Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 2.díl

Také jste se u prvního dílu tohoto seriálu dost pobavili a těšíte se na další zkušenosti chovatelů se zájemci o štěňata? Máme tady pro vás další porci neskutečně skutečných zážitků! A co myslíte, budete se tentokrát spíš smát nebo plakat?


Čím vším může šokovat zájemce o štěně … aneb Má se chovatel smát nebo spíš plakat? 2.díl
Michaela Weidnerová 3.4.2018 21012x Věřte - nevěřte

Zřejmě jsme narazili obrazně řečeno na zlatou žílu, studnici „pokladů“, či pytel plný inspirace. Možná dokonce tento seriál předčí počtem dílů i leckterou telenovelu. Ano, první část měla veliký úspěch a vy jste nás v podstatě ihned zahrnuli obrovským množstvím reakcí a svých vlastních zkušeností. Máme opravdu z čeho vybírat. Tentokrát se podíváme pěkně pod pokličku jedné chovatelské stanice grifonků…

Chovatelka:

ecanis „Říká se, že podle sebe, soudím tebe, možná proto jsem z některých hovorů stále v neuvěřitelném šoku a říkám si, že to přeci není možné! Jak vůbec může člověk, který chce živého tvora, říci něco, co občas z druhého konce telefonu slýchám…“

„Za kolik ta štěňata prodáváte?“

Nejčastější věta, bohužel pro zájemce jejich poslední věta! A má nejčastější odpověď je: „Dobrý den!“, tedy ta dvě slova, co se na druhé straně milý zájemce ani nenamáhal říci.

Již nikdy nepojmenovat psa podle značky!ecanis 

„Dobrý den, koukala jsem u vás na stránkách, že máte psa jménem Cartier. Víte, já už mám hodinky Cartier, prstýnků Cartier  mám dokonce několik, stejně jako náramků Cartier, dokonce i kabelku Cartier mám, ten pes by se mi prostě hodil do sbírky…“

To, co je pro mě dar z nebes, nemusí být pro ostatní…

ecanis Vedla jsem již celkem dlouhý hovor se zájemkyní a pomalu se chystala na to, že ji pustím do tzv. druhého kola, tedy že dojde k osobnímu setkání. Paní byla velmi milá, na mé otázky odpovídala bez problémů, prostě jsem začínala mít takový ten dobrý pocit, když jí říkám: „U grifonků a brabantíků je úžasné, že se dožívají i vysokého věku. Znám ve svém okolí i šestnáctiletého grifonka.“ Když v tom se z druhého konce ozvalo: „Ježíši! Tolika?!? To snad raději ne! To už je moc dlouho!“

Jaké měl pán asi povolání?ecanis 

Dobrý den, potřebuji vědět, jestli by ten pes uměl štěkat přesně pět minut před tím, než přijdu domů?“

 „Prosím? Pokud chodíte domů ve stejný čas, tak vás bude určitě čekat, ale že by štěkal a k tomu přesně pět minut před vaším příchodem…“

 „Ne! Já to potřebuji vědět přesně! Bude štěkat přesně pět minut před tím, než přijdu domů?“

 Akce! Sleva! Zadarmo!

„Dobrý den, viděli jsme u vás na stránkách, že máte nějaké větší štěně stále volné. Asi bude vadné, že? Ale to by nám nevadilo, hlavně pokud je levné…“

Foto: archiv chovatelky

Máte i vy nějakou podobnou zkušenost se zájemcem o štěňátko a rádi byste se o ni podělili s ostatními? Tak neváhejte a napište nám na redakce@ecanis.cz! Jména nikoho ze zúčastněných uvádět nebudeme.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->