Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Labvet má krásné nové prostory

Také se rádi necháváte hýčkat nejen výbornými službami, ale i milým a vstřícným přístupem pracovníků veterinární laboratoře Labvet? Pak vám jistě udělá velkou radost, že se právě toto odborné pracoviště dočkalo pěkného nového zázemí jen kousek od své původní adresy. Takže až tam příště vyrazíte na stanovení hladiny progesteronu nebo se vzorkem pro koprologické vyšetření, tak pozor, ať si v Holešovické tržnici omylem nespletete budovu!


Labvet má krásné nové prostory
Bc. Vladimíra Tichá 14.5.2024 9283x PR článkyVeterina

Veterinární laboratoř klinické diagnostiky, kterou majitelé zvířat znají pod názvem LABVET, vznikla v roce 1967 a původně sídlila v rámci prostor Veterinární ošetřovny v Košířích na adrese Jinonická 78. Jak ošetřovna, tak i laboratoř se vešly do tak zvaného „kohoutku“, tedy budovy, která byla původně navržena jako malá škola se dvěma třídami.

Čtyřicet let zpátky

Labvet má krásné nové prostory

V roce 1983 byl zrušen provoz pražských jatek v Holešovicích. Z poměrně velkého prostoru vznikla dříve Pražská dnes Holešovická tržnice. Bylo a je v ní řada památkově chráněných budov. V jedné z nich sídlily pro provoz jatek nezbytně nutné laboratoře. Probíhala v nich zákony předepsaná a s porážkou zvířat související kontrola masa zaměřená na bakteriologická, chemická a parazitologická vyšetření. Po zrušení jatek se hledalo pro tuto budovu, která byla v majetku Městské veterinární správy, využití. A protože prostory na Jinonické přestaly být dostatečné velké pro provoz laboratoře a ošetřovny, byla laboratoř přestěhována právě do budovy původních jatečných laboratoří.

Naše byla dvacet sedmička…

Labvet má krásné nové prostory

Psal se rok 1985 a stěhování nebylo zrovna jednoduché. Nové prostory byly ale slušně vybavené a snad jedinou jejich nevýhodou bylo, že laboratoř i odběrová ordinace byly v prvním patře. Nahoru se muselo po schodech a to úplně nevyhovovalo některým psům ani majitelům, kteří měli své pacienty v přenoskách. V rámci Holešovické tržnice jsou jednotlivé budovy označeny čísly. Ta naše měla číslo 27.

V současné době se většina Holešovické tržnice rekonstruuje. Týká se to i budovy 27 a tak se LABVET  bez jednoho roku po dlouhých čtyřiceti letech musel přestěhovat. Abychom to neměli jednoduché, stěhovali jsme se do provizorních prostor a po té, co budou upraveny trvalé prostory, přestěhujeme se ještě jednou.

Vítanou změnou určitě je, že čtyřnohé pacienty ani jejich majitele už nečekají žádné schody!

Kde nás nyní najdete?

Labvet má krásné nové prostory

Z pohledu místa to není a nebude změna příliš velká. Stále sídlíme v areálu Holešovické tržnice. Momentálně jsme v budově číslo 26, která se nachází u parkoviště, do kterého se vjíždí z ulice Komunardů. Na mapě je najdete pod názvem Parkoviště Pražská tržnice, Komunardů. Pro lepší orientaci možná poslouží to, že jsme za Alzou směrem k Vltavě a že kousek od nás se nachází prodejna Mountfield. Parkovat lze takřka u vchodu do LABVETu. Pokud k nám míříte městskou hromadnou dopravou, zůstává spojení stále stejné. Vítanou změnou určitě je, že čtyřnohé pacienty ani jejich majitele už nečekají žádné schody.

Služby, které nabízíme, se nemění a věříme, že naši příznivci i noví klienti a pacienti k nám cestu najdou.

Webináře s Labvetem?

Věděli jste, že veterinární laboratoř Labvet „vypouští“ do světa mezi nás pejskaře celou řadu velmi přínosných webinářů? Na výběr některých z nich se můžete podívat například sem:

Kvalitní vzdělání je klíčem k úspěchu!
Kvalitní vzdělání je klíčem k úspěchu!

Znáte staré dobré rčení „Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem?“ A co to takhle ...

27.3.2024Tam nesmíte chybět

Bc. Vladimíra Tichá

Foto: archiv veterinární laboratoře Labvet, red.

www.labvet.online

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->