Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Štěstí přeje připraveným!

Také nemůžete pochopit, co vede člověka k tomu, aby na bezbranného psa nalíčil otrávenou návnadu a přitom věděl, že smrt nebude zrovna nejrychlejší a navíc plná bolesti a utrpení? A můžeme se vůbec nějak bránit nebo postiženému zvířeti alespoň účinně pomoci?


Štěstí přeje připraveným!
red. 9.12.2019 12217x PR články

Případů otrav psů a koček na nejrůznějších místech naší republiky bohužel stále přibývá. Stačí si otevřít internet a už to na nás vyskakuje. „Kam ten svět spěje?“, říkáme si mnohdy s povzdechem. Jenže co dělat? S naším čtyřnohým kamarádem přeci ven chodit musíme a třeseme se při tom strachy, aby někde něco neolízl nebo nesežral. A co když se tak stane? Co potom? Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. A tady to platí dvojnásob…

Jedna paní povídala…

Jistě si každý z nás občas vzpomene na dobré rady našich babiček. Ty si mnohdy dokázaly poradit s nejednou lidskou nebo zvířecí bolístkou. Podle nich je v případě otravy, nebo když třeba pes sežere někde venku myš, nutné podat co nejrychleji mléko, které ho vyčistí a dozajista zachrání. Existují určitě i jiné „zaručené“ recepty, ovšem ne vždy si s domácí „kuchyní“ vystačíme. Otravy jsou opravdu zrádné, rozhodně tedy na podobné „vychytávky“ spoléhat nelze.

Prevence je vždy na prvním místě!

Prevence je rozhodně základem, a to doslova a do písmene. Jenže jak zařídit, aby náš pes nespolkl kontaminovaný párek v parku, nebo aby nám zlomyslný soused nehodil otrávené maso přes plot? To ani při nejlepší možné vůli prostě nejde. Navíc v případě otravy hrajeme opravdu o vteřiny! Můžeme však být připraveni a mít po ruce silnou „pohotovostní jednotku“!

V případě otravy hrajeme o vteřiny, tudíž je dobré mít po ruce silnou „pohotovostní jednotku“!

Co dělat, když...

Štěstí přeje připraveným!

Pokud máme podezření, že náš pes něco sežral a hrozí mu nebo dokonce již má příznaky otravy, nesmíme čekat ani minutu!!! Určitě je v daný moment tím nejdůležitějším krokem okamžitě psa či kočku dopravit k veterináři! Je šikovné mu předem zavolat, aby s námi počítal a byl na akutní případ už připravený. Jenže mnohdy to bohužel nemusíme stihnout včas…

Kde brát a nekrást?

Víte, že získáním nějakého času navíc můžete svému psovi zachránit i život? Ale kde ho vzít? Je to celkem snadné. Šikovné je totiž předvídat a mít tedy dokonale vybavenou psí lékárničku. A v té by rozhodně neměl chybět přípravek EnteroZOO. Že ho ještě neznáte? Tak to je třeba napravit! Tento takřka zázračný gel má poměrně široký záběr a je bezpečný i pro štěňata a březí a kojící feny. Pokud v případě otravy nebo podezření na ni podáte jeho dvojnásobnou dávku, získáte k dobru již zmiňovaný čas navíc a váš chlupatý kamarád bude mít vyšší šanci na přežití. A pak je samozřejmě nutné co nejrychleji vyhledat odbornou pomoc.

EnteroZOO je střevním absorbentem, který na sebe váže nejrůznější toxické látky a škodliviny a pomáhá je dostat z organismu ven!

Jak to funguje?

Obrovskou výhodou je fakt, že EnteroZOO je jemný gel bez chuti a bez zápachu, což nám velice usnadňuje jeho aplikaci. Nemusíme totiž složitě vymýšlet, jak to do psa dostat. Nejjednodušší je samozřejmě podávat společně s krmením, případně na pamlsku, či rovnou z tuby, na prstu, z pytlíku nebo injekční stříkačkou přímo do tlamy. Přípravek do sebe vstřebá většinu toxinů, a právě tím zajistíme zvířeti nezbytnou první pomoc.

Jak poznat otravu?

  

  • Rychlé zhoršení celkového zdravotního stavu   
  • Zvracení
  • Apatie
  • Krev ve stolici
  • Krvácení z tělních otvorů
  • Křeče
  • Bolestivé reakce
  • Nechuť k jídlu
  • Celková slabost

 

Pozor! Příznaky, které jsou výše vypsané, nemusí vždy nutně zametat otravu. EnteroZOO však lze podat v každém případě a veterináře je rozhodně vhodné vyhledat.

Věděli jste také, že...?

Co vše EnteroZOO umí?

Je dobré vědět, že tento gel řeší nejen otravy, ale také další „neduhy“, se kterými se chtě nechtě v životě se psy setkáváme. Působí na průjmy, alergie a kožní potíže. Snižuje také škodlivé účinky při léčbě antibiotiky, urychluje hojení ran a zlepšuje kondici a odolnost organismu. Tak co říkáte? Není to paráda, takhle snadno a rychle ulevit našemu čtyřnohému parťákovi?

EnteroZOO funguje jako „chytrá“ houba s póry, jejichž velikost odpovídá velikosti molekul většiny škodlivých látek. Naopak většinu prospěšných látek EnteroZOO nesorbuje. Je to přípravek tvořený organickým minerálem a čistou vodou. Jeho aktivní látkou je polymerní organická křemičitá sloučenina s názvem Polymethylsiloxan polyhydrát.

 

Složení: polyhydrát polymethylsiloxanu – 60 %, voda čištěná – 40 %.

Co, vy na to pejskaři?

Našli jsme pár z vás, kteří již s tímto užitečným přípravkem mají své zkušenosti, o které se s námi rádi podělili…

Možná to tak máte i vy?    

Mám tu moji partu poměrně dobře vychovanou. Naše dohoda zní: „Všechno, co najdeš na ulici zajímavého, přines a já ti to vyměním za něco ještě lepšího...“ A tak mi moje holky a dědeček nosí to, co najdou a na co mají chuť a čekají, co já na to... No, někdy to je tak lákavé sousto, že přemýšlí, jak s ním zmizet v křoví, ale většinou se dohodneme.

Problém nastane v okamžiku, kdy za námi na chatu přijede celá široká rodina a kamarádi, tak cca dvacet lidí, a každý jim něco dá ve stylu: „Ale fakt dostala jen kousek, vážně.“ Jenže dvacet kousků třeba dortu nebo grilované šunky znamená docela slušný dietetický problém. Pak na nic nečekám a okamžitě sáhnu pro EnteroZOO. Starý pán Alfík ho baští přímo z tuby a holky jej dostávají namačkaný v piškotových drobcích; a vždycky funguje naprosto bezvadně.

Ten nápad dělat malé dávky jednotlivě zabalené je pro nás, cestující pejskaře, naprosto bezkonkurenční. Na výstavy, na výlety, na návštěvy, zkrátka všude patří k naší základní výbavě.

Děkujeme.

 

Míša Čermáková a kavalíři

Nebojím se říci, že mému psu EnteroZOO gel zachránil život!

Štěstí přeje připraveným!

Ráda bych také přidala svou zkušenost s EnteroZOO. Můj dvouletý ohař vážící cca 25kg se nedopatřením dostal k platíčku léků na bolesti (Ibalgin). Jak je známo, tento lék způsobuje žaludeční vředy a v mnoha případech i selhání ledvin a poškození jater. Můj pes snědl cca osm tabletek, což je téměř smrtelná dávka. Bezprostředně po zjištění, co pozřel, jsem vyvolala zvracení a byl nasazen EnteroZOO gel, který jsem naštěstí měla doma. Pes přežil bez následků, hodnoty ledvin a jater vyhodnocené z krevních testů byly naprosto v pořádku. I přes podání tohoto gelu jsme vyhledali veterináře a pes byl poté tři dny na kapačkách s hepatoprotektivy pro jistotu. Můžu dnes s klidným svědomím říci, že EnteroZOO gel mu pravděpodobně zachránil život. Děkuji za něj!

 

Magdalena Putalová

malý müstrerlandký ohař

A máme svatý pokoj!

Před sedmi měsíci jsme se ujali šestnácti měsíční fenky stafordšírského bulteriéra. Po pár dnech se u ní projevila výrazná alergie. Fenka se urputně drbala až do krve, měla problém chodit, protože už měla bolestivé fleky v podpaží. Okamžitě jsme změnili krmení, což vypadalo jako dobrý tah, ale po pár měsících se svědivost opět objevila. Vydrbaná srst na zádech. Byla jsem z toho dost zoufalá až do chvíle, kdy jsem objevila EnteroZOO gel, který jsem začala podle návodu přidávat do krmení.  Po pár dnech bylo po svědění a vyškrábaná místa krásně zarostla. Momentálně je fenka bez problémů a já mám pro jistotu jednu tubu tohoto zázračného gelu doma v zásobě.

 

Naděžda Aronová

stafordšírský bulteriér

Kde tento malý zázrak seženeme?

Máme několik možností. EnteroZOO lze zakoupit v e-shopu na mateřském webu (www.enterozoo.eu), ale také u mnoha partnerů, distributorů a veterinárních lékařů. Nebo si o něj můžete u nás i zasoutěžit…

Soutěž o EnteroZoo společně s eCanis!

Máme pro vás tři 100g balení EnteroZOO! A jak je můžete získat? Úplně jednoduše! Sdílejte tento článek co nejvíce na Facebooku a my pak náhodně vybereme tři z vás, kterým přípravek zašleme.

Soutěž končí 31. 12. 2019

Úvodní foto: Jitka Metličková

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->