Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Na Novoměstské radnici v Praze zabijete dvě mouchy jednou ranou

Pražská Novoměstská radnice na Karlově náměstí je jednou z nejkrásnějších našich národních kulturních památek a do jejích reprezentativních historických prostor můžete nahlédnout během některé ze zajímavých akcí, které se zde konají po celý rok. Nyní můžete vybírat z bohatého adventního programu určeného pro všechny věkové kategorie. Vybírat mohou milovníci hudby, výtvarného umění i sochařství. Ať už budete mít jen cestu kolem radnice či si její návštěvu naplánujete s předstihem, odnesete si odsud skvělý zážitek.


Na Novoměstské radnici v Praze zabijete dvě mouchy jednou ranou
Petra Baďurová 9.11.2022 949x SKRZNASKRZ

Milovníci psů si do 11. prosince užijí v Galerii v přízemí radnice výstavu české výtvarnice a malířky Emmy Srncové. Pořádá ji na počest svých 80. narozenin, sama je pejskařkou a psy na svých překrásně barevných obrazech také ráda ztvárňuje.  A když si pospíšíte, budete se moci vyfotit se svým pejskem na nádvoří před jejím dosud největším dílem – Jablíčkovým betlémem, který je zde umístěn do 24. 11.  Přízemní galerie by měla pak hostit výstavu výtvarného spolku „Tvůrčí skupina“. Do 4. prosince v Galerii ve věži probíhá autorská výstava česko-kanadského architekta, urbanisty, designéra, lektora a publicisty Petra Franty s názvem Význam souvislostí / Sense of Connection / v projektech dvou dekád 2000-2022. Navštívit na radnici můžete i Neviditelnou výstavu, stálou expozici o historii Nového Města a putovní výstavu Stopy židovské přítomnosti v Praze 2. Potěšeni budou i příznivci sochařství, na nádvoří, si prohlédnete dílo sochařky Veroniky Psotkové a Alexandry Koláčkové a v předsálí svateb originál sochu Neptuna Bohuslava Schnircha.

Na Novoměstské radnici v Praze zabijete dvě mouchy jednou ranou

Užijete si nejen kulturu, ale budete tu moci nakupovat i vánoční dárky a zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. 24. 11. se na čtyři dny promění historické prostory radnice v desítky malých útulných starožitnictví, ve kterých vám více než pět desítek starožitníků ze všech koutů ČR představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, obrazy, historické zbraně i staré bankovky a mince. Antique je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR a letos vám již 47. veletrh Antique přinese dialog mezi starožitnostmi a moderním uměním. Veletrh pořádá Asociace starožitníků a pokud sledujete oblíbený televizní pořad Poklad z půdy, možná se na veletrhu potkáte s některou ze známých tváří pořadu.

Na Novoměstské radnici v Praze zabijete dvě mouchy jednou ranou

A mezi starožitnostmi najdete též předměty, kterým nebudou moci odolat pejskaři. Poté 4. 12. na podzimní oblíbené prodejní Pražské výstavě nožů KNIVES budou k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v České republice. O víkendu 10. – 11. 12. doslova odstartuje kouzlo Vánoc Novoměstský advent 2022. Letošní předvánoční jarmark naváže po dvou letech koronavirových omezení na tradiční setkávání lidí v tomto výjimečném čase v samém centru Prahy. Znovu nabídne příjemnou vřelou atmosféru, vánoční zboží, regionální a řemeslné výrobky, parádní program pro celou rodinu i občerstvení na nádvoří, že se vám ani nebude chtít večer domů. A až do 11. 12. bude otevřena i vyhlídková věž s nezapomenutelným pohledem na Prahu a z její pokladny bude v tento den odstartována i velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké Pražské věže a poté se věž až do jara uloží k zimnímu spánku.

Z oken historického Velkého sálu Novoměstské radnice v 1. patře byli kdysi svrženi městští konšelé. V současnosti se v tomto sálu s malovaným dřevěným stropem, nástěnnými malbami ze 16. století a výbornou akustikou konají koncerty a milovníci hudby si koncem roku přijdou rozhodně na své:

Na Novoměstské radnici v Praze zabijete dvě mouchy jednou ranou
 • 30. 11. Předslunovratový koncert Ondřeje Smeykala – didgeridoo, gongy a hosté
 • 1. 12. Adventní koncert Smyčcového souboru a Komorního orchestru ZUŠ Lounských
 • 5. 12. Advent s talenty světové opery
 • 8. 12. Vilém Veverka
 • 12. 12. Co Čech, to muzikant! / závěrečný Vánoční koncert
 • 17. 12. Vivat kabaret!! Gabaret!! / Gabriela Vermelho / GaRe
 • 17. 12. Velké nokturno / C. Arimany, B. Kraljević a soubor Czech Philharmonic Virtuosi
 • 18. 12. Love stories / Nedělní milostné komorní matiné / Isha Trio
 • 18. 12. České vánoční koledy a písně / M. Mátlová Fasatti, Ensemble Martinů a S. Rašilov
 • 18. 12. V4 Violoncelli / J. Bárta, T. Mérei, A. Ohar, J. Lupták
 • 19. 12. Vánoční koncert ZUŠ I. Hurníka Praha 2 – Královské Vinohrady
 • 22. 12. Stylové večery 2022 / Předvánoční koncert s barokní hudbou / Harmonia Praga
 • 28. 12. Novoměstský festival komorní hudby – NOVOFEST 2022 / Kinsky Trio

 

Podrobnosti k akcím, aktuální informace a další kulturní program naleznete na http://www.nrpraha.cz/program/.

 

Psi mají na Novoměstskou radnici přístup pouze na nádvoří a z bezpečnostních důvodů na vodítku. Pokud máte doma ale jen chlupáče maličkého, rád se chová anebo nosí v tašce, na výstavu, veletrh či jarmark ho můžete vzít klidně s sebou.  

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->