Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Naučme psa cestovat!

Je pro vás cestování zálibou? Nebo dokonce vášní, bez které si nedovedete představit spokojený život? Pokud si ale lámete hlavu nad tím, jak ho skloubit s chovem domácích mazlíčků, máme pro vás dobré zprávy.


Naučme psa cestovat!
Vsepropejska.cz 17.8.2019 7630x Pro začátečníky ...

Léto je v plném proudu, ale co když váš čtyřnohý parťák cestování zrovna nemiluje? Někteří pejsci dokážou být zapálenými cestovateli. Ovšem pokud v sobě pejsek zrovna nemá cestovatelskou krev, můžeme v nich tuto zálibu probudit a cestování je naučit. Nesmíme však zapomínat na komplikace, které na cestách mohou nastat.

Jak na zdravotní komplikace způsobené jízdou v autě?

Naučme psa cestovat!

Někteří pejsci trpí poruchou v oblasti středního ucha. Při jakémkoliv rychlejším pohybu je jim špatně od žaludku, zvrací a zkrátka se necítí ve své kůži. Na žaludeční problémy může veterinář předepsat léky, které jim podáváme bezprostředně před cestováním. Obdobné příznaky však může vyvolat i extrémní strach z neznámého dopravního prostředku, či z nepohodlí.

Seznámení s dopravním prostředkem krok za krokem

Jelikož je pro psy auto zpočátku velkou neznámou, je důležité je s dopravním prostředkem důkladně seznámit. Musíme však být trpěliví a ohleduplní.

  • Pejskům umožníme přístup do otevřeného, zaparkovaného vozu.
  • V případě nezájmu ze strany našich mazlíčků můžeme dovnitř vozu hodit aportovací hračky.
  • Postupně pejska učíme sedět na sedadle spolujezdce a sedneme si vedle něho.
  • Pokud je pejsek v pohodě a v klidu, nastartujeme vůz a necháme pejska zvykat si na zvuk a atmosféru ve vozidle.

Aby bylo cestování bezpečné a komfortní

Naučme psa cestovat!

Ať už cestujeme za rodinou, k lékaři nebo na delší vzdálenost, vždy je potřeba myslet na bezpečnost pejsků, ale i ostatních spolujezdců. Psi by proto neměli sedět na sedadle nebo na podlaze volně, ale měli by být připoutáni pásem nebo umístěni v taškách nebo klecích. Taková taška i přepravka dokáže u pejska vyvolat pocit nedůvěry a odtažitosti. Poté, co tašku nebo jinou přepravku zakoupíte, nechte ji stát v bezpečí domova a nechte pejska, aby si ji takzvaně ohmatal a seznámil se s ní, můžete dovnitř umístit oblíbenou hračku nebo pamlsek, což zvíře jistě ocení.

Ani během jízdy by pejsek neměl strádat, měl by se cítit pohodlně a uvolněně. Pokud cestujeme delší dobu, je vhodné dělat každé dvě hodiny přestávku. Pejskovi dopřát volnost, vyvenčit ho a nabídnout mu čerstvou vodu. Ne vždy však máme vodu k dispozici, proto je dobré pořídit si k tomuto účelu cestovní lahev, a mít tak čerstvou vodu kdykoliv po ruce. Během jízdy v autě dostatečně větrejte, a pokud je to možné, nikdy psa v autě nezavírejte samotného.

Vsepropejska.cz – Specialista na chovatelské potřeby zejména pro malé a střední psy

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->