Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

96 hodin – žádný hollywoodský trhák, ale špičkový výukový program!

Kynologie je dnes velmi moderním sportem. Psí školy a cvičiště nám rostou doslova jako houby po dešti. Sociální sítě jsou plné rad rádoby odborníků a ubohý neznalý člověk pomalu neví, kam se obrátit, když řeší nějaký problém. Ti znalejší však smýšlí jinak. Práce se psy je baví a mají touhu se neustále zdokonalovat za asistence těch nejlepších instruktorů. Patříte mezi ně a právě hledáte inspiraci, kde se kvalitně vzdělávat a jak se třeba stát vynikajícím trenérem psů? Máme pro vás výborný tip! Možná vás to překvapí, ale i v naší malé zemičce existuje skvělá výcviková škola, a to pod vedením nikoho jiného než Jiřího Ščučky. A již v lednu otevírá svůj další trenérský kurz… Pár posledních míst je ještě volných, neváhejte tedy příliš dlouho!


96 hodin – žádný hollywoodský trhák, ale špičkový výukový program!
matilda 16.1.2018 20824x PR články

Prestižní výcvikové centrum Animal Training Academy, s.r.o. Jiřího Ščučky otevírá v lednu již potřetí první stupeň uceleného výukového programu ATA – „Trenér psů“ určený pro všechny ty, kteří by se v budoucnu chtěli stát profesionálními trenéry psů a dalších zvířat.

Proč tento výukový program vznikl?

ščučka Protože je prostě potřeba! Jiří Ščučka se již od roku 1982 zabývá systematickým vzděláváním kynologů a také výcvikem psů. V minulosti se takový školící systém skládal z individuální přípravy, pořádání výcvikových kurzů, konzultací a seminářů ve všech oblastech výcviku zvířat, především pracovních psů. Vzhledem ke stále vzrůstajícímu počtu chovaných zvířat a rozmanitosti jejich druhu vzrůstá současně i potřeba uceleného vzdělávání jejich majitelů, trenérů, chovatelů, ošetřovatelů a všech těch, kteří přichází do styku s jakýmkoliv zvířetem. Tito lidé s daným živým tvorem potřebují spolupracovat, manipulovat, nebo s ním nějak srozumitelně komunikovat. Absence vědomostí, jak správně konkrétní zvíře vnímat nebo jak s ním komunikovat, u něj pak způsobuje různé poruchy chování, neúměrnou psychickou zátěž a agresi. Z důvodů projevů některého z nežádoucích chování se poté s prosbou o pomoc na Jiřího Ščučku stále častěji obracejí majitelé a chovatelé různých druhů zvířat.

Právě proto se rozhodl založit v roce 2016 výcvikovou školu Jiří Ščučka – Animal Tranining Academy, s.r.o., která by se měla postupem času stát zdrojem informací a postupů v oboru tréninku zvířat a managementu jejich chování. Ve výcvikové škole postupně vzniká několik vzdělávacích směrů zaměřených na výcvik psovodů, trenérů psovodů a trenérů zvířat.

Do třetice všeho dobrého!ata 

Kynology velmi vyhledávaný první stupeň výukového programu „ATA – Trenér psů I.“ se od samotného vzniku výcvikové školy otevírá v ČR již potřetí, a to v lednu 2018. Naprosto stejný výukový program úspěšně běží i v sousedním Polsku. Na zájemce čeká šest víkendových bloků (celkem 96 učebních hodin) doslova nabitých vzděláváním a následně ještě sedmý, během kterého se budou skládat závěrečné zkoušky (nutné k získání certifikátu trenéra psů) a proběhne i slavnostní zakončení celého učebního cyklu.

Jak probíhá samotná výuka?

ščučka Učivo je zcela úmyslně rozděleno do tří předmětů – teorie výcviku, veterinární příprava a praktický výcvik a následně ještě do konkrétnějších výukových témat v rámci jednotlivých víkendů. Řadí se mezi ně například historie výcviku, proč je výcvik důležitý, základy etologie psů, motivace ve výcviku, tvarování chování, řešení problémů apod. Podrobný plán celého kurzu naleznete zde.

Přihlašování je spuštěno! Zbývají poslední volná místa!

Termíny:

 • 27. - 28. 1. 2018 - Farma Prak
 • 10. - 11. 2. 2018 - Farma Prak
 • 24. - 24. 2. 2018 - Farma Prak
 • 24. - 25. 3. 2018 - místo bude upřesněno
 • 21. - 22. 4. 2018 - Farma Prak
 • 19. - 20. 5. 2018 - Farma Prak
 •   2. - 3. 6. 2018 - zkoušky - Praha

Uzávěrka přihlášek:  20. ledna 2018 nebo do naplnění kapacity

Počet účastníků je omezen! Neváhejte a přihlaste se zde.

Splnili jste I. stupeň? Skvělé – máte možnost pokračovat!ščučka 

Po úspěšném absolvování prvního stupně výukového programu „Trenér psů I.“ má absolvent možnost se přihlásit do navazujícího kurzu „Profesionální trenér“. V tomto stupni výuky se účastník učí složitější stupně výcviku, práci trenéra s klientem, plánování výcviku, analýze chování zvířete, pokročilá řešení problémového chování apod. Po úspěšném absolvování tohoto stupně výuky by měl být absolvent seznámen s problematikou profesionálního tréninku. V případě zájmu mají tito lidé možnost další spolupráce s Jiřím Ščučkou, a to zapojením se do vznikající sítě profesionálních trenérů doporučených Animal Training Academy. Tato další spolupráce je i formou garance jejich kvality a dohledu nad jejich profesním růstem a propagací jejich služeb.

Na tyto dva stupně výukového programu navazuje stupeň třetí. Jedná se o výuku tréninku konkrétních směrů kynologického výcviku se speciálním zaměřením, kterému se chce zájemce věnovat, nebo se na něj specializovat.

"Když se budete dívat a naslouchat, tak k vám pes promluví…" J. Ščučka

Teorie a praxe patří dohromady!

ščučka Teorie je velmi důležitou součástí výcviku psů, která bývá bohužel velmi často opomíjena. Málokdo z dnešních výcvikářů umí srozumitelně vysvětlit například, co je to podmíněný a nepodmíněný reflex, operantní podmiňování a další mezi kynology často používané, ale ne každému zcela jasné pojmy. Důležité také je, že kurz nabízí propojení části teoretické přímo s praxí, a to vše pod vedením a dohledem toho nejpovolanějšího z nejpovolanějších – Jiřího Ščučky. Jeho výklady, ukázky a aplikace do praxe rozhodně stojí za to!

Pro koho je kurz určen?

Výukový program „ATA – Trenér psů I.“ je určen pro majitele psů, veterinární lékaře, pracovníky veterinárních ordinací, pracovníky v obchodech pro zvířata, personál hotelů pro psy, au-pair pro psy, ošetřovatele zvířat, instruktory kynologických klubů, psovody ozbrojených složek a pro všechny zájemce o výcvik psů, kteří chtějí získat nebo si rozšířit základní informace o problematice výcviku psů. Součástí kurzu je i aktivní účast vhodného psa. Tím se rozumí jakýkoli pes bez ohledu na plemeno, stáří a úroveň výcviku, který není agresivní, nemá problém s novým prostředím a je dobře motivovatelný potravou.

Kdo je Jiří Ščučka?ščučka 

Nejen v  tom našem českém kynologickém světě, ale i daleko za hranicemi je opravdu jen málo těch, kteří by jeho jméno neznali. Nakonec výčet všech superlativů na adresu Jiřího Ščučky by jistě vystačil na nejednu odbornou knihu...

Již jako čtrnáctiletý kluk cvičil psy a ti se vlastně prolínají celým jeho dalším životem. S kynologií začal ještě za dob Svazarmu, psy trénoval i na vojně, vystudoval střední policejní školu, stal se psovodem železniční, pořádkové a kriminální policie. Po revoluci si založil první soukromou výcvikovou školu a byl také prvním soukromým trenérem psů pro neslyšící a nevidomé v České republice. Po pádu světového obchodního centra nastaly talentovaným psům zlaté časy. Jiří Ščučka nejen cvičil tyto psy pro armádu a policii po celém světě, ale také po celém světě jezdil a nejlepší zvířata vyhledával. Nyní se věnuje především své výcvikové škole. Pořádá individuální kurzy a semináře pro širokou kynologickou veřejnost. Je i členem Mezinárodní trenérské asociace.

Ve zkratce

 • 37 let praxe s výcvikem psů
 • specialista na výcvik psů k vyhledávání výbušnin
 • instruktor výcviku služebních psů AČR
 • specialista na problémové chování u psů
 • specialista na řešení agresivního chování u psů
 • figurant na přeborech AČR, mistrovství světa IPO, mistrovství České republiky IPO
 • rozhodčí na akci „Obranářský speciál Ostrava“
 • výběr a výcvik psů pro armády a policie ČR, Polska, Německa, Nizozemska, Belgie, Francie, Itálie, USA, Kanady, Izraele, Egypta, Kataru, Jižní Afriky, Číny, Španělska
 • výcvik psů pozitivní metodou
 • v roce 2013, 2014 vyhlášem nejlepším trenérem v anketě „Kynolog roku“
 • udělen čestný titul „Doctor H. C. Of Motivation Psychology“
 • první soukromý trenér psů pro neslyšící

Foto: Animal Tranining Academy

Odkazy:

                    

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->