Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.
Asi správně tušíte, že i jedno z neoblíbenějších ročních období skýtá určité nástrahy a nebezpečí, kterých je radno se vyvarovat nebo alespoň vědět jak se s nimi případně poprat. Tentokrát se totiž pověnujeme tak trochu prevenci a osvětě v souvislosti se zdravím našeho čtyřnohého kamaráda, s vhodnou péčí o něj, ale také s jeho chováním ve volné přírodě. Pojďme tedy společně poslouchat…
Jistě jste již stihli zaznamenat, že i na eCanis se už nějaký ten pátek věnujeme natáčení podcastů s nejrůznější kynologickou a občas i trochu nekynologickou tématikou. A protože jsou prázdniny, letní dovolené a s tím spojené i výlety a nejrůznější aktivity se psy v plném proudu, dovolujeme si vás upozornit na pár dílů, které s tímto ročním obdobím nějakým způsobem souvisejí a informace v nich by se vám mohly třeba hodit nebo vám nějakým způsobem i zásadně pomoci. Osvěta prostě musí být, jinak to nejde…
Slyšeli jste někdy o problému, který se označuje slovem hotspot? Máte doma dokonce psa, kterého tato nepříjemnost občas nebo i pravidelně trápí? A právě léto je obdobím, které tvorbě těchto patálií na kůži docela dobře nahrává. Nezapomeňte si tedy poslechnout podcast zaměřený právě na toto téma!
Slyšeli jste někdy o problému zvaném hotspot? Nebo vašeho psa dokonce občas trápí? Pak si nezapomeňte poslechnout podcast právě na toto téma!
12.11.2021Souhlasíte s tím, že když se psovi rozjede zánět uší, dokáže ho pořádně potrápit a vy budete mít plné ruce práce dát ho zase dohromady. Co všechno s tím souvisí, jak tento problém vůbec vzniká a hlavně jak se řeší, je už námětem dalšího společného podcastu našeho kynologického magazínu a klinické veterinární laboratoře eCanis. A věřte, že v létě se ucho zapaří jedna dvě a problém je na světě!
Souhlasíte s tím, že když se psovi rozjede zánět uší, dokáže ho pořádně potrápit a vy budete mít plné ruce práce dát ho zase dohromady. Co všechno s tím souvisí, jak tento ...
12.11.2021Také každoročně zas a znovu řešíte, jak nejlépe vyzrát na blechy, klíšťata a jinou obtížnou havěť? A víte, co všechno mohou vnější parazité psovi nebo kočce způsobit? A že jich potvor jedněch letos všude je! Pak se hezky posaďte a moc dobře poslouchejte…
Také každoročně zas a znovu řešíte, jak nejlépe vyzrát na blechy, klíšťata a jinou obtížnou havěť? A víte, co všechno mohou vnější parazité psovi nebo kočce způsobit? Pak ...
12.11.2021Každého jistě napadá řada otázek kolem sezónní invaze klíšťat, ochraně proti nim a k tomu všemu nás ještě trápí, které nemoci mohou tito nepříjemní parazité přenášet a jak moc jsou pro nás, ale i pro naše domácí mazlíčky nebezpečné? Právě toto téma probírá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet a Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s vedoucí Národní referenční laboratoře pro lymeskou boreliózu RNDr. Kateřinou Kybicovou, Ph.D. Určitě si tedy nenechte ujít tento podcast nabitý spoustou potřebných informací.
Také každoročně řešíte řadu otázek kolem sezónní invaze klíšťat, ochranu proti nim a k tomu všemu vás ještě trápí, které nemoci mohou tito nepříjemní parazité přenášet a ...
20.5.2022Je jasné, že pohybovému aparátu našich psů je třeba věnovat náležitou pozornost a správně o něj pečovat. Spoustu toho zmůže prevence, to se týká například čtyřnohých sportovců. Navíc během letních a podzimních dovolených provozujeme s našimi psy často ve zvýšené míře řadu různých aktivit, a tady se to přímo nabízí být informovaný, vědět kam se obrátit nebo umět sám. Ovšem někdy nastane i situace, kdy je třeba pořešit pooperační komplikace nebo následky nějakého úrazu. V takovém případě nastupuje fyzioterapie a řada podpůrných metod, které pod ni spadají. A toto všechno jsme rozebírali s MVDr. Renatou Kvapilovou. Určitě si tedy nenechte toto zajímavé a velmi přínosné povídání ujít!
Je jasné, že pohybovému aparátu našich psů je třeba věnovat náležitou pozornost a správně o něj pečovat. Spoustu toho zmůže prevence, to se týká například čtyřnohých sportovců. ...
12.11.2021Chodíte také se psem rádi ven do přírody a máte tak trochu dilema, zda ho nechat běhat na volno a případně kde, nebo zda ho raději mít připnutého na vodítku? Jaké výhody nebo naopak rizika s sebou jedna či druhá varianta v honitbě nese? A co si vlastně máme představit pod označením honitba? Na to všechno a ještě i na něco navíc se ptá Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis (www.ecanis.cz) Bc. Vladimíry Tiché z veterinární laboratoře Labvet (www.labvet.cz). Věříme, že si toto přínosné povídání rádi poslechnete i vy.
Chodíte také se psem rádi ven do přírody a máte tak trochu dilema, zda ho nechat běhat na volno a případně kde, nebo zda ho raději mít připnutého na vodítku? Jaké výhody nebo naopak ...
2.6.2022Red.
Foto: archiv redakce, Jitka Metličková
Tušili jste, že i pro psy existují speciální hlavolamy, které jsou báječnou zábavou pro ...
PodcastyPovídání se sympatickou Alenkou Vrátnou, která je nejen kynoložkou a sportovní ...
Podcasty-->