Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

Všimli jste si kolik šikovných a ochotných lidí měsíc co měsíc plní svými příspěvky stránky našeho časopisu? A nejinak tomu bude i poslední den v roce!


Ať se dobře daří! – Poselství č. 4
red. 1.1.2021 3187x Silvestr 2020

Nedílnou součástí bezproblémového chodu kynologického magazínu eCanis jsou kromě báječné redakce (jako tedy nás) i naši milí autoři a pravidelní dopisovatelé, a tak jsme si je dovolili požádat o spolupráci na našem silvestrovském programu a všem jsme jim položili jednu jedinou otázku:

Prozraďte nám, jak budete se svým psem (případně i bez něj) trávit letošního Silvestra, jaké máte plány do nadcházející kynologické sezóny a co byste popřál/a našim čtenářům do nového roku?

Letos budeme doma!

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

Každoročně se snažíme trávit Silvestra s přáteli, kteří jsou stejně postižení jako my. V loňském roce to bylo krásné setkání na vesnici na Svitavsku, kde jsme samozřejmě mimo jídla a popíjení také běhali po lese a hledali „ztracené“ lidi. Novoroční vycházka v okolních lesích je vždycky skvělým začátkem nového roku. Sice se to ani na vesnici neobejde bez nějaké té rány, ale šlo to vydržet. Letos kvůli všem opatřením zůstáváme doma. Bydlíme v okrajové části Brna, kde máme blízko lesy a tak to budou opět procházky s našimi bloodhoundy a basetem. Jsem zvědavý, jak se projeví vyhláška města Brna o zákazu pyrotechniky. V každém případě bych pochopil, když si někdo odpálí rachejtli o půlnoci. Co ale nechápu, je, že se střílí skoro celé tři týdny přes Vánoce až do Nového roku.

Plány na příští rok jsou tradiční. Abychom byli hlavně zdraví a přečkali s co nejmenšími ztrátami tuto nepříjemnou dobu. Mantrailisti kynologickou sezonu nemají. Trénuje se po celý rok bez ohledu na počasí, protože stejně tak se ztrácí i lidé. Můj bloodhound Quido má složený atest IBHA stupně 2 a tak může být využitý i k pátrání po osobách. Přesto všechno bych si ale přál, aby se lidi neztráceli a nepotřebovali naši pomoc. Raději budeme i nadále poctivě trénovat, abychom byli připraveni.

Čtenářům bych rád popřál mnoho zdraví a štěstí, aby nemuseli řešit žádné krizové situace a splnilo se jim vše, co si jen přejí.

 

Richard Novotný, mantrailing RESDOGS a IBHA

Všude dobře, doma nejlíp

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

Míša: Někdo by řekl, že od sebe s Aničkou odpočíváme alespoň na Silvestra, ale opak je pravdou. Naše Silvestry jsou poklidné, tedy pokud nám to naše smečky dětské a psí dovolí. Hrajeme hry, pejsci dostanou různé hlavolamy, ale je fakt, že patříme mezi ty šťastnější a naši chlupáčci dělbuchy extra neřeší a vlastně pro ně příprava chlebíčků znamená, že budeme ze všech skrýší tahat kostičky, králičí ouška, pařátky a jiné laskominy a oni se šťastně prokoušou do nového roku. 

Anna: Také děláme předsevzetí, co se hal Bouda a našeho obchůdku V Boudě týká. Je fakt, že naše plány na tento rok hodně ovlivnila epidemie, ale nevzdáváme se. Jsme s Míšou proslulé černým humorem a sarkastickým nadhledem na stav věcí, a to nám mockrát pomohlo odrážet se ode dna. Myslím ale, jako u mnoho jiných sfér, že příští rok bude o tom udržet se, a přežít!

M+A: Čtenářům dříve než popřejeme, chceme poděkovat za jejich přízeň, za objednávky minulé a pevně doufáme i budoucí, a dále nás těší, že mezi čtenáři jsou již také návštěvníci, či stálí klienti haly Bouda, a to jak ve Vraném, tak i v Přerově na Moravě. Dokonce už máme návštěvy na Smíchově, kam jsme se s kamenným obchůdkem přestěhovali.

Ať se dobře daří! – Poselství č. 4

A plány? Letošní rok nás naučil nic neplánovat a pružně reagovat na to, co přijde. Takže ani tento rok neplánujeme, ale pokud to situace dovolí, rádi bychom český trh obohatili o další zajímavé výrobky, bez kterých žádný pejskař nemůže být a připravili pro naše „boudí“ nadšence spoustu zajímavých akcí a závodů, které se nám letos zrealizovat nepodařilo.

A teď k tomu přání, snad jediné, co má smysl v tomto podivné období je: Zdraví, zdraví, a zase to zdraví, a nevzdávat se a bojovat, dokud to lze…

 

Míša Husáková

Anička Zatloukalová

www.vboude.cz

Kam dál ...