Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Stopařská poradna – Pomoc, mám nežravou fenu!

Stopařská poradna – Pomoc, mám nežravou fenu!

Stopařská poradna – Pomoc, mám nežravou fenu!

Máte také problém s motivací na žrádlo? Jak ale stopovat, když pes o jídlo zrovna moc ...

Stopařská poradna

Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi

• Jaryn
    27.5.2020 10:12:18
    Dobrý den, prosím od kdy počítáte stáří stopy? Já mám rozdíl mezi nášlapem a ukončením cca 20 min. Jsem ve fázi "co stopa, to granulka". Když nechám stáří stopy podle ukončení, tak mám třeba 60 min, a to na hlíně fenka nedá. Děkuji za radu .
    00
  • pes
    19.2.2020 09:52:27
    stopa se dá učit i na balonky
    00
  • Domesová Petra
    18.2.2020 18:57:49
    Moc pěkný článek
    00
  • Hubka
    18.2.2020 13:30:34
    Rady, jak rozežrat psa jsou pěkné, ale co když pes je žravý, potravu přijímá s chutí, mnohdy misku přímo vylíže. Ale není na pamlskování. Prostě jakmile je na cvičáku, na stopě, na kurzu, prostě tam, kde má pracovat a mnohdy i na procházce, nechce pamlsky. Jen přičichne nebo vyplivne. Podotýkám, ne vždy, ale většinou.
    Pes je zvyklý na ruch, na všemožné situace, ale v mnohých situacích prostě pamlsky odmítá - vypozorovali jsme, že od cizího si někdy vezme pamlsek a od nás ne. Sotva ale dojdeme domů, pamlsky hltá.
    00
    • Katka Houšková
      20.2.2020 01:27:28
      Dobrý den, pokusím se odpovědět co možná nejstručněji, i když by to bylo na delší debatu. Samotný fakt, že váš pes nepřijímá v některých situacích pamlsky může mít tisíc a jeden důvodů. Psychika, stres, příliš velké nebo naopak malé nasazení, slabý motivátor, resp. silnější motivátory všude kolem... a bez osobní znalosti psa, prostředí a konkrétní situace bohužel není možné /po internetu/ fundovaně radit. Ale podstatné slovo, které zminujete, je pamlsek. A tady ten problém stoprocentně začíná. Pokud jste četla seriál o přesném stopování, tak vám nemohla uniknout jedna z nejdůležitějších informací - a to sice, že pes nepracuje za pamlsek /tedy malou odměnu navíc/ ale za celou denní krmnou dávku. Moji psi jsou od malička učení, že potravu si musejí zasloužit, a proto všechny činnosti, které spočně provozujeme, dělají rádi a v maximální motivaci. Pokud by si moji psi na cvičáku nebrali pamlsky, tak by bohužel zemřeli hlady, protože doma už by je nic jiného nečekalo. Váš pes má pamlsek jako bonus - a bonus si vezme pouze v případě, že nebude mít žádný další - větší - motivátor. Pokud máte žravého psa, tak toho využijte, je to snadné.
      00