Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Čipování versus očkování od roku 2020!

Máte už řádně očipovaného svého psa? A věděli jste, že pokud tak do konce roku 2019 neučiníte, nemáte platné očkování proti vzteklině, ať už je v tuto chvíli jeho expirace jakákoliv? Jo, jo, to jsou ale změny…


Čipování versus očkování od roku 2020!

Asi víte, že od 1. 1. 2020 je jako platná uznávaná vakcinace psů proti vzteklině pouze v případě, kdy je pes identifikačně označen čipem. Asi většina z nás si myslela, že pokud má pes v očkovacím průkazu uvedeno, že je vakcinace platná např. do roku 2020, 2021 nebo 2022, není třeba se požadavkem na čipování zatím zabývat. Ale je tomu skutečně tak?

Na webu Státní veterinární správy (www.svscr.cz) jsou na toto téma uvedeny informace a také často kladené otázky.

 

Jednu z nich si dovoluji ocitovat:

Můj pes má platné očkování proti vzteklině. Termín přeočkování má až v průběhu roku 2020 (případně 2021 či 2022). Musím jej nechat čipovat ještě v roce 2019, nebo stačí až při přeočkování?

Čipování versus očkování od roku 2020!

Jak již bylo uvedeno výše, na základě zmíněné novely veterinárního zákona je s účinností od 1. ledna 2020 očkování psa proti vzteklině platné pouze, pokud je pes označen mikročipem, případně označen čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011. Není tedy možné tuto proceduru odkládat až do dalšího přeočkování. Pokud tak již chovatel neučinil, je nutné nechat psa označit nejpozději do konce roku 2019, jinak bude očkování považováno za neplatné. 

Čipování versus očkování od roku 2020!

Z uvedeného vyplývá, že z pohledu SVS vůbec nezáleží na tom, jaká platnost je uvedená v očkovacím průkaze. Nebude-li pes čipovaný, kontrolní orgán nebude platnost vakcinace uznávat a majitel psa může počítat s citelnou pokutou.

 

https://www.labvet.cz

Ilustrační foto: Martina Irglová

Čipování versus očkování od roku 2020!

Veterinární laboratoř LABVET

Co všechno nabízíme?

REPRODUKCE – určení optimálního dne krytí feny, gynekologické, cytologické a bakteriologické vyšetření feny

VYŠETŘENÍ – hematologie, biochemie, chemie, mikrobiologie, parazitologie, sérologie, alergologie, diabetologie, endokrinologie, etologie chovu

ODBĚRY – vyšetření kožních onemocnění, preventivní zdravotní kontroly u starších psů, minerální profil (růstový test) u mladých a rostoucích psů velkých o obřích plemen, profilové testy pro veterináře 

 

Rádi pomáháme zvěrolékařům, chovatelům i majitelům řešit nejrůznější zdravotní problémy jejich čtyřnohých pacientů či vlastních domácích mazlíčků! Ochota a vstřícnost jsou u nás samozřejmostí!

https://www.labvet.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...