Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak posilovat inteligenci psa?

Je vám také jasné, že každý pes je od přírody velice zvídavý a společenský tvor? Málokdy se ale hovoří o výborné psí inteligenci, která mnohdy předčí veškerá naše očekávání. Ano, ano, je to tak...


Jak posilovat inteligenci psa?
všepropejska.cz 9.10.2019 3606x Pro začátečníky

Asi se vám občas stává, že nad výkony vašeho psího mazlíčka kroutíte hlavou a jste překvapeni, co všechno se dokáže naučit. Psí inteligenci je ovšem nutné neustále bystřit a posilovat.

Jaká je vlastně psí inteligence?

 

Inteligenci našeho pejska není radno podceňovat. O tom se můžeme přesvědčit v kterémkoliv specializovaném obchodě s chovatelskými potřebami, kde jsou k dostání různé interaktivní hračky nebo hlavolamy.

Jak posilovat inteligenci psa?

Každý má ovšem jinou představu o inteligentním psovi. Pro někoho je to pes, který serychle učí, pro jiného pes, kterýrozumí každému pokynu. Pejsek, který potřebuje na učení a výcvik více času, není hloupý. Jen potřebuje svoji inteligenci dovést k dokonalosti.

S inteligencí však souvisí i charakter pejska. Velice chytří a inteligentní psi nemusí být vždy ideálními společníky do života. Právě proto, že jsou až příliš chytří. Takový pejsek je neposedný, neustále vyžaduje vaši pozornost, je často znuděný. Právě tito pejsci ocení kvalitní pomůcky pro rozvoj psí inteligence.

Kteří pejsci jsou nejinteligentnější?

Na tuto otázku není možné najít jednoznačnou odpověď. Díky našemu přístupu může být velice chytrý kterýkoliv pejsek. Obecně se uvádí, že na prvních příčkách pomyslného žebříčku chytrosti se umístila tato plemena:

  1. Border kolie
  2. Pudl
  3. Německý ovčák
  4. Zlatý retrívr
  5. Dobrman

Ovšem není pravdou, že bystrý mozek mají pouze velká psí plemena. Mezi ty nejmenší chytrolíny patří:

  1. Malý knírač
  2. Australský teriér
  3. Jorkšírský teriér

Pomůcky pro posílení psí inteligence

 

Jak posilovat inteligenci psa?

Ideálními pomůckami pro posilování psí inteligence jsou interaktivní hračky. Interaktivní hračky pro psy zabaví každého pejska po dobu naší nepřítomnosti nebo jsou nástrojem společných her a výcviku. Další velice oblíbenou hračkou jsou plastové míčky na pamlsky, které disponují důmyslným uzavíráním a pejsek tak musí přijít na to, jak se k oblíbené pochoutce dostat. V neposlední řadě je potřeba zmínit také hlavolamy pro psy, které posilují všechny tři druhy výše zmíněné psí inteligence.

Hry pro posílení psí inteligence

 

Mezi chovateli jsou velice oblíbené hry na posílení inteligence, které mohou pejska zabavit, a zároveň pejska cvičíme novým povelům.

1. Hra na schovávanou

K této hře je vhodné použít oblíbenou hračku nebo pamlsek, který pejskovi ukážeme, a poté jej přikryjeme plechovkou nebo například ručníkem. Necháme pejska, ať předmět sám objeví. Můžeme stopovat i čas, za který se to pejskům podaří.

2. Napodobování

Vyberte si okamžik, kdy pes sedí asi tři metry od vás, ne však tehdy, když jste mu nařídili sednout. Dívejte se mu soustředěně do obličeje. Když se na vás pes podívá, počítejte potichu do tří a pak se široce usmějte. Sledujte, jak se pes zachová a zda se vás snaží napodobit.

Kam dál ...