Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Někdo si možná myslí, že rotvajleři patří na zahradu k domu, či do nějakého objektu na hlídání. Omyl přátelé! Oni jsou to mimo jiné také naprosto skvělí pracovní psi. A dokazují nám to čím dál tím častěji, kdy máme možnost vidět je na sportovních kolbištích. Ostatně jejich výkony na nedávném mistrovství to jednoznačně potvrdily.


Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Za doslova aprílového počasí se od pátku 22. do neděle 24. dubna uskutečnilo v Bohemia Pets tréninkovém centru v Libočanech u Žatce Mistrovství Rottweiler klubu České republiky. A že bylo na co se koukat, o tom není sporu.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích IGP1 a hlavní IGP3. Na start se postavilo celkem čtrnáct soutěžících, šest v kategorii IGP1 a osm v kategorii IGP3. Posuzování se zhostili: A Jiří Čákora, B Jitka Jozová, pomocným rozhodčím byl Daniel Paleček, a oddíl C posuzoval Karel Nedvěd, který byl také hlavním rozhodčím celé akce. Jako figuranti se nám představili u IGP1 Radek Kahula u IGP3 to byl Milan Římek (1. část), Vojtěch Filip (2. část).

Na stopu svítilo sluníčko 

Dá se říci, že to měli rotvíkáři vyloženě domluvené. Počasí jak na objednávku. Sobota totiž patřila stopám, které byly položeny na nedalekém osení. Nejlepší stopu v kategorii IGP1 předvedla Petra Růžičková s Blakem Ryan Dogs a tři psi bohužel limit nesplnili. V IGP3 to bylo o něco „veselejší“. Z osmi soutěžících jich sedm splnilo limit zkoušky. A dokonce zde byla jedna stopa ohodnocena plným počtem bodů. Tento skvělý výsledek patřil týmu Michal Smolík a Hakim von den Wichtelhäusern.

IGP1 ovládly ženy

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Ačkoliv byla, jak se říká, neděle dosti „uplakaná“, rotvajlery to prostě nezastavilo! Poslušnosti začaly hned ráno a po jejich skončení následovaly obrany. U IGP1 se poslušnost nejlépe zadařila Rie Hrabovské a jejímu Champion Chicco Brenegee, kteří si vybojovali 89 bodů, v oddílu C si na své konto připsali 84 bodů, a když se tomu přičetlo 74 za sobotní stopu, vyneslo to tuto dvojici na krásné druhé místo. Nejlepší obranu IGP1 zaznamenala Vanessa Kuzmová, která se svým Harleyem Quinn Bianco Dux získala skvělých 90 bodů. Bohužel nepovedená stopa je připravila o bednu a umístili se až na čtvrtém místě. Třetí příčku obsadila dvojice Michaela Brauneisová a její pes s opravdu vtipným jménem Je to Jackpot od Kačky. Vítězem kategorie IGP1 se stala Petra Růžičková s Blakem Ryan Dogs, kteří vybojovali celkem 251 bodů a obsadili tak již zmíněnou první příčku.

IGP3 patřila výhradně mužům

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

I takto by se to dalo vnímat, protože v neděli se na bednu „trojek“ vážně postavili výhradně muži. K vidění bylo velké množství opravdu skvělých výkonů. Nejlepší obranu, které se prakticky nedalo nic moc vytknout, předvedl poslední závodník startovního pole, a tím byl Radek Amler se svým razantním obranářem Iliakem vom Kinzigtal. Skvělých 98 bodů za obrany v naprosto promočeném terénu a za hustého deště si zaslouží velký obdiv. Výsledky této dvojice byly na vysoké úrovni i v ostatních kategoriích, takže je celkový součet 272 bodů vynesl na skvělou třetí příčku.

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Na místo druhé se dostal tým ve složení Hynek Procházka a Say Holubí dům. Jejich hodnocení se ani v jedné kategorii nedostalo pod 90 bodů a celkově vybojovali 275 bodů. Mistrem republiky se stal Michal Smolík s Hakimem von den Wichtelhäusern, kteří zaslouženě zvítězili s celkovým počtem 285 bodů. Rozhodně však nesmíme opomenout fakt, že právě tato dvojice předvedla na letošním mistrovství nejen nejlepší stopu ohodnocenou 100 body, ale také nejlepší poslušnost se ziskem 96 bodů. A to je tedy opravdu na smeknutí pomyslného klobouku.  

Výsledky IGP1

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Výsledky IGP3

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Sláva organizačnímu týmu!

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Není snadné uspořádat mistrovskou akci. Organizace je však u rotvíkářů naprosto výtečná. Nálada nejen mezi pořadateli byla opravdu skvělá a nezkazilo ji ani nedělní doslova uplakané počasí. Nevím, zda to lze takto veřejně napsat ale svůj díl na tom nese také skvělý a vtipný moderátor (vedoucí placu) Miloš Sladkovský, kterého znám již opravdu mnoho let a vím, že on nezkazí žádnou „srandu“. Vše bylo doladěné do posledního puntíku, a tak za diváky mohu pouze pogratulovat. Velká pochvala patří také kantýně, protože bez horkého kafe by to v tom dešti asi nešlo...

Slovo závěrem...

Letošní Mistrovství Rottweiler klubu České republiky je již minulostí. Ovšem milovníkům nejen rotvajlerů, ale rovněž IGP3 se sezóna teprve otevírá a my můžeme držet palce všem těm, kteří se letos budou nadále závodit. Nezapomeňte se podívat také na video s fotkami a poslechněte si, jak celé mistrovství hodnotí rozhodčí Karel Nedvěd a Jiří Čákora společně s figurantem Milanem Římkem. Své o mistrovství vyslovila také jedna z pořadatelek, závodnice a majitelka Bohemia Pets tréninkového centra paní Jana Kumaresan.

Iveta Panýrková

Foto: Lenka Pokorná (www.foto-pokorna.cz)

http://rkcr.cz

https://www.bohemiapets.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...