Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Poutavé promítání a besedy s cestovatelem a dobrodruhem Honzou Drobným

Před pěti lety se Honza Drobný rozhodl udělat ve svém životě zásadní změnu a postavit se složité životní situaci čelem tím, že vycestoval do zcela neznámých zemí mimo Evropu. Jiná mentalita a neznalost mateřského jazyka byly dle autora tím nejlepším způsobem, jak „najít“ nového Honzu a toho starého nechat za sebou. Všude doprovázen psím parťákem Tekym, kterého se ujal již jako nemocného a protože se pes svým pánem nikdy neopouští, bylo naprosto samozřejmé, že odcestují společně. Motto „Vždy je cesta“ naskočilo Honzovi v jeho životě hned několikrát. Cestování džunglí, pouští i městy, zážitky z mezinárodních letišť, příběhy rodin, se kterými se na svých cestách setkal, i to, jak vůbec cestoval se psem, ho přimělo k tomu, aby příběh sepsal a mohl předat dál to, co mu cesta dala. Kniha s názvem VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty je již na světě a byla pokřtěna v Praze v originálním prostoru nad střechami domů za účasti patronů a kmotrů knihy, a především přátel Honzy, se kterými se na své cestě životem velmi rád potkal: herce Václava Vydry, režiséra a scenáristy Václava Marhoula, freestylového motokrosaře Libora Podmola a spisovatele Josefa Formánka.


Poutavé promítání a besedy s cestovatelem a dobrodruhem Honzou Drobným
matilda 4.8.2018 1720x PR články

honza drobný

honza drobný Příběh na základě pravdivých skutečností není klasickým cestopisem ani psím příběhem, byť se děj odehrává v rámci cestování se psem Tekym, dle Honzových slov spoluautorem knihy. Je to příběh plný životních okamžiků, nečekaných situací i dobrodružství dvou parťáků, příběh o schopnosti i v složitých situacích nahlížet na věci z různých úhlů a neztrácet humor, klid i rozvahu. Autor vždy chtěl cestovat a první volba padla na Peru dle citátu:„Co tě nezabije, to tě posílí." Velký skok do neznáma, mnoho zkušeností a mentalita lidí, to vše oběma mnohé dalo. O Peru se říká, že má kousek z každé země Latinské Ameriky. Jsou tam pouště, horské džungle, deštné pralesy, ode všeho trochu, a současně Honzu lákala i jeho historie nebo možnost vidět z úplně jiného úhlu Machu Picchu – cestou přes deštný prales a horskou džungli, aby mohl jít i jeho psí kamarád, sedmiletý pitbull, který byl chromý, ale který k Honzovi neoddělitelně patřil. Vše bylo plánováno tak, aby to bylo zajímavé, nízkorozpočtové i složitější a plné nových zážitků. Tím jednodušeji Honza věřil, že překoná své chmury a nastaví své nové já. Druhým místem, kam se oba vydali, bylo Thajsko. Nádherné místo. A i když veterináři Tekymu prorokovali, že se již z cesty nevrátí, jeho naopak posílila. Společná cesta a objevování nového Tekymu prodloužila život. I když dnes již běhá v psím nebi, je pořád součástí Honzy nejen v této knize. Příběh nekončí. Honza má dva nové psy – Tekyho obojek nyní hrdě nosí psí slečna Meggie, které se ujal a chlapák husky se jménem Sawadee je přesnou kopií Tekyho skvělé povahy. Honza je přesvědčen, že ho k němu zavedl Teky. Meggie a Sawadee si ostatně užili i křest knihy jako všichni přítomní hosté a nezapomnělo se ani na jejich "občerstvení" v podobě masových specialit pro psy od firmy FALCO.

Neobyčejný příběh cestovatele, dobrodruha a spisovatele Honzy Drobného a jeho psího parťáka Tekyho si můžete vyslechnout přímo od autora včetně promítání z cest v rámci projektu Cesta honza drobnýnapříč stoletou republikou, na kterou se Honza vydal na základě ohlasu a prosby lidí, aby se s ním mohli potkat osobně. Již proběhlá setkání inspirovala, vzdělávala i potěšila a vy se v rozšířenějším pojetí můžete těšit na promítání a na možnost získat knihu přímo od autora.

Nejbližší termíny jsou:

  • 18.8.                Vlašim - Sportovní areál Na Lukách od 17:00
  • 19.8.                Vlašim náměstí od 20:00
  • 24.8.                Humpolec náměstí od 20:00
  • 25.8.                Humpolec závodiště Zlatá Podkova od 16:00
  • 26.8.                Humpolec náměstí od 16:00
  • 30.8. - 1.9.       Most - 1.náměstí, promítání každý den od 20:00
  • 2.9.                  6 Tlapek - Praha 6, Na Vypichu

Více informací a termínů na:
www.vzdyjecesta.czhonza drobný

Knihu „Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty" lze také objednat na www.vzdyjecesta.cz. Přímým prodejem putuje větší část z prodejní částky na tři charitativní organizace: Rafael o. p. s., Helppes, o. p. s., a Nadační fond Inka. Cena: 349 Kč. 

Kam dál ...