Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tak trochu jiný psí hotel…

Také byste občas potřebovali využít služeb psího hotelu a pořád si nemůžete vybrat, komu svého čtyřnohého miláčka svěříte? A záleží vám na tom, aby se pes cítil jako doma? Možná pro vás máme vynikající tip!


Tak trochu jiný psí hotel…
Michaela Weidnerová 5.6.2019 19040x Ostatní rozhovoryPR články

Pražské výcvikové centrum Haf Bez Obav má již řadu let mezi pejskaři široko daleko velmi dobré jméno, a to nejen díky profesionálnímu přístupu, kvalitě tréninků, ale také nabídce dalších služeb. A mezi tu nejnovější patří právě nedávno otevřený rodinný hotel pro psy. O tom, jak to v tomto zařízení chodí, jsme si povídali s Pavlou Gašpárkovou, která se o svěřené pejsky s láskou stará…

Pavlo, Haf Bez Obav provozuje už řadu let výcvikové centrum, pořádá letní tábory, nejrůznější přednášky a další kynologické aktivity. Co vás ale přimělo k tomu otevřít si ve vašem areálu také hotel pro psy a jak dlouho vlastně funguje?

Tak trochu jiný psí hotel…

Již od založení výcvikového centra byla vize taková, že bude propojen výcvik a hotel pro psy. Je to služba navíc pro naše klienty, kteří k nám chodí trénovat, ale samozřejmě nejen pro ně. Velkou výhodu vidím v tom, že my známe psy, majitelé znají nás a psi znají prostředí i nás. Občas jsme potřebovali pohlídat i vlastní psy, a když jsme zjišťovali, jaké jsou v okolí možnosti, nenašli jsme de facto zařízení, kam bychom naše psy chtěli umístit. A tak padlo definitivní rozhodnutí a v lednu 2019 jsme otevřeli hotel pro psy s dlouhodobým i krátkodobým (denním) hlídáním psů.

V čem je tedy vaše zařízení jiné a lepší než má třeba konkurence?

Zakládáme si na kvalitě a ne na kvantitě. Díky nízké kapacitě psů mají všichni po celý pobyt individuální péči a dvaceti čtyřhodinový servis. Psi jsou součástí naší „rodiny“.

Zakládáme si na kvalitě a ne na kvantitě. Psi jsou součástí naší „rodiny“!

Tak trochu jiný psí hotel…

Jakou tedy má váš rodinný psí hotel kapacitu a existují nějaká kritéria, podle kterých se rozhodujete, zda daného psa vzít, anebo ne?

Náš hotel má kapacitu pro maximálně tři až čtyři psy. Každý pes má svůj vlastní prostor na relax a odpočinek. Na hlídání přijímáme všechny psy.

A co třeba háravé feny, staré a nemocné psy, případně konfliktní jedince?

Po domluvě přijímáme i háravé feny, vždy ale záleží na obsazení hotelu jinými psy. Ubytovat u nás může klient i starého pejska či pejska se zdravotním omezením, pokud se nebude jednat samozřejmě o nějaká infekční onemocnění apod. Již u nás byl ubytovaný dvanáctiletý dalmatin nebo jedenáctiletá jezevčí dáma. S ohledem na nízkou kapacitu hotelu, možnosti oddělených výběhů a individuálního přístupu jsme schopni ubytovat i konfliktní jedince. Dokážeme si poradit i se separační úzkostí, ale samozřejmě je vždy pro psa nejlepší, pokud je již zvyklý být delší dobu mimo domov a bez majitele.

Nabízíte v rámci pobytu například řešení i různých výchovných problémů nebo třeba základní výcvik?

Ano, samozřejmě. Vzhledem k tomu, že máme dlouholeté výcvikové zkušenosti, můžeme klientům nabídnout i v rámci pobytu individuální řešení různých výchovných či výcvikových problémů, apod. Můžeme také se psem absolvovat jakoukoliv lekci u našich instruktorů v rámci výcvikového centra.

Tak trochu jiný psí hotel…

Můžeš nám přiblížit, jak vypadá takový běžný den vašeho chlupatého klienta?

Denní režim sestavujeme dle složení psů na hotelu a program je vždy individuální dle požadavků majitele a zvyklostí v domácnosti. Ráno začneme rychlým venčením ve výbězích (o celkové rozloze cca 5000 m2), následuje snídaně, odpočinek po jídle a posléze delší venčení či výlety (případně motivační hry, výcvik, sportovní vyžití). Psy postupně prostřídáme tak, aby se každý dostal dvakrát denně mimo areál hotelu. Nakonec se podává večeře, proběhne krátké venčení před spaním a poté přichází zasloužený spánek.

Berete třeba pejsky i jen na část dne takzvaně na hlídání?

V rámci hotelu máme i tzv. psí školku, krátkodobé denní hlídání psů (cca od 7 hod. do 19 hod.). Nejvíce je tato služba využívána u štěňat či starších psů nebo v době, kdy se klienti musí plánovaně zdržet třeba v práci či jedou služebně mimo město a těžko odhadnou, kdy přesně se vrátí domů.

Tak trochu jiný psí hotel…

Zajímalo by mne, jak je to u vás se stravou a zda jste třeba zařízení i na možnost krmení BARFem?

Stravu mají klienti většinou vlastní, ale i my jsme schopni dle domluvy předem stravu pro psy zajistit. Své psy máme na BARF stravě a tak jsme zařízeni i na tuto možnost.

Stalo se vám někdy, že jste museli řešit i nějaké neočekávané zdravotní problémy vašeho klienta? Předpokládám, že podobné situace máte nějak předem smluvně ošetřené, je to tak?

Samozřejmě se i toto může stát a již jednou jsme se starší fenkou řešili ošetření u veterinárního lékaře. V takovém případě vždy kontaktujeme majitele a společně se domluvíme na dalším postupu. Před ubytováním s klienty podepisujeme smlouvu o pobytu psa, kde je vše podchyceno.

Máte v dosahu nějaké veterinární pracoviště pro případné akutní situace nebo máte-li třeba pochybnosti o zdravotním stavu psa?

Asi 300 m od hotelu sídlí velká veterinární klinika s non stop provozem pro akutní situace. Jinak preferujeme (pokud je to možné) ošetření u veterinárního lékaře, který psa zná a pes zná prostředí ordinace. Vše je opět na dohodě s majiteli psa.

Tak trochu jiný psí hotel…

Jste pojištění proti škodám, které by mohl hlídaný pes způsobit nebo toto jde za jeho majitelem?

Máme pojištění v rámci odpovědnosti z provozu činnosti.

Co by se stalo v případě, že by si zákazník svého psa v dohodnutém termínu nevyzvedl?

I toto je ošetřeno v již zmiňované smlouvě. Pokud si majitel nevyzvedne psa ve stanoveném termínu a jakkoliv nekomunikuje s hotelem, jsme nuceni toto řešit přes správní orgány. Nejprve bychom zjišťovali, zda má majitel o psa zájem a případně řešili jeho dočasné či stálé umístění v nějakém útulku či rovnou v jiném domově. Bohužel již nejednomu hotelu se v minulosti stalo, že ubytování majitel využil k trvalému odložení psa.

Tak trochu jiný psí hotel…

Máte nebo plánujete nějaké výhody pro stálé klienty?

Opakované pobyty psa jsou vždy levnější než první ubytování.

Napadá tě ještě něco, co by určitě měli klienti vědět a co jsme ještě nezmínili?

Vše podstatné bylo již zmíněno. Snad jen, že kromě výcviku a ubytování nabízíme i další doplňující služby. Např. prodej pamlsků, motivačních hraček, čichacích koberečků, knih, apod. nebo také praní psích pelíšků a dek ve velkokapacitní pračce a sušičce.

Zkus k vám ještě na závěr nějak nalákat nové čtyřnohé nocležníky…  Proč právě k vám?

Tuto neděli 9. června 2019 pořádáme Den otevřených dveří, kde se budou moci zájemci seznámit nejen s výcvikovými a sportovními možnostmi našeho výcvikového centra, ale také si prohlédnout zázemí hotelu pro psy. A třeba tam poznají, proč právě k nám. Více informací lze najít na našem webu www.hafbezobav.cz.

Tak trochu jiný psí hotel…

Přijměte co nejsrdečnější pozvání na Den otevřených dveří v Haf Bez Obav https://www.ecanis.cz/aktuality/den-otevrenych-dveri-ve-vycvikovem-arealu-hafbo-_184.html

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->