Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Anglický buldok

Středně velký, silný a podsaditý pes, který rozhodně zaujme svým typickým vzhledem. Vzhledem ke své konstituci není příliš vhodný pro sporty a dlouhé procházky. Je však výborným společníkem. Rozhodně se jedná o plemeno, které se hodí spíše pro zodpovědnější majitele, kteří budou respektovat fyzické schopnosti svého psa.
Český názevAnglický buldok
Originální názevBulldog
Zkratka plemeneAB
Číslo standardu149
FCI skupinaII. - Pinčové a knírači
Velikoststřední (31 - 60cm)
Druh srstikrátká
Vhodnostpro začátečníky
pro seniory a děti
Umístěnído bytu
Využitíklidné procházky

Standard

Krátký výtah z historie

Buldok jako plemeno byl poprvé zmíněn v roce 1630, ačkoli jsou i dřívější zmínky o podobných typech psů jako bandog, název, který je dnes vyhrazen pro typ bojového psa. Původně byl využíván pro zápasy s býky, prošel i zápasy se psy, po roce 1835 se začal vyvíjet do krátkolebého psa, v podobě jak ho známe dnes. Plemeno buldok vstoupilo do výstavních kruhů v roce 1860 a v následujících letech došlo k velké změně jeho povahy. „Nádherně ošklivý“ pes s výrazem mopse, což je v protikladu s povahou milujícího psa vůči rodině a přátelům. Jedno z nejstarších původních plemen, známé jako národní plemeno GB, a po celém světě spojeno s britskou houževnatostí a legendárním Johnem Bullem.

Celkový vzhled

 • Krátkosrstý, dosti podsaditý, spíše nižší postavy, široký, silný a kompaktní. Hlava poměrně velká v poměru k velikosti těla, ale žádný ze znaků nesmí dominovat tak, aby byla narušená celková vyváženost, nebo aby pes byl deformovaný, nebo aby byla nepříznivě ovlivněna pohyblivost psa. Čelo relativně krátké, tlama široká, tupá, směřující mírně, ale ne přehnaně nahoru.
 • Jedinci vykazující respirační obtíže jsou vysoce nežádoucí. Tělo dosti krátké, pevně svázané, končetiny silné, dobře osvalené, v kondici, bez sklonu k obezitě. Pánevní končetiny vysoké a silné. Feny nejsou tak velké a dobře vyvinuté jako psi.

Povaha a temperament

 • Vyvolává dojem rozhodnosti, síly a aktivity. Pozorný, smělý, věrný, spolehlivý, odvážný, divokého vzhledu, ale milé povahy.

Hlava

 • Při pohledu ze strany se hlava zdá velmi vysoká a poměrně krátká od týlu ke špičce nosu. Čelo je ploché s mírnými záhyby kůže na hlavě a kolem, trochu volná a jemně zvrásněná bez extrémů, není však ani příliš vyvinutá, ani překrývající obličej. Obličejová partie od přední strany lícních kostí až po špičku čenichu relativně krátká, kůže může být lehce zvrásněná.
 • Vzdálenost od vnitřního koutku oka (nebo od středu stopu mezi očima) až ke špičce nosu by neměla být menší než vzdálenost od špičky nosu k okraji pysku.

Mozkovna

 • Lebka:
  Lebka je relativně velká v obvodu. Při pohledu zepředu se zdá lebka od čelisti až po temeno vysoká; také široká a hranatá. Od stopu se rozšiřuje rýha do poloviny lebky, která je patrná až k týlnímu vrcholu.
 • Stop:
  definovaný

Obličejová část

Při pohledu zepředu musí být protilehlé partie obličejové části hlavy rovnoměrně vyvážené vůči myšlené ose.

 • Nos:
  nos a nozdry velké, široké a černé, za žádných okolností ne játrové, červené ani hnědé. Špička nosu je posazena dozadu směrem k očím. Nozdry jsou velké, široké a otevřené, oddělené svislou výraznou rovnou rýhou uprostřed.
 • Tlama:
  tlama krátká, široká, obrácená vzhůru a od koutku oka až po koutek pysků hluboká. Je-li přítomna nosní vráska, vcelku nebo rozdělená, nesmí nikdy nepříznivě ovlivňovat nebo zakrývat oči nebo nos.
 • Úzké nosní dírky a těžká nosní vráska jsou nepřijatelné a měly by být přísně penalizovány.
 • Pysky:
  Horní pysky jsou silné, široké a hluboké, po stranách zakrývají dolní čelist, vpředu dosahují k dolnímu pysku. Zuby nejsou vidět.
 • Čelisti / zuby:
  Čelisti jsou široké, silné a hranaté, dolní čelist lehce přesahuje horní čelist, mírně se stáčí nahoru. Čelisti jsou široké a hranaté, se šesti malými řezáky mezi špičáky v rovné řadě. Špičáky jsou široce od sebe. Zuby velké a silné, při zavřené tlamě nejsou vidět. Při pohledu zepředu je spodní čelist přímo pod horní čelistí a rovnoběžně s ní.
 • Líce:
  Jsou dobře zaoblené a prodloužené do stran až za oči.
 • Oči:
  Při pohledu zepředu uloženy hluboko v lebce, v dostatečné vzdálenosti od uší. Oči a stop jsou v jedné přímce, v pravém úhlu k čelní rýze. Jsou usazeny daleko od sebe, ale vnější koutky nepřesahují obrys lící. Kulaté, střední velikosti, ani zapadlé, ani vystupující, barvy velmi tmavé, téměř černé.  Při pohledu přímo vpřed pes neukazuje bělmo. Bez zjevných očních vad.
 • Uši:
  Vysoko nasazené, takže při pohledu zepředu tvoří přední okraj každého ucha pokračování vnější linie temene hlavy v jejím nejvyšším bodě. Uši by měly být posazené co nejdále a co nejvýše a pokud možno co nejdále od očí. Malé a tenké. "Růžovité" uši jsou správné, to znamená na zadní straně ohnuté dovnitř a dozadu složené. Horní a přední okraj uší padá ven a dozadu, vnitřek ušního boltce je částečně vidět.

Krk

 • Střední délky, silný, hluboký a mohutný. Dobře klenutá linie šíje, s trochou volné, silné a vrásněné kůže na hrdle, tvořící mírný lalok na každé straně.

Trup

 • Hřbetní linie:
  Bezprostředně za plecemi hřbet lehce klesá (nejnižší bod hřbetní linie), odtud páteř stoupá k bedrům (nejvyšší bod beder je výš, než nejvyšší bod plecí), pak horní linie strměji klesá k ocasu, tvoří tak mírný oblouk – pro toto plemeno charakteristický znak.
 • Hřbet:
  Krátký, silný, široký v plecích.
 • Hrudník:
  Široký, výrazný a hluboký. Žebra jsou klenutá a sahají dozadu. Hrudní koš kulatý a hluboký. Dobře nízko uložený mezi hrudními končetinami. Žebra nejsou po stranách plochá, ale dobře klenutá.
 • Spodní linie a břicho:
  Břicho vtažené, nevisící.

Ocas

 • Nízko nasazený, z kořene vychází spíše rovně a poté se ohýbá dolů. Kulatý, hladký a bez praporců nebo hrubého osrstění. Přiměřeně dlouhý - spíše kratší než dlouhý - silný u kořene, rychle se zužující do jemné špičky. Nesen dolů (aniž by se konec ocasu točil nahoru) a nikdy ne nad linii hřbetu. Chybějící, vrostlý nebo extrémně krátký přiléhající ocas je nežádoucí.

Končetiny

Hrudní končetiny

 • Celkový vzhled:
  Hrudní končetiny krátké v poměru k pánevním končetinám, ale ne tak krátké, aby se zdál hřbet dlouhý nebo tím trpěla aktivita psa.
 • Plece:
  Široké, šikmo posazené a hluboké, velmi silné a svalnaté, působící dojmem, že jsou připevněny po stranách trupu.
 • Loket:
  Lokty nízko posazeny, výrazně odstávají od hrudníku.
 • Předloktí:
  Hrudní končetiny velmi pevné a silné, dobře vyvinuté, široce postavené, silné, svalnaté a rovné, kosti jsou rovné a silné, ani křivé, ani zaoblené.
 • Nadprstí (Metacarpus):
  Krátké, rovné a silné.
 • Přední tlapy:
  Rovné a velmi lehce vytočené ven, střední velikosti a přiměřeně kulaté. Prsty kompaktní a silné, dobře oddělené, takže klouby předních tlap jsou nápadné a vysoké.

Pánevní končetiny

 • Celkový vzhled:
  Končetiny velké a svalnaté, mírně delší v poměru k hrudním končetinám. Končetiny dlouhé a svalnaté od beder až po hlezna.
 • Kolena:
  Kolena velmi mírně vytočená směrem ven od těla.
 • Zánártí (Metatarsus):
  Hlezna mírně zaúhlená, nízko posazená.
 • Zadní tlapky:
  Kulaté a kompaktní. Prsty kompaktní a silné, dobře dělené, takže klouby zadních tlap jsou nápadné a vysoké.

Chody / pohyb

 • Díky pohybu krátkými a rychlými kroky se zdá, že jde po špičkách prstů. Pánevní končetiny nezvedá vysoko, což vypadá, jako by se jen letmo dotýkaly země.. Při běhu se plece střídavě poněkud vysouvají. Zdravý pohyb je maximálně důležitý.

Osrstění

 • Srst:
  Jemné struktury, krátká, hustá a hladká (tvrdá pouze díky krátkosti a hustotě, není drátovitá).
 • Barva: Jednobarevná nebo jednobarevná s černou maskou či tlamou. Barvy (vždy by měly být zářivé a ve svém odstínu čisté): Žíhaná, červená všech odstínů, plavá, žlutohnědá atd., bílá a strakoš (tzn. bílá v kombinaci s libovolnou z výše uvedených barev). Nepigmentovaný nos, černá a černá s hnědou jsou vysoce nežádoucí.

Hmotnost

 • Psi: 25 kg.
 • Feny: 23 kg.

Vady

 • Jakákoliv odchylka od výše uvedených bodů se musí považovat za vadu a vážnost, s níž je vada posuzována, by měla být v přímém poměru k jejímu stupni a jejímu vlivu na celkový zdravotní stav a pohodu psa.

Vylučující vady

 • Agresivní nebo přehnaně plachá povaha.
 • Psi, kteří zjevně vykazují fyzické nebo povahové abnormality musí být diskvalifikováni.

 Poznámka: Psi musí mít dvě zjevně normální varlata, plně sestouplá v šourku.

 

SVĚDECTVÍ MÉ ÚSPĚŠNÉ PŮJČKY

Jmenuji se Dana Solcová z Prahy Česká republika, na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal ...

select nazev from lokality where id='11' LIMIT 1
Lokalita v
Okres Praha 10
Plemeno
Datum vložení
18.11.2022 - 08:51
cena: ,- Kč
Ověřený mail

Anglický buldok štěňata na prodej

select nazev from lokality where id='2' LIMIT 1
Lokalita v
Okres Praha 1
Kategorie
Plemeno
Datum vložení
25.6.2022 - 22:38
cena: ,- Kč

Anglický buldok, nádherná štěňátka

select nazev from lokality where id='27' LIMIT 1
Lokalita v
Okres Český Krumlov
Kategorie
Plemeno
Datum vložení
11.1.2022 - 21:20
cena: ,- Kč

Štěňata anglického buldoka

select nazev from lokality where id='26' LIMIT 1
Lokalita v
Okres České Budějovice
Kategorie
Plemeno
Datum vložení
26.12.2021 - 23:17
cena: ,- Kč

Anglický buldok štěňata výborné krevní linie

Anglický buldok štěňata s rodokmenem, výborné krevní linie. Více informací na telefonu: +385989509953 Viber / WhatsApp mail: keserbl@gmail.com Davor Keser Možné dodání do Rakouska, ...

select nazev from lokality where id='2' LIMIT 1
Lokalita v
Okres Praha 1
Kategorie
Plemeno
Datum vložení
22.12.2021 - 00:55
cena: ,- Kč
Ověřený mail

Anglický buldok - štěňátka s PP

Anglický buldok. CHS Srdce Hané nabízí 2 štěňátka - psy, nar. 14. 6. 2018. Otec: Ch. JCh. Black - Treasure Dogs Darius (ICh. Multi Ch. Sebyan Wilson Ocobo & Ch. Black-Treasure Icy), matka: Ch. ...

select nazev from lokality where id='2' LIMIT 1
Lokalita v
Okres Praha 1
Kategorie
Plemeno
Datum vložení
27.9.2018 - 15:23
cena: ,- Kč
Ověřený mail

Anglický buldok s PP

Chovatelská stanice Bajoka nabízí k prodeji červenou holčičku anglického buldoka s PP. Oba rodiče jsou k vidění. , odčervená, má EU pas a je připravená k odběru.

select nazev from lokality where id='82' LIMIT 1
Lokalita v
Okres Znojmo
Kategorie
Plemeno
Datum vložení
27.5.2018 - 05:35
cena: ,- Kč
Ověřený mail

Články s Anglický buldok

Ozdravme chov anglických buldoků, francouzských buldočků i mopsů!

Ozdravme chov anglických buldoků, francouzských buldočků i mopsů!

Věděli jste, že v některých státech byl zakázaný chov určitých plemen nebo že se o tom ze ...

Jak na to?Ostatní

Organizace s Anglický buldok

Moravskoslezský bulldog-mops klub se sídlem v Ostravě sdružuje chovatele, majitele a příznivce anglických buldoků, francouzských buldočků a mopsů. Je přímým členem ČMKU a jeho prostřednictvím i FCI. Náplní klubu je osvětová a propagační činnost,zaměřená na uvedená plemena, odborná podpora a pomoc chovatelům.
Klub anglických bulldogů České republiky, zapsaný spolek funguje nepřetržitě již od roku 1992 jako zájmový spolek, který sdružuje všechny slušné a odpovědné milovníky, majitele a chovatele anglických buldoků. Naším nejdůležitějším zájmem je vést celou činnost a aktivitu našeho klubu tak, aby pro nás všechny byl chov buldoků hlavně zájmovou činností, ze které máme potěšení a při které se chováme slušně a ohleduplně i vůči sobě navzájem.
Anglický buldok


-->