Závodíme pro Lucynku!

To je název neoficiálního dobročinného závodu obedience na podporu mladé ženy, stewardky Obedience klubu CZ s diagnostikovanou roztroušenou sklerózou. Dříve také nezištně pomáhala opuštěným kočkám a ujala se zuboženého křížence z útulku, nyní potřebuje pomoc sama. Nebuďme tedy lhostejní!

Závodíme pro Lucynku!

Žijme každý den naplno tak, jako by byl náš poslední, protože nikdy nevíme, co se nám ten následující může stát. Své by o tom mohla vyprávět i stewardka Obedience klubu CZ a dříve aktivní závodnice Lucka Ivanková, které se po sérii závažných zdravotních problémů život obrátil zcela naruby. Letos v červnu jí byla navíc diagnostikovaná roztroušená skleróza a momentálně je z větší části na vozíčku, s oporou chodítka či berlí ujde někdy i víc než sto metrů, ale jindy jen stěží pár kroků.

Co bude dál?

luc Lucka sama je úžasný člověk a bojuje s nastalou situací, jak to jen jde. Nikdo ale neví, jak se nemoc bude vyvíjet dál a ani na co všechno jí bude ochotná přispět pojišťovna. Zřejmě dostane nějaký starší vozíček, otázka chodítka ještě není dořešena a rovněž rehabilitace Vojtovou metodou, která jí velmi pomáhá, ale hrazena bude pouze asi čtrnáct dní. V současné době bydlí tato mladá paní v bytě, do kterého je přístup po cca deseti schodech bez tolik potřebné pohyblivé plošiny, není bezbariérově zařízen a ani její auto není z nejmladších a už vůbec ne vybaveno nezbytně nutným ručním řízením. Na první pohled to vypadá beznadějně, ale…

Lucie pro Lucynku

Řadu let pomáhala Lucka opuštěným kočkám prostřednictvím Kočičí naděje a poté se v roce 2012 sama z útulku ujala zbídačeného křížence Tobiáše a postupně s ním začala cvičit obedience. Rok na to přibyla do smečky i belgická ovčanda Ornela, další naděje pro tento sport. Člověk míní, ale život mění. A teď je zase na čase pomoci této houževnaté mladé dámě. Má štěstí v neštěstí, že má okolo sebe perfektní partu lidí v čele s trenérkou obedience Lucií Prause, která stojí za skvělým nápadem. Již 12. listopadu totiž v Kladně proběhne neoficiální dobročinný závod obedience „Závodíme pro Lucynku“, jehož výtěžek půjde na její podporu.   luca  

Pomoci může každý

V tuto chvíli je startovní pole ve všech kategoriích již plně obsazeno, nicméně se začali ozývat další a další lidé, kteří by se rádi přidali a podpořili dobrou věc. Pro ně a pro všechny další byla otevřena i speciální kategorie „Nestartujících“, kteří mohou formou startovného přispět Lucce na tolik potřebné pomůcky a zkvalitnění jejího života. Přidáte se také?

Podrobné informace o celé akci naleznete pod tímto odkazem: Závodíme pro Lucynku - neoficiální dobročinný závod obedience

Foto: archiv L. Ivankové

 

        luca

Co ještě nevíte o Lucynce?

Lucynka je opravdu Lucynka, dávná to přezdívka, nikoliv neznalost české gramatiky.

Věk:                              35 let

Rok 2006:                    Popálení na 74% těla, což vyžadovalo jedenácti měsíční pobyt v nemocnici bohužel s trvalými následky ve snížené pohyblivosti a imunitě.

Rok 2008:                    Počátek spolupráce s Kočičí nadějí                                

Rok 2012:                    Ujala se z útulku zbídačeného křížence Tobiáše

Rok 2013:                    Smečku rozšířila fena BO Ornela

Rok 2011 – 2014:        Studium na ČZU, bakalářský obor Speciální chovy

   (Pokud to zvládne, ráda by nadále pokračovala v doktorandském studiu)

Rok 2014 – 2016:        Dálkové studium na ČZU, magisterský obor Zájmové chovy  zvířat

Rok 2014-2017:           Studium na ČZU, bakalářský obor Kynologie

Od roku 2015:             Je stewardem klubu Obedience CZ.

Diskuse k článku Závodíme pro Lucynku!

Pravidla diskuse Nápověda

Redakce www.ecanis.cz nechce pravidly pro online diskuzi omezovat, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pro zjednodušení je lze shrnout do tří zásadních bodů. Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi na www.ecanis.cz vítán.

Nápověda pro diskuzi