Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...

Víte, že od 15. ledna 2020 vstoupila v platnost novela veterinárního zákona, která nám mimo jiné nařizuje i hlášení tří a více fen v jedné domácnosti?. Jak to udělat jsme vyzkoušeli za vás...


Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...
Red. 15.1.2020 11910x Právo a legislativa

Web Státní veterinární správy je celkem přehledný a dá se říci, že velice dobře udělaný. Naleznete zde tedy veškeré potřebné informace. A protože my v redakci jsme všechny majitelkami tří a více fen, tak tato povinnost padla i na nás. Tak hurá na věc...

Hlášení lze provést online

Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...

Pokud patříte mezi ty chovatele, kteří mají opravdu jen ty tři feny a jdou toto hlášení provádět poprvé, je třeba se nejprve zaregistrovat na webu SVSCR. To provedete snadno na následujícím odkazu: https://www.svscr.cz/online-formulare/registrace/

Zde vyplníte jen svůj e-mail a své jméno či název chovatelské stanice – volba je na vás. Kliknete na tlačítko odeslat a je hotovo. Prakticky ihned vám přijde do uvedeného e-mailu potvrzení, ve kterém budete mít také heslo. A můžete přejít do online aplikace pro hlášení.

Jak vyplnit online formulář?

Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...

Vlastní web vás krásně navede na vyplnění online formuláře. Je to snadné, rychlé a zabere vám to sotva pět minut. Jako první hlásíte chov. Vyplníte osobní údaje, jako jsou adresa, vaše jméno a název CHS. Má to však jednu velkou vadu – výběr chovu máte pouze ze dvou možností. Druhem chovu tak může být buď chovatelská stanice s PP, nebo sportovní využití (např. psí spřežení). Co si o tom myslíte? A kam se mají hlásit ti, kteří neprovozují chov s PP? 

 

Zeptali jsme se SVSCR: „A kam se mají hlásit majitelé fen, kteří neprovozují chov s PP?“   

A dostali jsme odpověď: „Ve formuláři je zaškrtnutí kolonek „Chovatelská stanice s PP“ a „sportovní využití“ dobrovolné a tento údaj je pouze doplňující. V žádném případě to však neznamená, že pro ostatní kategorie formulář určen není. Pouze spadají do pomyslné kolonky „ostatní.“ Chovatelská stanice je považována za chovatelskou stanici, pokud má např. u ČMKU a FCI registrovaný a chráněný název a odchovává štěňata

Z výše uvedeného vyplývá, že povinné kolonky, které máte vyplnit, jsou jen ty s hvězdičkou a druh chovu tedy přiznávají jen chovatelé, kteří odchovávají psy s PP.

 

Mám tři feny a...

Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...

Pokud jste si však mysleli, že je to vše – chyba. Ještě vás čeká hlášení konkrétních fen. A to provedete hned pod hlášením chovu. Stisknete zelené tlačítko „Přidat fenu“ a vyplníte požadované údaje. Jsou ke každému zvířeti celkem tři – plemeno, číslo čipu a datum narození. Toť vše!

Závěrem

Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...

Samotná registrace zabere jen pár minutek. Rozhodně si připravte na stůl očkovací průkazy nebo pasy, abyste mohli opsat v klidu číslo čipu. Ač se pro dnešní chovatele a majitele jedná o další relativně zbytečně zatěžující záležitost, jedno se SVSCR musí nechat. Formulář je jednoduchý a snadno si s ním poradíte. A oproti situaci před dvěma lety, kdy vstoupila v platnost povinnost hlásit fen pět, je přehled daleko skromnější a nikdo si nepřečte, kolik fen ve skutečnosti máte a kde bydlíte. Hlášení zdar!!!

Rozčiluje vás další byrokracie a moc nechápete povinnost hlášení tří a více fen? Máte k tomu nějaké dotazy? Zajímá vás něco konkrétního? Napište nám do redakce a my vám odpověď zajistíme. Své náměty, podněty, dotazy či připomínky nám zasílejte na adresu redakce@ecanis.cz.

Ilustrační foto: Nikola Kolářová

Zkusili jsme za vás – hlášení tří a více fen...
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->