Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková

Anketa Kynolog roku 2019 zná své vítěze. Během slavnostního galavečera, který se konal 22. února 2020 v pražském klubu MeetFactory, ocenili porotci nejlepší české kynology v celkem 11 sportovních disciplínách. Titul absolutního vítěze získala Alena Smolíková, vítězka kategorie Dogdancing.


Témata: Kynolog roku
Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková
red. 24.2.2020 3395x Reportáže

Během slavnostního večera vybírala porota vítěze celkem v 11 kategoriích. Ve vybraných disciplínách získali ocenění také junioři. Titul Junior roku 2019 udělila porota Zoře Lehké, vítězce kategorie Mushing – individuální disciplíny a mistryni světa v canicrossu. Večerem hosty i diváky živého vysílání provázel moderátor Jonáš Novotný spolu s Jakubem Štýbrem, šéfredaktorem časopisu Psí sporty.

Absolutní vítězkou a nositelkou titulu Kynolog roku 2019 se stala Alena Smolíková, vítězka kategorie Dogdancing. Ta zahájila loňský rok 2. místem na soutěži Crufts v Anglii, s fenkou Jerry získala také titul mistryně Evropy a České republiky ve Freestyle. S fenkou Kirou poté vyhrála mistrovství České republiky v kategorii Heelwork to Music. Ocenění Nejsympatičtější kynolog roku 2019 udělila veřejnost svým hlasováním flyballovému družstvu Jokers.

Stejně jako v minulých letech, i letos uděloval partner ankety časopis Psí sporty ocenění Kynologický počin roku 2019. Ten si v letošním roce odnesl František Schejbal st., který se psem Uranem v říjnu úspěšně završil dvoudenní pátrání psovodů, policistů, hasičů i dobrovolníků po cyklistovi ztraceném v Jizerských horách, a zachránil mu tak život.

 

Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková
Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková

Do Síně slávy byl letos uveden pětadevadesátiletý Karel Hartl, jeden z nejznámějších českých kynologů, který po 2. světové válce obnovoval československou služební kynologii. Pracoval jako policejní psovod a po vzniku vojsk pohraniční stráže začal u armády působit jako vedoucí kynolog. Současně je také otcem myšlenky křížení vlka s německým ovčákem, ze které vzešlo naše národní plemeno – československý ovčák. Karel Hartl dále přispěl ke zdokonalování systému výcviku s využitím nejnovějších poznatků o chování psů a sám se věnoval výzkumu v této oblasti. Kromě toho je autorem několika knih o chovu a výcviku služebních plemen, které byly základním zdrojem znalostí pro celé generace československých kynologů.

Anketu Kynolog roku pořádá už 5. rokem Brit, značka superprémiových krmiv pro domácí mazlíčky. Jedná se o anketu, která jako jediná svého druhu představuje a oceňuje vrcholovou spolupráci cvičitelů a jejich psů. Současně se také jedná o ohlédnutí za uplynulou sezónou a oslavu největších úspěchů na poli české kynologie.

Vítězové jednotlivých kategorií

Agility – Martina Magnoli Klimešová
Dogdancing – Alena Smolíková
Dogfrisbee – Veronika Urbášková
Flyball – The Rebels Hardcore
Mondioring – Barbora Vilimcová
Mushing (individuální disciplíny) – Martina Štěpánková
Mushing (spřežení) – Martin Vrtěl
Obedience – Michaela Míčová
Pasení – Roman Holeček
Sportovní kynologie – Martin Pejša
Záchranáři – František Schejbal st.

První místa v kategoriích juniorů

Agility – Klára Kokešová
Dogdancing – Viktorie Kuncková
Dogfrisbee – Martina Bolehovská
Mushing (individuální disciplíny) – Zora Lehká
Obedience – Michaela Míčová
Sportovní kynologie – Tereza Vajnerová

Figurant roku – David Hanel

 

 

 

VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv – rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 70 zemí Evropy a světa. Výroba aktuálně probíhá ve 4 továrnách – v Chrášťaněch, Chelčicích, Chotovinách a ve Velkém Ratmírově. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj krmiv Brit probíhá na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, jež splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Současně je Brit hrdým partnerem centra Helppes pro výcvik asistenčních psů a canisterapeutické organizace Aura Canis. Dále sponzoruje mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a jiné psí sporty.

 

Kam dál ...