Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Línání? Přirozená součást života našich čtyřnohých přátel

Ačkoli může línání způsobovat drobné domácí „katastrofy“ v podobě chlupů na pohovce, v kobercích, ba dokonce i v našich jídlech, je důležité si uvědomit, že tento proces má pro zdraví našich chlupatých přátel zásadní význam! Línání není jen přirozeným procesem, při kterém naši čtyřnozí přátelé ztrácejí starou srst, aby učinili místo pro novou. Je to také způsob, jakým si jejich tělo udržuje optimální teplotu a adaptuje se na změny v prostředí a ročních obdobích. Správná péče o srst (nejen) během období línání tak přispívá nejen k zachování krásného a zdravého vzhledu srsti, ale i k celkovému zdraví našich miláčků.


Línání? Přirozená součást života našich čtyřnohých přátel
red 8.6.2024 1433x PR články

Důležitou roli v péči o srst během tohoto exponovaného období hraje pravidelné kartáčování, které nejen pomáhá odstranit odumřelou srst, ale také stimuluje kůži a rozprostírá přirozené oleje po srsti, čímž přispívá k jejímu zdravému vzhledu a lesku.

Kromě kartáčování je klíčový výběr kvalitního krmiva a doplňků stravy, bohatých na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Tyto kyseliny hrají klíčovou roli v mnoha biologických procesech, včetně udržování zdravé kůže a srsti. „Nedostatek těchto živin může vést k problémům jako jsou deprese, únava, poškození kůže či vypadávání srsti.“ Popisuje účinky přírodních složek odborník na výživu Ing. Martin Kváš.

Nejen omega 3 a 6 mastné kyseliny kouzlí s krásnou srstí

Línání? Přirozená součást života našich čtyřnohých přátel

Pro psí mazlíčky jsou v péči o srst favoritem pamlsky Brit Care Dog Functional Snack Skin & Coat Krill, které obsahují mořské korýše a kokos pro podporu zdravé kůže a lesklé srsti. „Kokos, obohacený o živiny jako zinek a biotin, přispívá k hydratované pokožce a je snadným způsobem, jak podpořit zdraví srsti vašeho psa,“ zdůrazňuje odborník na výživu Martin Kváš. Další novinkou v oblasti mlsání a péče o srst pejska jsou mrazem sušené pochoutky a funkční doplněk granulí Brit Raw Treat Skin & Coat složený z 96 % z masa. Lahodně snadný způsob, jak podpořit zdraví kůže a srsti jsou i Brit Vitamins Skin & Coat pro období náročné na línání, či psy s náročnou péčí o srst.

Pravidelná péče o srst a výběr kvalitních krmiv jsou klíčové nejen v období línání, ale i po celý rok, pro zachování zdraví a pohody našich mazlíčků. Brit Care nabízí řešení zaměřené na prevenci a podporu zdraví prostřednictvím výživy, což je zásadní pro udržení kvalitní srsti a celkového zdravotního stravu zvířecích přátel.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->