Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Střihnout – nestřihnout? Kupírovat – nekupírovat?

Střihnout – nestřihnout? Kupírovat – nekupírovat?

Střihnout – nestřihnout? Kupírovat – nekupírovat?

Ačkoliv je to již pětadvacet let zakázané, neustále potkávám psy, kteří jsou kupírovaní. ...

Zajímavosti

Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi

• Carloss
    13.9.2018 21:08:32
    Poradi mi nekdo kde v Polslu kupiruji usi?Ma predchozi stafordka je mela kupirovane a nikdy nerpela zanety sluselo ji to .Po letech jsem si znovu koupil stene staforda a hledam veterinare ktery to kvalitne udela .Prosim piste na muj email carloss.algiz@post.cz
    00
  • Kupirovat
    13.9.2018 10:41:19
    Nechápu, kdo to začal, který jedinec (jistě vysokého vzdělání) začal a vymyslel tento zákaz a hlavně z jakého důvodu? Proč někomu vadilo kupírování uší? Ta plemena, která to postihla, se mi zdají zničená .... a hlavně, co to přineslo? Komu se ulevilo?
    Psům jistě ne, jejich uši plandají, nedrží tvar, každé ucho jinak .... takže co? Lepidla, poleptané kůže, dráty do uší, obvazy na rok, než to ztvrdne? Nebo naříznutí, aby ucho padlo k lícní kosti ? Neustálé lepení, psa to obtěžuje, zanítí se zvukovod .... to napadlo toho prvního jedince nebo skupinu? Kam to povede? Řekla bych, že kupírování bylo bezbolestné, rychlé a mělo tradici daného plemene! Závidím Maďarsku, Polsku, Rusku a ostatním .... a vlastně i Slovensku .... TO jsou národy, které si leckdy nenechají kakat na hlavu! ANO, ráda bych doma měla kupírované jedince a velice mne mrzí, že mi to někdo nebo i nějaký pan Jaroslav Konrád zakázal!!!!!
    00