr ČR: Linda Prause a Hadden Ferenčík (BOC)
 3. vicemistr ČR: Anežka Ottová a Giacomo Antonio od Halířů (AUO)

Hellwork to Music – mládež

 1. Mistr ČR: Aneta Zázvorková a Sebastian (BSP)
 2. Lucia Gunišová a Alfine Sheila Plyshadog SK (AUO)
 3. vicemistr ČR: Linda Víšková a Figaro Alfi od Vyšebrodského kláštera (KKCHS)

Freestyle – mládež

 1. Mistr ČR: Eliška Mikulcová a Airy Arwen Brilliant Dynasty (BOC)
 2. Vicemistr ČR: Viktorie Kuncková a Arouse Interest FastForJoy (BOC)
 3. vicemistr ČR: Kristýna Lakomá a Happy (BOC)

 

Markéta Kuncková

Foto: Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->