Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Napadení sametkou zarděnkovitou

V srpnu se u psů často objevují kožní problémy, které se projevují puchýřky plnými hnisu a vypadanými kolečky srsti. Bohužel někteří veterináři jsou schopni diagnostikovat tyto projevy jako alergie, popřípadě demodikózu.


Témata: zdraví psa
Napadení sametkou zarděnkovitou
4.9.2017 14412x Zajímavosti
Toto “kožní onemocnění” má na svědomí sametka. Oranžový nebo narůžovělý milimetrový půdní roztoč žijící v trávě a daří se mu právě v tomto počasí, kdy je ještě slunce, ale i vlhko. Samička naklade vajíčka a larva, aby mohla přežít, parazituje na živých tvorech. Přichytí se na kůži zvířat nebo lidí svými příústními končetinami a pokožku nařízne. Do této ranky vypustí své jedovaté výměšky, které naštěpí tkáň hostitele, a ona pak už se touto směsí živí. Larví kousanec vyvolá samozřejmě reakci napadeného organismu. Vznikne zánět, který se projeví jako červená skvrna. Na té se vytvoří puchýřek naplněný tekutinou a velmi svědí.
Larvy sametek se usazují na měkkých a citlivých částech pokožky, nejčastěji v meziprstí, za ušima, v podpaží a v místech, kde se vytvářejí kožní řasy. Vyvolávají silnou svědivost, postižený pes je neklidný a napadená místa si líže a drbe.
 
.   
                                             Rozškrábané puchýřky za uchem.
 
    Kolečka vypadané srsti na hlavě často vedou k domněnce, že se jedná o demodex.
 
                                       Uvolněná srst se stroupkem.
 
Moji psi tímto roztočem napadeni nejsou, protože jim podávám na začátku sezóny Bravecto, které dle nových výzkumů hubí z 99.9% i trudníka psího (Demodex canis). Proto si myslím, že podáním tohoto antiparazitika se může problém vyřešit.
Upozorňuji, že je to pouze má zkušenost a doporučuji při problému navštívit skutečného veterináře.
MVDr. Herčík dnes tuto mou domněnku potvrdil u jedné fenky z mého odchovu a nasadil, vzhledem k pokročilému stádiu zánětu v kousancích, antibiotika Clavaseptin , šampón na koupele B-Perox a tabletu Bravecto.
 
 
                         
                Clavaseptin
 
Článek má pouze informativní charakter, nejsem veterinář a každý případ by měl být posouzen zvlášť zkušeným veterinárním lékařem!!
 
 
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->