Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Šediváčkův long je za námi!

Zajímalo by vás, kdo byl v letošním jubilejním ročníku Šediváčkova longu tím nejrychlejším závodníkem, nebo proč se stane, že značná část startovního pole nedojede do cíle ve stanovené délce trati? Odpovědi na tyto otázky a také další zajímavosti naleznete v následující mini reportáži!


Šediváčkův long je za námi!
Markéta Bělíková 30.1.2022 3651x Šediváčkův long

V sobotu byl závod ŠEDIVÁČKŮV LONG završený. Ačkoli se jednalo již o jeho 25. ročník, byl jako vždy jedinečný. Závodu se účastnilo téměř osmdesát závodníků a z tohoto počtu jej skoro polovina nedokončila ve stanovené délce. Závod je totiž velmi náročný nejen na počet ujetých kilometrů, ale i na převýšení, které musí závodníci zdolat.

Každý bojuje do poslední chvíle

Šediváčkův long je za námi!

Důvodů k odstoupení bylo více, ať už sněhové podmínky před závodem, díky nimž ne každý závodník mohl na závod tak dobře natrénovat, nebo zdravotní důvody závodníků, technické potíže, nebo únava pejsků. Tím, že letos bylo hodně nového sněhu na trati, někdy stačí, aby pejsek špatně šlápnul, a může si natáhnout sval, což je také důvodem k jeho odstavení.  Závodníci se postaví na start s určitým počtem psů v dané kategorii, a když jich odstaví příliš mnoho, také to znamená vyloučení. Přesto tito závodníci bojovali do poslední chvíle, a i když trať dojeli ve zkrácené délce, jedná se o úctyhodný výkon. Dojezdy závodníků do cíle vždy provází velké emoce, a to především těch, kteří dokončili závod poprvé. U cílové rovinky na ně čekaly jejich rodiny, přátelé, musheři, kteří již dojeli, ale i diváci, aby jejich výkony ocenili a podpořili je při tak výjimečné chvíli.

Dojezdy závodníků do cíle vždy provází velké emoce!

Jak to letos dopadlo?

Šediváčkův long je za námi!

Nejrychlejší čas na trati 300 km měl již tradiční účastník tohoto závodu Roman Habásko. Nejrychlejší čas na trati 200 km zajel Rostislav Job. Výkony se ale musí hodnotit podle jednotlivých kategorií, protože rychlost spřežení s deseti psy a běžkař s jedním psem nejde srovnávat. Organizátoři tak vyhlašují kategorie spřežení s různým počtem psů, běžkaře, bikery (kteří jeli až na jednu výjimku bez psa) a letos závod na 200 km dojel i Michal Kozel na sněhoběžce, což pro tento závod nebyla oficiální kategorie, ale určitě se svým výkonem do historie závodu nesmazatelně zapsal. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde: https://czechlongtrail.com/?p=4980.

Během následujících dní se můžete těšit na reportáž s rozhovory s některými ze závodníků. Nezapomeňte tedy bedlivě sledovat www.ecanis.cz, https://www.facebook.com/psicasopis a https://www.instagram.com/ecanis_media a nic vám neunikne!

Markéta Bělíková

Foto: Markéta Bělíková

Šediváčkův long je za námi!Šediváčkův long je za námi!Šediváčkův long je za námi!Šediváčkův long je za námi!
Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...