Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

Všimli jste si kolik šikovných a ochotných lidí měsíc co měsíc plní svými příspěvky stránky našeho časopisu? A nejinak tomu bude i poslední den v roce!


Ať se dobře daří! – Poselství č. 4
red. 1.1.2021 2931x Silvestr 2020

Nedílnou součástí bezproblémového chodu kynologického magazínu eCanis jsou kromě báječné redakce (jako tedy nás) i naši milí autoři a pravidelní dopisovatelé, a tak jsme si je dovolili požádat o spolupráci na našem silvestrovském programu a všem jsme jim položili jednu jedinou otázku:

Prozraďte nám, jak budete se svým psem (případně i bez něj) trávit letošního Silvestra, jaké máte plány do nadcházející kynologické sezóny a co byste popřál/a našim čtenářům do nového roku?

Letos budeme doma!

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

Každoročně se snažíme trávit Silvestra s přáteli, kteří jsou stejně postižení jako my. V loňském roce to bylo krásné setkání na vesnici na Svitavsku, kde jsme samozřejmě mimo jídla a popíjení také běhali po lese a hledali „ztracené“ lidi. Novoroční vycházka v okolních lesích je vždycky skvělým začátkem nového roku. Sice se to ani na vesnici neobejde bez nějaké té rány, ale šlo to vydržet. Letos kvůli všem opatřením zůstáváme doma. Bydlíme v okrajové části Brna, kde máme blízko lesy a tak to budou opět procházky s našimi bloodhoundy a basetem. Jsem zvědavý, jak se projeví vyhláška města Brna o zákazu pyrotechniky. V každém případě bych pochopil, když si někdo odpálí rachejtli o půlnoci. Co ale nechápu, je, že se střílí skoro celé tři týdny přes Vánoce až do Nového roku.

Plány na příští rok jsou tradiční. Abychom byli hlavně zdraví a přečkali s co nejmenšími ztrátami tuto nepříjemnou dobu. Mantrailisti kynologickou sezonu nemají. Trénuje se po celý rok bez ohledu na počasí, protože stejně tak se ztrácí i lidé. Můj bloodhound Quido má složený atest IBHA stupně 2 a tak může být využitý i k pátrání po osobách. Přesto všechno bych si ale přál, aby se lidi neztráceli a nepotřebovali naši pomoc. Raději budeme i nadále poctivě trénovat, abychom byli připraveni.

Čtenářům bych rád popřál mnoho zdraví a štěstí, aby nemuseli řešit žádné krizové situace a splnilo se jim vše, co si jen přejí.

 

Richard Novotný, mantrailing RESDOGS a IBHA

Všude dobře, doma nejlíp

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

Míša: Někdo by řekl, že od sebe s Aničkou odpočíváme alespoň na Silvestra, ale opak je pravdou. Naše Silvestry jsou poklidné, tedy pokud nám to naše smečky dětské a psí dovolí. Hrajeme hry, pejsci dostanou různé hlavolamy, ale je fakt, že patříme mezi ty šťastnější a naši chlupáčci dělbuchy extra neřeší a vlastně pro ně příprava chlebíčků znamená, že budeme ze všech skrýší tahat kostičky, králičí ouška, pařátky a jiné laskominy a oni se šťastně prokoušou do nového roku. 

Anna: Také děláme předsevzetí, co se hal Bouda a našeho obchůdku V Boudě týká. Je fakt, že naše plány na tento rok hodně ovlivnila epidemie, ale nevzdáváme se. Jsme s Míšou proslulé černým humorem a sarkastickým nadhledem na stav věcí, a to nám mockrát pomohlo odrážet se ode dna. Myslím ale, jako u mnoho jiných sfér, že příští rok bude o tom udržet se, a přežít!

M+A: Čtenářům dříve než popřejeme, chceme poděkovat za jejich přízeň, za objednávky minulé a pevně doufáme i budoucí, a dále nás těší, že mezi čtenáři jsou již také návštěvníci, či stálí klienti haly Bouda, a to jak ve Vraném, tak i v Přerově na Moravě. Dokonce už máme návštěvy na Smíchově, kam jsme se s kamenným obchůdkem přestěhovali.

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

A plány? Letošní rok nás naučil nic neplánovat a pružně reagovat na to, co přijde. Takže ani tento rok neplánujeme, ale pokud to situace dovolí, rádi bychom český trh obohatili o další zajímavé výrobky, bez kterých žádný pejskař nemůže být a připravili pro naše „boudí“ nadšence spoustu zajímavých akcí a závodů, které se nám letos zrealizovat nepodařilo.

A teď k tomu přání, snad jediné, co má smysl v tomto podivné období je: Zdraví, zdraví, a zase to zdraví, a nevzdávat se a bojovat, dokud to lze…

 

Míša Husáková

Anička Zatloukalová

www.vboude.cz

Kam dál ...
  Su slavná…

  Su slavná…

  Jo, jo, to se tak někdy přihodí člověku věci… Také se vám už stalo, že se za vámi ...

  Silvestr 2020

  Citáty

  Citáty

  Máte rádi nejen peprné vtipy, ale i různé pranostiky, rčení nebo citáty? Pak tu určitě ...

  Silvestr 2020